Předpověď na noc a pátek 21. února

V noci od západu počasí u nás bude ovlivňovat studená fronta, která postoupí dále k východu a za ní k nám v čerstvém severozápadním proudění pronikne chladnější vzduch, informuje portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Oblačno až zataženo, od západu na většině území déšť nebo přeháňky, zpočátku nad 900 m postupně nad 400 m srážky sněhové. V Čechách ojediněle bouřky. Nejnižší teploty +4 až 0 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr, se bude v Čechách a na Českomoravské vrchovině postupně měnit na čerstvý severozápadní až západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h). KOMENTÁŘ METEOROLOGA: během noci zejména v Čechách čerstvý vítr s nárazy až 20 m/s (až 70 km/h) Tlaková tendence: mírný pokles, v Čechách od západu mírný vzestup Rozptylové podmínky: dobré Počasí přes den (07-24): Zpočátku oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na východě dopoledne srážky četnější, nad 400 m srážky sněhové. Na Moravě zpočátku ojediněle bouřky. Během dne od západu přechod k proměnlivé oblačnosti a postupné ustávání srážek. Nejvyšší teploty 3 až 7 °C. Čerstvý severozápadní až západní vítr 5 až 10 m/s, místy s nárazy 15 až 20 m/s (až 70 km/h) bude později odpoledne a večer slábnout. KOMENTÁŘ METEOROLOGA: zpočátku čerstvý vítr s nárazy až 20 m/s (až 70 km/h) Tlaková tendence: mírný až silný vzestup Rozptylové podmínky: dobré

Související

Více souvisejících

Počasí vítr

Aktuálně se děje

před 11 minutami

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Volby za války nejsou realistické, zní z okolí Zelenského

Ukrajina se momentálně snaží především o to, aby válka se sousedním Ruskem skončila co možná nejdříve. Otevřela by se tak i cesta ke konání voleb, na což apeluje například bývalý ministr obrany Mychajlo Fedorov. Podle spolupracovníků prezidenta Zelenského je ale jeho návrh nerealistický. 

před 57 minutami

Igor Červený (Motoristé)

Stát opět jedná se společností Sev.en, obce prý o peníze nepřijdou

Ministerstvo životního prostředí v úterý jednalo se zástupci těžební společnosti Severní energetická o poskytnutí části finanční rezervy na sanace a rekultivace pro rozvoj místních obcí zasažených těžbou. Jde o prostředky, které firma nevyužije díky tomu, že část původního dolu byla ponechána přírodě. Prostředky jsou určeny na projekty pro tento region postižený hornickou činností. 

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Donald Trump

Trump vyhlásil Íránu ekonomickou válku historických rozměrů

Americký prezident Donald Trump vyhlásil spuštění nové fáze konfliktu s Íránem. Teheránu slíbil ekonomickou válku a izolaci historicky nevídané úrovně. Šéf Bílého domu zároveň pohrozil všem zemím, které by se pokusily Íránu pomoci s obcházením sankcí. 

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

před 7 hodinami

včera

včera

Ilustrační fotografie.

Více lékařů a zdravotníků pro české zdravotnictví. Programy nesou první výsledky

Ministerstvo zdravotnictví společně s Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a Asociací děkanů lékařských fakult ČR vyhodnotilo výsledky dlouhodobých programů na podporu vzdělávání lékařů a nelékařských zdravotnických pracovníků. Oba programy podle hodnocení úspěšně plní svůj účel a zapojené školy naplňují stanovené závazky. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Počasí: Česko zasáhnou silné bouřky. První hrozí od půlnoci na čtvrtek

Meteorologové ve středu vyhlásili před silnými bouřkami, které nejprve od půlnoci hrozí na severozápadě Čech a následně ve čtvrtek odpoledne a večer zasáhnou jihovýchodní polovinu území republiky. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy