Počasí o víkendu: Teploty klesnou, může i sněžit

Ještě předevčírem si lidé užívali teplot nad dvacet stupňů, o nadcházejícím víkendu už budou výrazně nižší. Ve vyšších polohách může dokonce sněžit, upozorňují meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu.

Podle předpovědi ČHMÚ se budou denní maxima v sobotu i neděli pohybovat kolem 10 °C. Silný vítr, který část Česka trápil především včera, by měl nadále slábnout.

Počasí zároveň může připomínat zima, v ranních hodinách hrozí výskyt mrznoucích mlh. V sobotu může navíc ve vyšších polohách sněžit, v noci na neděli pak teploty klesnou pod nulu. 

Předpověď na sobotu (00-24):Převážně oblačno a místy přeháňky, nad 800 m smíšené nebo sněhové. Odpoledne a večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C. Mírný západní až severozápadní vítr 3 až 7 m/s bude večer slábnout.

Předpověď na neděli (00-24):Jasno až polojasno, zejména ráno místy mlhy, i mrznoucí. Nejnižší noční teploty +2 až -2 °C. Nejvyšší denní teploty 8 až 12 °C. Slabý proměnlivý, postupně místy mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s.

Související

Více souvisejících

Počasí Podzim ČHMÚ Zima

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 15 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 5 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

včera

Laureáti Nobelovy ceny za fyziku

Nobelovu cenu za fyziku dostali tři vědci za výzkum elektronů

Nobelova cena za fyziku pro rok 2023 byla udělena třem vědcům za jejich práci v oblasti využití extrémně krátkých světelných pulzů k studiu chování elektronů v atomech a molekulách. Laureáty jsou francouzsko-americký vědec Pierre Agostini, Rakušan maďarského původu Ferenc Krausz a Francouzka působící ve Švédsku Anne L'Huillierová.

včera

Arménie, ilustrační foto

Arménský parlament schválil přistoupení k ICC, navzdory ruskému odporu

Arménský parlament podle agentury Anadolu schválil ratifikaci Římského statutu, na jehož základě vznikl Mezinárodní trestní soud (ICC), což znamená, že Arménie bude podléhat jeho jurisdikci. Plán Arménie přistoupit k ICC, která nedávno vydala zatykač na ruského prezidenta Vladimira Putina, byl kritizován Ruskem.

včera

včera

včera

včera

včera

Vlak na Strakonicku srazil skupinu lidí. Dva z nich zemřeli

K tragické události došlo v úterý dopoledne na Strakonicku. Vlak srazil u Bělčic čtyři osoby. Dva lidé zemřeli, další dva utrpěli těžká zranění. Na místě zasahovaly složky integrovaného záchranného systému.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy