Nejchladnější počasí nás příští týden čeká v pondělí. Hrozí i silnější vítr

Do Česka budou příští týden opět proudit mrazy. Nejchladnější bude pondělí, kdy v noci teploty klesnou až na -3 stupně a během dne naměříme místy pouze 9 stupňů. V průběhu týdne se ale mírně oteplí.

Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na pondělí:Zpočátku jasno, zejména na západě a jihozápadě Čech místy nízká oblačnost nebo mlhy, ojediněle mrznoucí. Během dne od západu postupně polojasno až oblačno. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, v západní polovině Čech až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 13 °C, při déletrvající nízké oblačnosti nebo mlze kolem 7 °C. Mírný jihovýchodní až jižní vítr 3 až 7 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách na severu kolem 20 m/s. V západní polovině Čech vítr slabý proměnlivý do 4 m/s.

Předpověď na úterý:Oblačno až zataženo, na východě zpočátku místy i polojasno. Ojediněle mlhy. Během dne od západu částečné ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C, při zmenšené oblačnosti až 14 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s, na východě přes den vítr mírný jihozápadní 2 až 6 m/s.

Předpověď na středu:Oblačno až zataženo, během dne postupně od západu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek:Jasno nebo skoro jasno, ráno a dopoledne ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, při uklidnění větru až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, při déletrvající mlze kolem 7 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, postupně na jihu Moravy a na Českomoravské vrchovině vítr čerstvý 4 až 8 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Vyhlídka počasí od pátku do neděle:Jasno až polojasno, zpočátku ojediněle, postupně místy zataženo nízkou oblačností nebo mlhy. Nejnižší noční teploty 8 až 3 °C, při slabším větru až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 16 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 7 °C. 

Související

Více souvisejících

Počasí Podzim

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 21 minutami

Aktualizováno před 31 minutami

před 37 minutami

před 52 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

Andrzej Duda

Duda podepsal vznik komise, která vyšetří vliv Ruska v Polsku

Polský prezident Andrzej Duda v pondělí podepsal zákon ustavující vyšetřovací komisi, která se má zabývat ruským vlivem v zemi mezi lety 2007 až 2022. Polsko patří k největším podporovatelům Ukrajiny, kterou Rusko napadlo na konci loňského února.

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

Aktualizováno před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

Recep Tayyip Erdoğan

Turci dali přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, píše tisk

Ačkoliv tyto volby byly pro tureckého prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana největším ohrožením pro pokračování jeho dvacetileté hegemonie, znovu se potvrdilo, že je nejvýznamnějším lídrem Turecka od dob zakladatele republiky Mustafy Kemala Atatürka. Turci dali opět přednost silnému vůdci před nevyzkoušeným demokratem, navzdory potlačování svobody slova a zavírání novinářů a politických oponentů do vězení za Erdoganovy vlády. Jediné, co nemá Erdogan zcela pod kontrolou, je ekonomika, shodly se komentáře několika evropských médií.

Aktualizováno před 6 hodinami

K nehodě na D2 přiletěl záchranářský vrtulník. (29.5.2023)

Nehody na D1 i D2. Obě dálnice ve směru na Brno stály

Začátek týdne v Brně a jeho okolí se neobešel bez dopravních komplikací. Ve směru do jihomoravské metropole stály kvůli nehodám dálnice D1 i D2. Na obou místech zasahovaly složky integrovaného záchranného systému. 

před 6 hodinami

Lotyšsko po úspěchu na MS v hokeji narychlo zavedlo nový státní svátek

Lotyšský parlament v neděli večer na poslední chvíli zavedl na dnešní den státní svátek poté, co jeho hokejisté na mistrovství světa vybojoval bronzovou medaili. Stalo se tak poprvé od obnovy nezávislosti v roce 1991.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy