Počasí na poslední letní víkend: Vyplatí se ukončit prázdniny výletem?

Už jen týden zbývá do konce letních prázdnin a podle meteorologů bude teplotně stát za to. Na začátku září se ale začnou teploty lámat a padat až o 10 stupňů dolů. Vyplatí se tedy naplánovat si na příští víkend nějakou venkovní aktivitu?

Přidejte svůj názor

Počasí
doporučujeme

Česko si tento týden naposledy užije letní počasí. Teploty podle předpovědi meteorologů budou šplhat do tropických hodnot, v září se ale citelně ochladí. Jaký bude ale podle Českého hydrometeorologického ústavu poslední prázdninový víkend?

V pátek se oproti předchozím dnům o něco málo ochladí. Bude oblačno až polojasno, přechodně až zataženo, místy se objeví déšť, přeháňky a bouřky.

Nejnižší noční teploty se sice celý týden udrží na 19 až 15 °C, nejvyšší denní teploty ale o několik stupňů spadnou, a to na 24 až 28 °C, na jihovýchodě až na 30 °C. 

V sobotu a v neděli se ale opět oteplí. Bude polojasno a pouze ojediněle se při zvětšené oblačnosti objeví přeháňky, ke konci víkendu místy až bouřky.

Ráno se mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost a nejnižší noční teploty klesnou na 18 až 14 °C. Nejvyšší denní teploty ale porostou, a to na 26 až 31 °C.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Předpověď na noc a pátek 20. září

19.09.2019 09:27 Ve studeném vzduchu se bude zvolna přesouvat přes střední Evropu k jihovýchodu tlaková výše,…

Počasí přinese teploty pod nulou. Víme, kdy udeří mrazy

19.09.2019 08:30 Česko se tento týden potýká s citelným ochlazením, hned ten příští se ale opět oteplí. Nárůst…

Počasí příští týden? Přinese jedno velké překvapení

18.09.2019 23:05 Aktualizováno Česko svírá tento týden studené počasí. Teploty v noci spadnou až na 2 stupně, během dne se mohou…

Předpověď na noc a čtvrtek 19. září

18.09.2019 08:59 Po přední straně tlakové výše nad Britskými ostrovy k nám bude i nadále proudit studený vzduch od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama