Přes jižní Čechy postupuje pásmo bouřek provázené zejména přívalovým deštěm. Na stanici Temelín spadlo během 20 minut kolem 30 milimetrů srážek.
Český hydrometeorologický ústav zvýšil výstrahu, velmi silné bouřky s vysokým stupněm nebezpečí se již vyskytují v některých regionech Jihočeského kraje, postupovat mají podle meteorologů na jih Vysočiny a na Znojemsko v Jihomoravském kraji. Při silném dešti se mohou rozvodnit malé toky, hrozí zatopení níže položených míst nebo podemletí komunikací. Nárazy větru mohou lámat větve, vyvracet stromy. Nebezpečí představují také kroupy a blesky, varuje ČHMÚ.
Bouřkové pásmo se podle meteorologů přesouvá z jižních Čech dále k východu až jihovýchodu a bude postupovat podél jižní hranice na jih kraje Vysočina a do Jihomoravského kraje. Výstraha před velmi silnými bouřkami platí od dnešních 17:30 do 20:30 v Jihočeském kraji pro regiony České Budějovice, Dačice, Jindřichův Hradec, Soběslav, Třeboň a Týn nad Vltavou, na Vysočině pro oblast Moravských Budějovic a Telče a v Jihomoravském kraji pro Znojemsko.
V ostatních částech těchto krajů a v některých oblastech Plzeňského a Středočeského kraje zůstává v platnosti výstraha před silnými bouřkami s nízkým stupněm nebezpečí.
Při přechodu fronty bude podle ČHMÚ zesilovat severozápadní vítr, jehož nárazy mohou na frontě a za ní přechodně dosáhnout rychlosti mezi 55 až 70 kilometrů v hodině, a to i v místech, která nebudou zasažena bouřkami. Nejsilnější nárazy předpokládají meteorologové zejména v Jihočeském kraji, na Vysočině, v Jihomoravském kraji. V sobotu večer a v noci na neděli postoupí bouřky a fronta z území ČR k východu a vítr zvolna zeslábne.
Související
Počasí: Příští týden se citelně oteplí
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
Aktuálně se děje
před 1 minutou
Noc, na kterou Maďarsko nezapomene. Lidé v ulicích Budapešti oslavují pád Orbána
před 21 minutami
Index: Voliči v Praze stáli hodinové fronty. Příznivci Orbána byli v menšině
před 38 minutami
Z obdivovatele Orbána politickým dravcem. Kdo je pravděpodobný budoucí premiér Maďarska Péter Magyar?
Aktualizováno před 46 minutami
Opoziční strana Tisza Pétera Magyara vyhraje volby v Maďarsku. Orbán přiznal porážku
před 2 hodinami
Sečtena čtvrtina hlasů. Volby v Maďarsku vyhrává opozice
Aktualizováno před 2 hodinami
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
před 4 hodinami
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
před 5 hodinami
Volby v Maďarsku míří do finále. Účast zřejmě bude rekordní
před 6 hodinami
Trump nařídil americkému námořnictvu blokádu Hormuzského průlivu
před 8 hodinami
Orbán je jako Havel, prohlásil Turek a pustil se do Pavla. Pak se přidal i úřad Macinky
před 9 hodinami
Maďarsko hlásí rekordně vysokou volební účast. Podle Trumpova experta nahrává Orbánovi
před 10 hodinami
Zastrašování, výhrůžky, hromadný svoz voličů. U voleb v Maďarsku dochází k řadě incidentů
před 11 hodinami
Žádné mobily ani papír s tužkou, policie do 15 minut. Volby v Maďarsku provází přísná pravidla
před 12 hodinami
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
před 14 hodinami
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
před 15 hodinami
Počasí: Příští týden se citelně oteplí
včera
Ceny Anděl 2025 předány. Uspěli Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal
včera
Bílý dům oficiálně odhalil plány Trumpova největšího oblouku na světě
včera
Trump plánuje udělit milost každému, kdo se přiblížil k Oválné pracovně na 200 stop
včera
CNN: Američané odcházejí z USA do zemí jako je Česko. Hledají bezpečí, nižší náklady a pomalejší tempo
Zatímco tradiční destinace jako Francie, Itálie nebo Španělsko stále lákají tisíce emigrantů, v posledních letech se objevuje nový trend: Američané stále častěji obracejí svou pozornost k zemím střední a východní Evropy. Podle aktuálních dat a průzkumů veřejného mínění webu CNN touží po odchodu z USA rekordní množství lidí, přičemž země jako Polsko, Rumunsko, Albánie nebo Česká republika nabízejí to, co ve své domovině postrádají – bezpečí, nižší náklady na život a výrazně pomalejší životní tempo.
Zdroj: Libor Novák