Teplejší počasí vydrží až do čtvrtka, ukazuje předpověď

Oteplení doprovázené oblevou začalo již o uplynulém víkendu a bude pokračovat i v tomto týdnu. Dnes jsou očekávány nejvyšší denní teploty v rozmezí 5 až 9 °C. Nad nulou bude i v následujících dnech, vyplývá z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). 

Přes střední Evropu budou nejprve přecházet jednotlivé frontální systémy, uvedli meteorologové. Ve čtvrtek za posledním z nich a jeho studenou frontou začne do Česka proudit studený vzduch od severu, vysvětlili.

V pátek se tak maxima budou držet jen lehce nad nulou, dosáhnou nanejvýše 3 °C. Kromě pondělí bude nejteplejším dnem středa, kdy se nejvyšší teploty opět přiblíží deseti stupňům. 

Předpověď na úterý (00-24):

Oblačno až zataženo, místy občasný déšť, na severovýchodě nad 800 m sněžení. Večer od jihozápadu srážky četnější. Nejnižší noční teploty 5 až 1 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C. Mírný západní až jihozápadní vítr 2 až 6 m/s se změní na jižní a postupně zeslábne.

Předpověď na středu (00-24):

Zataženo až oblačno, zpočátku na většině území, postupně místy občasný déšť. Nejnižší noční teploty 4 až 0 °C, na východě místy až -2 °C, k ránu oteplování. Nejvyšší denní teploty 5 až 9 °C, na Moravě a ve Slezsku kolem 4 °C. Slabý proměnlivý nebo jihozápadní vítr 1 až 4 m/s.

Předpověď na čtvrtek (00-24):

Zataženo až oblačno, místy občasný déšť, na severu nad 1000 m sněžení. K večeru bude od severu déšť postupně přecházet do deště se sněhem a sněžení ve všech polohách. Nejnižší noční teploty +3 až -1 °C. Nejvyšší denní teploty 2 až 6 °C, na severu ochlazování. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.

Předpověď na pátek (00-24):

Oblačno, na horách místy, jinde ojediněle sněhové přeháňky. Postupně místy až polojasno. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C. Mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s se bude v Čechách měnit na západní.

Související

Více souvisejících

Počasí Podzim

Aktuálně se děje

včera

Delon, Alain

Delon opět zaměstnává justici. Má desítky zbraní, ale bez oprávnění

Francouzská policie provedla domovní prohlídku u legendárního Alaina Delona a nestačila se divit. Ačkoliv slavný herec nevlastní zbrojní průkaz, našlo se 72 střelných zbraní a přes tři tisíce kusů munice. Na pozemku je navíc soukromá střelnice. Zahájeno tak bylo vyšetřování kvůli podezření z nelegálního držení zbraní.

včera

Fotbal, ilustrační fotografie

O první jarní trenérský vyhazov se postarali v Olomouci. Po nevydařených výsledcích končí Jílek

Po čtyřech jarních kolech fotbalové Fortuna ligy přikročil první prvoligový klub ke změně trenéra. Stalo se tak v Olomouci, kde se kvůli třem prohrám a jedné remíze rozhodlo klubové vedení ukončit spolupráci s trenérem Václavem Jílkem. Zároveň ve svém pondělním prohlášení klub uvedl, že ho nahradí dosavadní asistent Jiří Saňák, přičemž ale půjde o dočasnou variantu.

včera

včera

včera

včera

Jaromír Soukup (TV Barrandov)

Soukup získal pro TV Barrandov ochranu před věřiteli. Dostal tři měsíce na nápravu

Už to není tajné. Firma Barrandov Televizní Studio podnikatele Jaromíra Soukupa dluží téměř miliardu korun, ukazují údaje v insolvenčním rejstříku. Pražský městský soud v pondělí souhlasil s návrhem firmy a vyhlásil moratorium na majetek dlužníka, které na tři měsíce ochrání společnost před věřiteli. Je ale nutné připravit reorganizaci. 

včera

Praha hostila summit premiérů zemí V4. (27.2.2024)

Nelehký summit V4 v Praze. Představy zemí o pomoci Ukrajině se liší

Premiéři zemí V4 se na úterním summitu v Praze shodli, že ruská agrese vůči Ukrajině je porušením mezinárodního práva. Kyjev podle všech čtyř státníků potřebuje pomoc, rozdílné jsou jen představy o ní. Podle českého premiéra Petra Fialy (ODS) nebyla dnešní diskuze politiků lehká. 

včera

včera

včera

včera

film Po čem muži touží

České romantické komedie: Spotřební zboží a nepochopení žánru? Proč kvalitativně nestačí na filmy Láska nebeská či Pretty Woman?

České romantické komedie jsou v posledních letech často zmiňované téma. V internetových diskusích panuje přesvědčení, že se u nás netočí nic jiného a nedá se na ně dívat, přesto jsou stále komerčně úspěšné. Je tomu ale skutečně tak? A jsou skloňované kasovní trháky opravdu romantickými komediemi? Nebo je to zkrátka trochu složitější? 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Severokorejské továrny se nezastaví. Rusko zásobují municí výměnou za jídlo

Podle jihokorejského ministra obrany Sina Won-sika pracují severokorejské muniční továrny na plný výkon s cílem dodávat zbraně do Ruska výměnou za potraviny a další komodity.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy