Do Česka se blíží pravé zimní počasí. V následujících dnech se dočkáme poklesu teplot, které o víkendu dosáhnou v noci až -10 stupňů. Začne také více sněžit, a to i v nížinách.
Vyplývá to z předpovědi počasí Českého hydrometeorologického ústavu.
Předpověď na úterý:Zataženo, místy, během dne jen ojediněle mlhy, zpočátku ojediněle mrznoucí. Místy slabý déšť nebo mrholení, nad 500 m déšť se sněhem nebo sněžení, na severovýchodě území srážky četnější, sněhové nebo smíšené i v nižších polohách. Nejvyšší denní teploty 0 až +5 °C, v 1000 m na horách kolem -1 °C. Slabý severovýchodní, na severu a severovýchodě mírný vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na středu:Převážně zataženo, zpočátku místy, během dne postupně na většině území sněžení, v polohách pod 400 m i déšť se sněhem. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý proměnlivý, postupně severozápadní až západní vítr 1 až 4 m/s.
KOMENTÁŘ METEOROLOGA: Na jihu Čech a na Vysočině může během dne místy napadnout 5 až 10 cm nového sněhu.
Předpověď na čtvrtek:Zataženo až oblačno, zpočátku na většině území, postupně místy sněžení. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní až severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
KOMENTÁŘ METEOROLOGA: V noci a k ránu místy tvorba náledí nebozmrazků.
Předpověď na pátek:Oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení nebo sněhové přeháňky, na horách četnější. Nejnižší noční teploty -1 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Slabý, během dne přechodně mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s.
Předpověď na sobotu:Oblačno až zataženo, ojediněle slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při sněhové pokrývce ojediněle až -8 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.
Předpověď na neděli:Zataženo až oblačno, místy přechodně polojasno. Ojediněle slabé sněžení nebo sněhové přeháňky, v závěru období srážky četnější. Nejnižší noční teploty -3 až -7 °C, při zmenšené oblačnosti a sněhové pokrývce ojediněle až -10 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +2 °C.
Související
Počasí v příštím týdnu ovlivní změna. Nastane po pondělku
Počasí do konce týdne: Dnes bude nejtepleji, pak se začne ochlazovat
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Trump tvrdí, že o útocích na South Pars USA nevěděly. Pomáhaly je přitom zrealizovat, píše CNN
před 2 hodinami
BBC: Evropská unie se nepoučila. Zaspala a probudila se v další energetické krizi
před 3 hodinami
Válka s Íránem stojí USA astronomické částky
před 3 hodinami
Trump hrozí Íránu zničením největšího pole zemního plynu na světě
před 4 hodinami
Nepochopitelný útok, který ničí trhy. Babiš reaguje na izraelské údery
před 4 hodinami
Trump podlehl lobbistům, Írán nechystal 11. září ani Pearl Harbor, říká končící šéf protiteroristického oddělení
před 5 hodinami
Koubek zveřejnil svoji první nominaci. Na baráž s Irskem se Šulcem, Daridou i Klimentem
před 5 hodinami
Bude to nejlepší. Babiš vysvětlil, proč nechce Pavla na summitu NATO
před 6 hodinami
Trump svalil vinu na Izrael. Američané prý o útoku na ropné pole nevěděli
před 7 hodinami
Počasí v příštím týdnu ovlivní změna. Nastane po pondělku
včera
Sbormistr narazil u soudu. Předběžné opatření komplikuje televizní vysílání
včera
Za dva roky bude v Praze k vidění velký hokejový svátek. Světový pohár s hvězdami NHL
včera
Trump v neomalenosti vůči spojencům překonal Brežněva
včera
Rozhodnuto. Trenér Rulík po sezóně skončí u národního týmu a bude trénovat Kladno
včera
Pravda o útocích na ropná pole. Američané se distancují, ozvali se také Izraelci
včera
Bod obratu. Útoky na plynová pole a rafinérie jsou podle expertů zásadním zlomem ve válce s Íránem
včera
USA a Izrael zasáhly největší naleziště plynu na světě. Ceny ropy prudce rostou, NATO řeší, co s Hormuzským průlivem
včera
Zákazníci jsou stále agresivnější. Známý obchodní řetězec chystá nová opatření
včera
Ve švýcarském lyžařském středisku se zřítila kabina lanovky. Děsivý pád zachytila kamera
včera
Kuba odporuje Trumpovi. Pokus o ovládnutí ostrova narazí na nedobytný odpor, varuje prezident
Kubánský prezident Miguel Díaz-Canel v úterý ostře reagoval na množící se hrozby ze strany Spojených států a prohlásil, že jakýkoli pokus o ovládnutí ostrova narazí na „nedobytný odpor“. Jeho slova přicházejí v kritické chvíli, kdy se Kuba vzpamatovává z celostátního kolapsu energetické sítě, který nechal 10 milionů lidí bez elektřiny. Díaz-Canel obvinil Washington, že využívá ekonomické slabosti země jako „pobuřující záminku“ k jejímu ovládnutí.
Zdroj: Libor Novák