Předpověď počasí na prosinec: Meteorologové naznačili, zda bude o Vánocích zima

Meteorologický výhled až do Silvestra nabídl Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), podle kterého se aktuálně zřejmě nacházíme v nejchladnějším prosincovém období. V dalším průběhu měsíce se totiž například i na horách mohou srážky z nynějších sněhových změnit na dešťové. 

Období do posledního prosincového dne má být teplotně i srážkově průměrné, vyplývá ze zveřejněného výhledu.

Co se týká teplot, probíhající týden bude podprůměrný, ale postupně se bude oteplovat. Denní maxima na konci týdne už překročí nulu. "Další týdny budou pravděpodobně teplotně průměrné s minimálními teplotami v relativně nejteplejším týdnu od 18. do 24. prosince kolem -3 °C a nejvyššími kolem +3 °C," uvedli meteorologové. 

Ohledně srážek je třeba počítat s rozdíly v jednotlivých týdnech. Nejnižší úhrny kolem 7 milimetrů přinese tento týden, ve druhém spadne přes 10 milimetrů a v posledních dvou kolem 9 mm. 

"V prvním týdnu budou převažovat v nižších polohách sněhové srážky, v ostatních týdnech smíšené nebo dešťové, přechodně i mrznoucí. I na horách se přechodně vyskytne déšť," konstatovali meteorologové. 

Související

Více souvisejících

Počasí Zima ČHMÚ

Aktuálně se děje

včera

včera

včera

včera

včera

včera

německý tank Leopard 2 A7 02

Německo chce darovat Česku další bojové tanky Leopard 2A4

Armáda ČR má možnost získat další bojové tanky Leopard 2A4 z Německa. V současnosti probíhají jednání o dalším daru Spolkové republiky Německo za českou pomoc Ukrajině. Konkrétně by ČR mohla darem získat dalších 14 bojových tanků a jeden vyprošťovací. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Daňové přiznání 2024: Přehled lhůt a dalších důležitých informací

V lednu doběhla lhůta na podání přiznání k dani z nemovitých věcí, ovšem na přiznání k dani z příjmů fyzických osob mají lidé ještě čas. Jaké jsou lhůty a jakými způsoby je možné tiskopis dodat úřadům? 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy