Předpověď na noc a pondělí 28. prosince

Počasí u nás bude ovlivňovat hluboká tlaková níže nad Britskými ostrovy a Severním mořem a s ní spojená okluzní fronta, která bude přecházet přes naše území, uvedl portal.chmi.cz.

Počasí v noci (22-07): Zataženo až oblačno, ve východní polovině území místy slabé sněžení. Nejnižší teploty -1 až -5 °C, ve východní polovině území místy kolem 0 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 6 až 11 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na horách na severu a severovýchodě kolem 30 m/s (110 km/h). V západní polovině Čech vítr mírný 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: silný, k ránu mírný pokles Rozptylové podmínky: dobré, na západě mírně nepříznivé Počasí přes den (07-24): Zataženo až oblačno. Ojediněle, později odpoledne a večer na většině území déšť nebo déšť se sněhem, v polohách nad 800 m, v Čechách nad 500 m a na západě Čech i v nižších polohách sněžení. Nejvyšší teploty 2 až 6 °C, na západě Čech kolem 1 °C. Čerstvý jihovýchodní až jižní vítr 6 až 11 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na horách na severu a severovýchodě kolem 30 m/s (110 km/h) bude večer od západu slábnout. V západní polovině Čech vítr mírný 2 až 6 m/s. Tlaková tendence: mírný pokles Rozptylové podmínky: dobré

Související

Více souvisejících

Počasí

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy