Velká předpověď počasí: V září se máme na co těšit. Čtěte

Praha - Začátek příštího měsíce bude chladný, pak by však mělo být počasí většinou teplé s průměrným až podprůměrným množstvím srážek. Maximální teploty by se měly blížit 24 stupňům Celsia, minimální by na konci měsíce mohly klesnout k sedmi či šesti stupňům. Uvedli to dnes pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) ve svém měsíčním výhledu.

Jako celek očekáváme období od 2. září do 29. září 2013 teplotně nadprůměrné až průměrné.

První týden bude zpočátku chladnější s oteplováním v jeho průběhu, celkově však teplotně nadprůměrný.

Další týden bude průměrný až nadprůměrný s průměrnou týdenní maximální teplotou kolem 21 °C.

Týden od 16. do 22. září by měl být nejchladnější, spíš teplotně průměrný.

Poslední týden období vychází opět jako teplotně nadprůměrný až průměrný.

Srážkově očekáváme období jako celek podprůměrné až průměrné. Jen týden od 16. do 22. září vychází jako srážkově průměrný až nadprůměrný, jinak by měli být srážkové úhrny v ostatních týdnech většinou podprůměrné, informuje server chmi.cz.

Měsíční výhled počasí vydávaný ČHMÚ je založen na statisticko-analogické metodě, která vychází z naměřených údajů na našem území od roku 1951. Září bylo nejteplejší v roce 1999, kdy průměrná teplota dosáhla 16,7 stupně, naopak nejchladnější bylo v roce 1996, kdy meteorologové naměřili průměrnou teplotu deset stupňů Celsia. Nejvyšší úhrn srážek byl zaznamenán v roce 2007 a činil 114 milimetrů, nejnižší v roce 1959, kdy spadly pouhé dva milimetry.

Týdenní předpověď počasí:

Předpověď na neděli:V noci oblačno až zataženo, od severozápadu na většině území občasný déšť nebo přeháňky. K ránu na severozápadě protrhávání oblačnosti. Přes den proměnlivá oblačnost a ojediněle přeháňky. V jihovýchodní polovině území zpočátku oblačno až zataženo s občasným deštěm nebo přeháňkami.

Nejnižší noční teploty 15 až 11 °C, na severozápadě až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na jihovýchodě Moravy kolem 20 °C, v 1000 m na horách kolem 12 °C, v Krušných horách kolem 8 °C. 

Předpověď na pondělí:Zataženo až oblačno od severozápadu místy déšť, večer postupně déšť četnější. Na jihovýchodě území déšť jen ojediněle. Nejnižší noční teploty 12 až 8 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, na jihovýchodě až 20 °C. 

Předpověď na úterý:Většinou zataženo, občas déšť, na severu a severovýchodě četnější, během dne postupně ubývání srážek a později i oblačnosti. Nejnižší noční teploty 14 až 10°C. Nejvyšší denní teploty 15 až 19 °C, při zmenšené oblačnosti až 22 °C. 

Předpověď na středu:Zpočátku oblačno až polojasno, ojediněle déšť, ráno místy mlhy. Postupně jasno až polojasno. Nejnižší noční teploty 13 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 18 až 22 °C. 

Vyhlídka počasí od čtvrtka do neděle:Jasno až polojasno, ráno ojediněle mlhy. V závěru období při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky nebo bouřky. Nejnižší noční teploty 12 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 22 až 27 °C.

Související

Více souvisejících

Počasí Podzim

Aktuálně se děje

včera

Poslanecká sněmovna

Rodičovský příspěvek bude 400 tisíc korun. Sněmovna schválila i úpravy superdávky

Poslanecká sněmovna ve třetím čtení schválila návrh ministra práce a sociálních věcí Aleše Juchelky na zvýšení rodičovského příspěvku. Jeho celková výše má nově činit 400 000 korun, u dvojčat a vícerčat 800 000 korun. Navýšení se bude vztahovat na děti narozené od 1. ledna 2027. Poslanci zároveň schválili úpravy parametrů dávky státní sociální pomoci (DSSP), které posílí podporu samoživitelů s dětmi do 15 let a lépe zohlední skutečné náklady na bydlení v jednotlivých regionech.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Artis Brno dalším nováčkem Chance ligy. Nahrazuje vyloučenou Karvinou

Česká fotbalová sága, která započala prakticky koncem března letošního roku, kdy vyšla najevo obří sázkařská aféra, do níž byly namočeny především kluby z Moravy včetně prvoligové Karviné. Ta na to po měsících doplatila tím, že byla jednak Evropskou fotbalovou unií UEFA vyloučena z evropských pohárů, které mohla původně hrát, a poté také z první ligy a spadla tak do druhé. Proti se nejprve chtěla odvolat k Etické komisi Fotbalové asociace ČR (FAČR), ale toto odvolání nakonec stáhla. Zachránila tím tak nejvyšší soutěž pro příští ročník, která bude mít opět sudý počet týmů, tedy tradičních 16. Podle soutěžního řádu Ligové fotbalové asociace (LFA) byl postup do první ligy nejprve nabídnut Táborsku, to však nabídku nepřijalo. Na řadu tak přišel klub Artis Brno. Ten se v pátek naopak rozhodl, že nabídku přijme. Stále to ale nemusí být konečná celého příběhu. Dukla Praha se ale hodlá proti postupu LFA bránit soudní cestou.

včera

NATO

Závěry summitu NATO. Deklarace zmiňuje Rusko, Ukrajinu i Írán

Letošní summit NATO v turecké Ankaře dospěl ke svému konci. Lídři členských zemí, k nimž patří i Česko, si znovu přislíbili pomoc v případě napadení. Rusko bylo označeno za hrozbu, jím napadená Ukrajina se může těšit na další podporu ze strany aliančních spojenců. V závěrečné deklaraci se zmiňuje také Írán. 

včera

Petr Fiala (ODS)

Babiš a Macinka ztrapnili jen sebe, rýpl si expremiér Fiala

Prezident Petr Pavel nakonec nechyběl na neformální večeři lídrů na summitu NATO, ačkoliv Babišova vláda původně chtěla, aby hlava státu na aliančním jednání vůbec nebyla. Není proto divu, že opoziční politici reagují výsměchem na adresu kabinetu. 

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Španělé se gólem v závěru postarali o poslední Ronaldův zápas na MS. Američané končí

Fotbalový světový šampionát zná další čtvrtfinálovou dvojici, která se vygenerovala z pondělních osmifinálových zápasů. Pyrenejské derby, které bylo po většinu času až příliš opatrné z obou stran, zvládlo lépe Španělsko, když o vítězi rozhodla rychlá kombinace v první minutě nastavení, kterou zakončil úspěšně Merino. Rozhodl tak o tom, že právě proti Španělsku odehrál Cristiano Ronaldo s největší pravděpodobností svůj poslední zápas na MS. Daleko gólovější byl zápas mezi domácími USA a Belgií. Tento duel byl očekáván a hrál se pod rouškou napětí především poté, co vyšlo najevo, že i díky jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa se šéfem FIFA Giannim Infantinem mohl nastoupit útočník Folarin Balogun, přestože původně kvůli červené kartě ze šestnáctifinále neměl. Ani toto skandální zrušení trestu však Američanům nepomohlo, neboť i díky chybujícímu gólmanovi Freeseovi jasně zvítězila Belgie.

včera

včera

Andrej Babiš si podal ruku s Donaldem Trumpem.

Babiš si podal ruku s Trumpem. Kritika Česka kvůli výdajům se nekonala

Premiér Andrej Babiš (ANO) si ve středu na summitu NATO v turecké Ankaře před zraky fotografů podal ruku s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Babiš se snímkem pochlubil na sociální síti. Po konci jednání pak předseda vlády tvrdil, že Česko nebylo kritizováno, protože nesplnilo závazek ohledně výše obranných výdajů. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

7. července 2026 22:01

Obchody byly o svátcích v červenci k dispozici. Podzim nabídne jiný obrázek

Překvapily vás včera či dnes otevřené obchody? I po letech si Češi nejsou jistí tím, kdy je během svátků otevřeno a kdy naopak zavřeno. Kdy se provozovatelé budou opět podřizovat platnému zákonu? Dvakrát je to čeká na podzim. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy