Počasí bude minimálně na začátku června nestálé. Zatímco tento týden budou teploty skákat až o 10 stupňů, v tom dalším by se už měly stabilizovat. A do Česka přinést léto.
"Předpokládáme, že období od 1. do 28. června 2020 bude teplotně průměrné," konstatovali meteorologové z ČHMÚ. Relativně nejteplejší vychází podle prognózy týden od 8. června, zatímco týden od 22. června jako nejchladnější.
Také pršet by příští čtyři týdny mělo zhruba stejně, jako bývá v tuto dobu obvyklé. "Období jako celek by mělo být srážkově průměrné. První týden vychází jako průměrný s úhrnem kolem 13 milimetrů za týden, poslední jako průměrný až slabě nadprůměrný s úhrnem kolem 21 milimetrů," uvádí dlouhodobý výhled.
K mírnému ochlazení může dojít na konci prvního červnového týdne, zhruba kolem poloviny měsíce ale teploty budou šplhat vysoko a není vyloučeno, že se neobjeví první tropické dny tohoto roku.
Poslední dva červnové týdny se ale teplota ustálí na zhruba 25 stupních a počasí doprovodí přeháňky nebo déšť.
Výraznějšího oteplení se dočkáme až v červenci, kdy se od poloviny prvního týdne může opět objevit tropické počasí a teploty nad 30 stupňů. K mírnému poklesu dojde v polovině měsíce.
Související
Počasí: Příští týden se citelně oteplí
Počasí bude o víkendu stabilní. Oproti pátku se změní k lepšímu
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Volby v Maďarsku: Úřady zveřejnily první výsledky, sečtena jsou necelá tři procenta hlasů
Aktualizováno před 49 minutami
Volby v Maďarsku skončily. První průzkumy ukazují na drtivé vítězství strany Tisza
před 2 hodinami
Jak funguje volební systém v Maďarsku? Patří k nejsložitějším na světě
před 3 hodinami
Volby v Maďarsku míří do finále. Účast zřejmě bude rekordní
před 5 hodinami
Trump nařídil americkému námořnictvu blokádu Hormuzského průlivu
před 6 hodinami
Orbán je jako Havel, prohlásil Turek a pustil se do Pavla. Pak se přidal i úřad Macinky
před 7 hodinami
Maďarsko hlásí rekordně vysokou volební účast. Podle Trumpova experta nahrává Orbánovi
před 8 hodinami
Zastrašování, výhrůžky, hromadný svoz voličů. U voleb v Maďarsku dochází k řadě incidentů
před 9 hodinami
Žádné mobily ani papír s tužkou, policie do 15 minut. Volby v Maďarsku provází přísná pravidla
před 11 hodinami
Maďarsko hlásí rekordní volební účast. Odvoleno mají Orbán i Magyar
před 12 hodinami
Fidesz, nebo Tisza? Maďaři dnes rozhodnou o budoucnosti své země, pod Orbánem se láme větev
před 13 hodinami
Počasí: Příští týden se citelně oteplí
včera
Ceny Anděl 2025 předány. Uspěli Michal Prokop, James Cole i Gufrau a Victor Kal
včera
Bílý dům oficiálně odhalil plány Trumpova největšího oblouku na světě
včera
Trump plánuje udělit milost každému, kdo se přiblížil k Oválné pracovně na 200 stop
včera
CNN: Američané odcházejí z USA do zemí jako je Česko. Hledají bezpečí, nižší náklady a pomalejší tempo
včera
Tesla slaví. První evropská země schválila autonomní řízení FSD
včera
Jednání o ukončení války v Íránu narazilo na nečekaný problém: Teherán neví, kam dal miny
včera
Hrozí rozpad NATO? Experti vysvětlují, co se v alianci děje
včera
V pákistánském Islámábádu začaly mírové rozhovory mezi Íránem a USA
V pákistánském Islámábádu se právě píší dějiny moderní diplomacie. Zdroje z britské BBC potvrdily, že v přísně střežené diplomatické „červené zóně“ byla zahájena očekávaná jednání mezi Spojenými státy a Íránem. Ačkoliv jsou rozhovory zatím nepřímé a probíhají prostřednictvím pákistánských prostředníků, samotný fakt, že obě strany zasedly k jednacímu stolu, vzbuzuje ve světě opatrný optimismus.
Zdroj: Libor Novák