Dlouhodobá předpověď počasí: Po tomto týdnu se oteplí, v dubnu se ale ochlazení vrátí

Nadcházející čtyři týdny mají být podle dlouhodobého výhledu počasí teplotně průměrné, srážek ale bude zřejmě víc, než činí dlouhodobý průměr pro toto období. Nejvíc naprší či nasněží právě v tomto týdnu.

Období od od konce března do 24. dubna má být jako celek teplotně průměrné. Relativně chladný bude ve srovnání s průměrem tento týden a také týden od 18. dubna.

Srážek má spadnout nadprůměrně pro toto období, uvedli meteorologové. Nejvíce by podle nich měli pršet a sněžit tento týden.

"Největší podíl na tom bude mít první předpovědní týden, kdy v oblasti výrazného teplotního rozhraní se vyskytnou po delší době na našem území i vydatnější srážky," napsali meteorologové.

Postupně se ochladí, o víkendu budou nejvyšší teploty výrazně pod deseti stupni, i přes den mohou klesnout až na nulu. V noci bude mrznout, na některých místech očekávají meteorologové dokonce tvorbu náledí.

"Na horách se očekává přibývání sněhu, v nižších polohách se přechodně vyskytnou srážky sněhové, ale jen s krátkodobou tvorbou sněhové pokrývky," dodali pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu v prognóze.

Předpověď počasí do konce týdne

Ve čtvrtek převážně zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky, na východě srážky četnější. Na horách na severu území nad 800 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty 7 až 3 °C, na Karlovarsku až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C, na jihu až 10 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C, na Šumavě a v Beskydech 4 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 3 až 7 m/s, v Moravské bráně místy s nárazy kolem 15 m/s.

V pátek zataženo, na většině území sněžení, na horách i trvalejší a vydatnější. V polohách pod 600 m, postupně pod 300 m i srážky smíšené nebo dešťové. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na jihovýchodě až 8 °C. Mírný, v severovýchodní polovině území místy čerstvý severovýchodní až severní vítr 4 až 8 m/s s nárazy kolem 15 m/s.

V sobotu zataženo až oblačno, na většině území sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C, ojediněle tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severní vítr 3 až 7 m/s. Na horách místy tvorba sněhových jazyků.

V neděli zataženo až oblačno, místy sněhové přeháňky. Během dne ustávání srážek a večer od severu částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, místy tvorba náledí. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 3 až 7 m/s bude odpoledne slábnout. 

Související

Více souvisejících

Počasí Déšť

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Šanghaj

Čína hlásí nový covidový rekord, protesty proti opatřením sílí

Čína za uplynulých 24 hodin zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nákazy koronavirem od začátku pandemie. Testy tam odhalily 39.791 nových případů infekce, přičemž 3709 nakažených vykazovalo příznaky nemoci covid-19 a dalších 36.082 infekcí bylo asymptomatických. S odvoláním na zdravotnické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters. 

před 23 minutami

před 25 minutami

Energetika, ilustrační fotografie.

Ve špičce budete šetřit elektřinou, nařídí EU. Zavádí i maximální příjmy pro dodavatele

Evropská unie příští týden uvádí do praxe dvojici opatření, na kterých se členské země dohodly ve snaze zmírnit dopady vysokých cen energií na firmy a domácnosti. Od čtvrtka začne platit povinnost omezit spotřebu elektřiny v těch částech dne, kdy panuje nejvyšší poptávka. Zároveň v evropském bloku startuje aplikování mechanismu, který státům umožňuje odebírat příjmy elektráren nad určitou hranicí a používat je na ochranu spotřebitelů.

před 35 minutami

před 53 minutami

Uprchlíci z Ukrajiny se registrují v Česku

V Česku už získalo dočasnou ochranu téměř 463 tisíc uprchlíků z Ukrajiny

Dočasnou ochranu v Česku za posledních sedm dní získalo 2288 uprchlíků před válkou na Ukrajině. Počet udělených víz tak proti předchozímu týdnu vzrostl o 94, před tím dva týdny klesal. Vyplývá to z údajů, které ministerstvo vnitra zveřejňuje na twitteru. Od únorového vpádu ruské armády na Ukrajinu dosud Česko vydalo 462.887 dočasných víz. Svým držitelům umožňují přístup k veřejnému zdravotnímu pojištění, vzdělání či na trh práce v České republice.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Poslanecká sněmovna, ilustrační fotografie.

Poslance čeká schvalování návrhu státního rozpočtu na příští rok

Sněmovna bude schvalovat příští týden návrh státního rozpočtu na rok 2023 se schodkem 295 miliard korun. Poslanci se také vypořádají se spornou koaliční novelou služebního zákona, kterou vetoval prezident Miloš Zeman. Zrychleně ve stavu legislativní nouze by měli projednat vládní návrh na růst přídavků na děti. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 2 hodinami

Válka na Ukrajině: Následkem ruské invaze vznikají nedozírné škody na zdraví i majetku. Ilustrační foto

Den bojů na Ukrajině odpovídá měsíci války v Afghánistánu, konstatoval expert

Západ se mylně domníval, že dělostřelecká a tanková válka v Evropě se už nebude opakovat, a zmenšil své zásoby zbraní. Podle představitelů NATO je však množství dělostřelectva ve válce na Ukrajině, kterou před devíti měsíci rozpoutalo Rusko, naprosto ohromující. Napsal to list The New York Times (NYT), podle něhož se nyní Spojené státy a Severoatlantická aliance snaží vyzbrojit Ukrajinu i doplnit vlastní arzenál.

před 2 hodinami

Senát ČR

Babiš navrhl jednokolové volby do Senátu, vláda to zřejmě odmítne

K návrhu lídra opozičního hnutí ANO Andreje Babiše na zavedení jednokolových voleb do Senátu se koaliční vláda Petra Fialy (ODS) postaví zřejmě záporně. Změna by podle podkladů pro středeční schůzi kabinetu nevedla k předpokládaným cílům, nezajistila by vyšší legitimitu zvolených senátorů a volební účast by bylo možné zvednout účinnějšími způsoby. Zásadní změně volebního systému by měla navíc podle materiálu předcházet širší diskuse a odborné posouzení.

před 2 hodinami

Kyjev

V Kyjevě se čekají mrazy a silné sněžení, lidé stále nemají dost elektřiny

V Kyjevě se ode dneška očekává silné sněžení a teploty pod nulou ve dne i v noci, píše agentura Reuters. Miliony obyvatel ukrajinské metropole a jejího okolí přitom podle ní nadále nemají dostatečné dodávky elektřiny a tepla. To je důsledek dřívějších ruských vzdušných úderů na energetickou infrastrukturu země. Společnost Ukrenerho uvedla, že výrobci elektřiny jsou schopni pokrýt jen tři čtvrtiny potřeb spotřebitelů, což vyžaduje omezení a výpadky v dodávkách energií v celé zemi.

před 4 hodinami

Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

Ekonomiky některých zemí díky konfliktu na Ukrajině posilují

Mnohé ekonomiky se potýkají s negativními dopady ruské invaze na Ukrajinu, několik vybraných zemí ale těží z přílivu ruských migrantů a jejich majetku. Gruzie, malá bývalá sovětská republika na jižní hranici Ruska, stejně jako Arménie či Turecko patří k několika zemím, jejichž ekonomiky zažívají při současných nepokojích rozkvět, uvedl server zpravodajské televize CNBC.

před 5 hodinami

Cenu Grand Prix získal Datart za kampaň Dopravart, Rychlart, Chytrart

Marketingové ceny Effie letos ovládl digitál. Cenu Grand Prix získal Datart za kampaň Dopravart, Rychlart, Chytrart

Jubilejní 25. ročník nejvýznamnější tuzemské marketingové soutěže Effie Awards Czech Republic zná své vítěze. Vyhlášení výsledků proběhlo ve středu 23. listopadu na tradičním galavečeru, který se opět konal v prostorách Kina Lucerna. Porota při této příležitosti udělila kromě 44 cen ve 12 soutěžních kategoriích i tři zvláštní ocenění. Grand Prix Effie 2022 získala agentura WMC Grey za kampaň Dopravart, Rychlart, Chytrart pro klienta Datart. 

před 6 hodinami

Dva litry vody denně jsou pro většinu lidí nadměrné množství, tvrdí studie

Pijete dva litry vody denně? Jde o plýtvání, tvrdí studie

Doporučení vypít osm sklenic vody denně je pro většinu lidí pravděpodobně přehnané. Informoval o tom list the Guardian s odvoláním na studii, podle které může tato rada například v Británii vést k tomu, že se každý den vyplýtvá 20 milionů litrů pitné vody.

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

Aktualizováno včera

Pražská policie řeší hrůzný nález u Čakovic, v lese byli tři mrtví. Jde o rodinnou tragédii

Poblíž cyklostezky mezi pražskými Čakovicemi a Letňany dnes odpoledne našli v lese tři mrtvé, věcí se zabývají kriminalisté z oddělení vražd. Mohlo by se jednat o dvojnásobnou vraždu a následnou sebevraždu. Na twitteru o tom informovala policie.

Zdroj: ČTK

Další zprávy