V Česku od čtvrtka prší a ještě celý víkend bude. Taková je předpověď na dva volné dny, během nichž meteorologové z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) varují před extrémními srážkami a povodňovým ohrožením. Nejvážnější má být situace na východě země.
Počasí v Česku bude až do pondělí ovlivňovat tlaková níže Boris nad střední a jihovýchodní Evropou. O víkendu přinese vydatný déšť.
"V jihovýchodní polovině území úhrn srážkek od 30 do 80 mm, lokálně kolem 110 mm a na návětřích hor na severu a severovýchodě i kolem 200 mm. Méně srážek spadne na západě Čech a v závětří Krušných hor a Krkonoš," stojí v komentáři meteorologa ČHMÚ k dnešní situaci. Ohledně neděle dodává, že na horách na severu a severovýchodě může lokálně napršet dalších asi 100 milimetrů.
Předpověď na sobotu:
Zataženo s deštěm, i vydatným, ve východní polovině území ojediněle bouřky. Na Šumavě nad 1100 m sněžení. V severozápadní polovině Čech později odpoledne a večer přechodné slábnutí deště a částečné protrhávání oblačnosti. Nejnižší noční teploty 10 až 5 °C, na Moravě a ve Slezsku 14 až 9 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C, na jihu a jihozápadě Čech kolem 10 °C, v 1000 m na horách kolem 7 °C, v Jeseníkách a Beskydech kolem 11 °C. Čerstvý, místy přechodně až silný severozápadní až severní vítr 8 až 13 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h), na horách na severu a severozápadě kolem 30 m/s (110 km/h). Zpočátku na východě Moravy a večer na západě a jihozápadě Čech přechodně vítr mírný.
Předpověď na neděli:
Převážně zataženo s deštěm, i vydatným. Na západě Čech ráno a dopoledne déšť jen místy. Odpoledne a večer naopak na Moravě a ve Slezsku slábnutí deště. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C. Nejvyšší denní teploty 9 až 14 °C, na východě až 17 °C. Čerstvý severozápadní vítr 7 až 12 m/s s nárazy 15 až 25 m/s (55 až 90 km/h) bude od východu slábnout.
Související
Počasí příští týden: Žádné oteplení se zatím nechystá
Předpověď počasí s doporučením. Meteorologové řekli, jak bude v neděli
Počasí , Déšť , Povodně , ČHMÚ
Aktuálně se děje
včera
Jak se americké armádě podařilo zachránit ztraceného letce? Na povrch vyplouvají první detaily
včera
Írán má čas do úterý večer. Trump stanovil přesný čas ultimáta, Teherán poslal ráznou odpověď
včera
Opravdu jde o terorismus? Výbušniny u plynovodu mohou být zinscenované, aby pomohly Orbánovi, míní experti
včera
USA mohou zítra uzavřít dohodu s Íránem, tvrdí Trump. Teherán řekl, za jakých okolností otevře Hormuzský průliv
včera
Trump ztratil nervy: Otevřete ten zas***** průliv, vy šílení parchanti, nebo budete žít v pekle, nadává Íránu
včera
U plynovodu na srbsko-maďarských hranicích našli výbušniny. Zasahují vrtulníky i pyrotechnici, Orbán svolal Radu obrany
včera
OBRAZEM: Takhle Zemi 50 let nikdo neviděl. Z mise Artemis dorazily i první snímky odvrácené strany Měsíce
včera
Začátek Orbánova konce? Magyar zacílil na mladé voliče, ti touží po svobodné zemi
včera
Macinka Pavla na summit NATO nepustí. Pojede tam s Babišem a Zůnou
včera
Ovládli jsme Luhanskou oblast, opakuje stále dokola Rusko. Podle expertů i Kyjeva je to aprílový žert
včera
Slovensko žádá Evropskou unii, aby obnovila dialog s Ruskem
včera
Americké síly úspěšně dokončily dramatickou záchrannou misi v Íránu. Našli ztraceného letce
včera
Počasí příští týden: Žádné oteplení se zatím nechystá
4. dubna 2026 22:01
Režim v Íránu se nezměnil. Po Trumpových útocích je naopak ještě tvrdší, míní analytici
4. dubna 2026 20:47
Podpora Putina je nejnižší od začátku invaze na Ukrajinu
4. dubna 2026 19:30
Rutte poletí kvůli útokům na členy NATO za Trumpem
4. dubna 2026 18:18
Záchranné týmy amerického letectva provádějí jednu z nejnebezpečnějších operací moderní historie
4. dubna 2026 16:58
Egypt učinil zásadní obrat ve své obchodní politice vůči Rusku a Ukrajině
4. dubna 2026 15:47
Jako z filmu Terminátor. Frontovou linii na Ukrajině začínají ovládat drony a roboti
4. dubna 2026 14:26
Politico: Magyara čeká očistec. Orbánův systém učinil Maďarsko prakticky neovladatelné
I přesto, že by opoziční lídr Péter Magyar dokázal v dubnových volbách porazit dlouholetého premiéra Viktora Orbána, čeká ho podle politických analytiků webu Politico doslova očistec. Orbán totiž během svých 16 let u moci vybudoval v Maďarsku komplexní systém „právních pastí“, které mají za cíl paralyzovat jakéhokoli jeho nástupce a učinit zemi prakticky neovladatelnou pro kohokoliv jiného než stranu Fidesz.
Zdroj: Libor Novák