Sníh se tento týden ukáže jen výjimečně, citelně se ale ochladí, ukazuje předpověď počasí

Milovníci sněhu se jej tento týden dočkají spíše ve vyšších polohách, a to navíc výjimečně. Teploty ale budou postupně klesat a propadnou se během noci až na -9 stupňů.

Ukazuje to předpověď počasí Českého hydrometeorologického ústavu.

Předpověď na úterý:Přes den polojasno až oblačno, zejména na východě místy zataženo. Na horách místy, jinde jen ojediněle sněžení, v polohách pod 400 m srážky smíšené nebo dešťové. Nejvyšší denní teploty 3 až 7 °C, v 1000 m na horách kolem 1 °C. Mírný jižní až jihozápadní vítr 3 až 7 m/s, na horách s nárazy kolem 20 m/s (70 km/h), bude k večeru slábnout.

Předpověď na středu:Oblačno až zataženo, na východě místy déšť, nad 900 m sněžení. Jinde srážky jen ojediněle, nad 400 m sněhové. V Čechách přechodně až polojasno. Ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty 0 až -4 °C, na východě kolem +2 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C. Mírný jihozápadní až jižní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na čtvrtek:Oblačno až zataženo, v Čechách místy i polojasno, ojediněle přeháňky, většinou sněhové. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C, při malé oblačnosti až -7 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C. Slabý proměnlivý vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na pátek:Převážně oblačno, ojediněle sněhové přeháňky. Ráno místy mrznoucí mlhy. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, při zmenšené oblačnosti až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Slabý proměnlivý nebo jihovýchodní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na sobotu:Zataženo až oblačno, ojediněle, na východě místy sněžení nebo déšť se sněhem, i mrznoucí. Postupně sněžení nad 800 m. Nejnižší noční teploty -1 až -5 °C. Nejvyšší denní teploty 1 až 5 °C, na západě kolem 0 °C. Mírný východní až jihovýchodní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na neděli:Převážně zataženo, občas déšť nebo déšť se sněhem, od vyšších poloh sněžení. Ojediněle mrznoucí srážky. Nejnižší noční teploty +2 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 5 °C.

Související

Více souvisejících

Počasí

Aktuálně se děje

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Aktualizováno včera

včera

včera

Sjezd ODS v Ostravě

Fiala získal srdce členů ODS, český volič ho ale odmítá. Musí přeskočit zeď a dostat se k lidem

Současný premiér Petr Fiala v sobotu obhájil post předsedy Občanské demokratické strany, ministr financí Zbyněk Stanjura zůstává prvním místopředsedou. Fiala se ale nachází ve složité situaci. Musí překonat vysokou zeď, která ho odděluje od běžného českého voliče. Ten před jménem totiž nemá zkratku prof. a situace na Ukrajině je pro něj velice abstraktním tématem. Sdílení informací s veřejností je klíčem k úspěchu. Pokud Fiala chce obhájit i premiérský post, potřebuje běžného českého voliče. 

Aktualizováno včera

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

včera

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy