O víkendu se v Česku oteplí. Místy naměříme až 11 stupňů během dne, zároveň se ale místy mohou objevit sněhové srážky. Česko také zasáhne silný vítr, místy o rychlosti vichřice.
Vyplývá to z Českého hydrometeorologického ústavu.
Předpověď na pátek:Oblačno až polojasno a místy přeháňky, nad 600 m sněhové. Během dne od západu až zataženo a na většině území občasný déšť, zpočátku nad 900 m sněžení. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Zpočátku čerstvý, během dne mírný západní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s. Později večer bude vítr opětzesilovat.
Předpověď na sobotu:Oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo déšť, postupně nad 600 m srážky sněhové. Během dne od severozápadu ustávání srážek a místy polojasno. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C, na Moravě a ve Slezsku místy kolem 6 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na jižní Moravě až 11 °C. Čerstvý západní vítr 5 až 10 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (až 90 km/h), na horách ojediněle kolem 30 m/s (kolem 110 km/h), bude večer částečně slábnout.
Předpověď na neděli:Oblačno až zataženo, zpočátku místy polojasno. Od severozápadu na většině území občas déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 500 m, postupně nad 1000 m srážky sněhové. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na jižní Moravě až 11 °C. Mírný, postupně čerstvý jihozápadní až západní vítr 4 až 9 m/s s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h), na horách ojediněle kolem 25 m/s (kolem 90 km/h).
Související
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
Aktuálně se děje
včera
Záchranná služba posiluje na silvestrovskou noc a novoroční oslavy svůj provoz
včera
Policie vyšetřuje tragédii na Jindřichohradecku. Převrátil se popelářský vůz
včera
Vlaky na Silvestra a Nový rok. Zájem cestujících se bude rychle měnit
včera
Tragédie na D35. Muž nepřežil střet s náklaďákem, ráno se stala další nehoda
včera
Policie řešila potyčku v Brně. Někteří účastníci skončili v nemocnici
včera
Turek je jediným kandidátem na ministra životního prostředí, potvrdil Macinka
včera
Rusové momentálně nechtějí prozradit, kde je Putin
včera
Europoslankyně Konečná oznámila smutnou zprávu. Zemřel její otec
včera
Trump varoval Írán. Američané jsou připraveni podniknout další útok
včera
Počasí v Česku si žádá novou výstrahu. Napadne až 15 centimetrů sněhu
včera
PŘEHLED: Obchody na Silvestra. Víme, jak bude ve středu otevřeno
včera
Francie se s Bardotovou rozloučí příští týden. Pohřeb bude v Saint-Tropez
včera
Šofér prezidenta Pavla čelí obžalobě. Měl nehodu a nadýchal
včera
Trump vyzval k zahájení druhé fáze příměří v Pásmu Gazy
včera
Drama v pardubickém hotelu. Opilý cizinec vyhrožoval střelbou
včera
Počasí do konce týdne: V noci a k ránu hrozí silné mrazy
29. prosince 2025 21:33
USA provedly úder na pozemní cíl přímo ve Venezuele, potvrdil Trump
29. prosince 2025 20:24
Křehké příměří mezi Thajskem a Kambodžou dostává po pár hodinách vážné trhliny
29. prosince 2025 19:10
Putin chce, aby Ukrajina uspěla, prohlásil Trump. Zelenského kamenná tvář se rozpadla
29. prosince 2025 18:03
Ukrajinské drony zaútočily na Putinovu rezidenci, jednání o míru přehodnotíme, tvrdí Lavrov
Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov v pondělí oznámil, že ukrajinské drony zaútočily na jednu z rezidencí prezidenta Vladimira Putina v Novgorodské oblasti. Ačkoliv incident nezpůsobil žádné škody ani oběti na životech, Moskva varovala, že kvůli tomuto útoku přehodnotí svou vyjednávací pozici v probíhajících mírových rozhovorech.
Zdroj: Libor Novák