Praha - Nezapomeňte si deštníky, dnes u nás bude totiž vydatně pršet. Jen na Moravě se mohou smát, protože tam déšť příliš řádit nebude.
V pátek bude počasí u nás ovlivňovat zvlněná studená fronta, která bude zvolna postupovat k východu. "Přinese četné srážky a teplotní rozdíly mezi západem a východem území," uvedl meteorolog Tomáš Balcar ze společnosti Meteopress. A skutečně. Podle radarů už jsou vydatné lijáky na západě Čech, přechází přes Prahu dále do východních Čech a na Vysočinu.
Zatímco v Karlových varech bylo v 11:00 zataženo se silným deštěm a teplotou kolem 11 stupňů, v Ostravě svítilo sluníčko a teplota byla příjemných 23 stupňů. I na Moravě a ve Slezsku ale bude později oblačnosti přibývat. Odpoledne se místy objeví přeháňky nebo i bouřky.
V průběhu pátku bude zataženo až oblačno, na mnoha místech meteorologové očekávají déšť nebo přeháňky. Na východě zpočátku až polojasno a srážky se tam objeví jen ojediněle, stejně jako bouřky. Odpolední teploty budou 14 až 19 °C, na Moravě a ve Slezsku 19 až 24 °C. V 1000 metrech na horách 10 °C, na východě kolem 15 °C.
Předpověď na další dny podle Českého hydrometeorologického ústavu:
Sobota
Během soboty bude zataženo až oblačno, na většině území bude pršet, na Moravě a ve Slezsku bude déšť zpočátku i trvalejší. Od západu bude v průběhu dne déšť přecházet v přeháňky. Ojediněle se objeví bouřky. Nejnižší noční teploty budou 13 až 9 °C, na západě až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 12 až 16 °C.
Neděle
V neděli meteorologové očekávají proměnlivou oblačnost, místy přeháňky, které přijdou zejména odpoledne. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty pak 12 až 16 °C, na jihovýchodě až 19 °C.
Pondělí
V pondělí bude převážně polojasno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky. Ráno ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty budou 7 až 3 °C, ojediněle přízemní mrazíky. Přes den rtuť teploměru ukáže 14 až 18 °C.
Vyhlídka na úterý až pátek
V průběhu příštího týdne bude převážně jasno až polojasno, postupně se ale budou objevovat i ojediněle přeháňky nebo bouřky, v závěru týdne bude přibývat oblačnosti a přeháňky i bouřek. Nejnižší noční teploty budou zpočátku 9 až 4 °C, postupně 12 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat zpočátku 16 až 21 °C, postupně 22 až 27 °C.
Související
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktuálně se děje
před 56 minutami
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
před 1 hodinou
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
před 1 hodinou
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
před 2 hodinami
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
před 3 hodinami
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
před 3 hodinami
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
před 4 hodinami
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
před 5 hodinami
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
před 5 hodinami
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
před 6 hodinami
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
před 7 hodinami
Smutná zpráva z Nepálu. Na Makalu zemřel český horolezec
před 8 hodinami
Počasí přinese do Česka další bouřky
Aktualizováno před 13 hodinami
OBRAZEM: Ruce pryč od médií. Tisíce lidí v Praze protestovaly proti zestátnění ČT a ČRo
včera
Den před příměřím byl na Ukrajině krvavý. Kyjev hlásí 17 mrtvých, armáda útočila v ruském vnitrozemí
včera
CNN: Trump se stal historicky nejméně populárním prezidentem USA
včera
WHO: Na palubě lodi MV Hondius mohlo dojít k vzácnému přenosu hantaviru z člověka na člověka
včera
V Moskvě budou čekat Putin a Lukašenko. Fico stále plánuje cestu do Ruska
včera
Došlo na slova vědců. Zesláblý keporkak Timmy zřejmě uhynul
včera
Hegseth: Cesta Hormuzským průlivem je volná. Írán se ztrapnil a uchýlil k mezinárodnímu vydírání
včera
Další nakažení hantavirem na MV Hondius. Přístav výletní lodi zakázal zakotvit, cestující na břeh nesmí
Na palubě výletní lodi MV Hondius, která se plavila přes Atlantik, byl potvrzen druhý případ nákazy vzácným hantavirem. Tato zpráva přichází poté, co v důsledku podezřelého vypuknutí nákazy zemřeli již tři lidé a další cestující zůstává ve vážném stavu v nemocnici.
Zdroj: Libor Novák