Předpověď počasí do Štědrého dne: Meteorologové nastínili, jak dlouho vydrží zima

Česko si v posledních dnech užívá zimu, a to na horách i v nížinách. Podle meteorologů panuje teplotně podprůměrné počasí a ještě nějaký čas tomu tak bude. Poslední dva týdny období do Štědrého dne už ale mají být jiné, vyplývá z výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové uvedli, že předpokládají teplotně podprůměrné až průměrné období do neděle 24. prosince. Tento a příští týden podle nich budou podprůměrné. "Průměrné minimální noční teploty se budou pohybovat v prvním týdnu kolem -4 °C, zpočátku i kolem 0 °C. Maximální denní teploty budou jen kolem 0 °C," napsali ve výhledu.

"Ostatní dva týdny budou pravděpodobně již teplotně průměrné s minimálními teplotami v posledním týdnu kolem -4 °C a nejvyššími kolem +2 °C," sdělili. 

Srážkově bude sledované období jako celek průměrné, je ale třeba počítat s velkými rozdíly v jednotlivých týdnech. V probíhajícím i následujícím týdnu budou převažovat i v nižších polohách sněhové srážky, posléze už budou smíšené nebo dešťové.

"V prvním týdnu očekáváme nadprůměrné úhrny kolem 16 mm, ve druhém a posledním týdnu jen kolem 5 mm. Týden od 11. do 17. prosince by měl být s úhrnem kolem 10 mm," dodali meteorologové. 

Související

Více souvisejících

Počasí Zima ČHMÚ

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy