Ačkoliv se původně zdálo, že by se o víkendu mohly ještě vrátit tropické teploty, nová předpověď meteorologů ukazuje, že Česko bude teplotně silně rozdělené. Zatímco někde budou teploty stoupat ke 30 stupňům, jinde klesnou pod 20 stupňů.
Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
Předpověď na pátek:Jasno až polojasno, během dne od západu přibývání oblačnosti a odpoledne a večer místy přeháňky nebo i bouřky. Nejnižší noční teploty 10 až 6 °C. Nejvyšší denní teploty 24 až 28 °C, na západě kolem 22 °C. Slabý, postupně mírný jižní až jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude později v Čechách měnit na jihozápadní.
Předpověď na sobotu:Zataženo až oblačno, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Na východě přechodně i polojasno a ojediněle bouřky. Nejnižší noční teploty 18 až 14 °C, na západě až 12 °C. Nejvyšší denní teploty od 18 °C na západě do 29 °C na východě území. Mírný jižní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s, na Moravě a ve Slezsku zpočátku jihovýchodní. Večer slabý proměnlivý vítr do 4 m/s.
Předpověď na neděli:Oblačno až zataženo, na většině území občasný déšť nebo přeháňky. Zejména na východě přechodně i polojasno a místy bouřky. Nejnižší noční teploty 16 až 12 °C, na východě kolem 17 °C. Nejvyšší denní teploty od 17 °C na západě do 29 °C na východě území. Slabý, postupně mírný severozápadní až západní vítr 2 až 6 m/s, na východě během dne přechodně čerstvý jižní až jihozápadní vítr 4 až 8 m/s.
Související
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
před 1 hodinou
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
před 2 hodinami
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
před 2 hodinami
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
před 3 hodinami
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
před 4 hodinami
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
před 5 hodinami
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
před 6 hodinami
Odveta za vraždění křesťanů. Trump nařídil útok proti teroristům v Nigérii
před 7 hodinami
Praha hlásí velké problémy v železniční dopravě. Vlaky nabírají zpoždění
před 7 hodinami
Rusové při útoku na Oděsu poškodili loď pod vlajkou Slovenska
před 8 hodinami
Ukrajina jedná neustále. Zelenského čeká další setkání s Trumpem
před 9 hodinami
Dívka z Olomoucka zastřelila matku. Hrozí jí až výjimečný trest
před 10 hodinami
Počasí přinese o víkendu silné noční mrazy, během dne se oteplí
včera
Lidé si přejí, aby původce zla zemřel, vzkázal Zelenskyj ve vánočním projevu Putinovi
včera
Nejvlivnější osobou v Evropě je Trump, ukazuje prestižní žebříček
včera
Ukrajinská armáda provedla raketami Storm Shadow masivní úder na ruskou energetickou infrastrukturu
včera
Pentagon: Čína v roce 2027 rozpoutá válku s Tchaj-wanem
včera
Izraelská policie zatkla palestinského muže. Převlékl se za Santa Clause
včera
Předvánoční úspěchy českých sportovců, které dávají naději směrem k Zimním olympijským hrám
včera
Ještě v neděli závodil, před Štědrým dnem ho našli v hotelu. Zemřel biatlonista Bakken
Zpráva jak z čistého nebe přišla jen den před Štědrým dnem z norského biatlonového týmu. V pouhých 27 letech totiž zemřel talentovaný biatlonový závodník Sivert Bakken a to navzdory tomu, že ještě v neděli závodil v rámci Světového poháru ve francouzském Annecy. Biatlonista, jenž v roce 2022 získal malý křišťálový glóbus, byl nalezen mrtvý v hotel v Itálii, kde byl s týmem na reprezentačním tréninkovém kempu.
Zdroj: David Holub