Začíná víkend, který by neměl přinést výraznou změnu počasí v Česku. Vyplývá to z aktuální předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Ráno hrozí přízemní mrazíky, přes den se oteplí pod hranici dvacítky.
Přes Polsko bude dnes k jihovýchodu postupovat mělká tlaková níže, která bude mít vliv i na počasí v Česku. V sobotu může zejména na severu a severovýchodě zapršet. Tepleji bude v Čechách, kde mohou maxima dosáhnout až 20 °C. Na většině území vyšplhají nejvyšší teploty jen na 18 stupňů.
Předpověď na sobotu:
Přes den oblačno až zataženo, v jihozápadní polovině území místy polojasno. Odpoledne a večer na severu a severovýchodě místy déšť nebo přeháňky. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, v Čechách ojediněle až 20 °C, v 1000 m na horách kolem 10 °C. Slabý proměnlivý, v severovýchodní polovině území přechodně mírný severozápadní až severní vítr 2 až 5 m/s.
Předpověď na neděli:
Oblačno až polojasno, ve východní polovině území zpočátku místy až zataženo a ojediněle přeháňky. Během dne ubývání oblačnosti až do vyjasnění. Nejnižší noční teploty 8 až 4 °C, při uklidnění větru až 2 °C a místy přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty 13 až 18 °C. Slabý, během dne většinou mírný východní až severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
Související
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
Aktuálně se děje
před 34 minutami
Hluboká krize důvěry. Lidé už ve spojenectví s USA nevěří, co bude po odchodu Trumpa nikdo netuší
před 1 hodinou
10 milionů, jinak konec dohod s EU. Švýcarsko čeká v létě bizarní hlasování
před 1 hodinou
Republikáni se postavili Bílému domu, blokují cla proti Kanadě. Čekají vás problémy, vzkázal jim Trump
před 3 hodinami
Počasí se citelně ochladí. O víkendu se vrátí silné mrazy
včera
Zelenskyj popřel spekulace, že chce vyhlásit termín voleb nebo referendum o mírové dohodě
včera
Vonnová má za sebou tři operace. Její otec má o její budoucnosti jasno
včera
Bílý dům smazal Vanceův příspěvek na sociálních sítích
včera
Netanjahu opět míří za Trumpem. Už se s ním setkal vícekrát než jakýkoliv jiný lídr
včera
Ideologie ustupuje, prim hrají peníze. Ukrajinci, kteří zrazují svou vlast, končí na dlouhé roky ve vězení
včera
Olympijský debut na jedničku. Vinklárková nejlepší Češkou ve vytrvalostním závodě, vyhrála Simonová
Aktualizováno včera
Tragická střelba v Kanadě. Terčem se stala škola, devět mrtvých
včera
Epidemické šíření chřipky v Česku. Odborníci vyhlížejí snižování aktivity
včera
Babiš v Rakousku a na Slovensku. S Ficem a Stockerem řešil evropské priority
včera
Extrémní počasí ve Španělsku. Padají rekordy, zemi trápí povodně
včera
Dobrá zpráva z Milána. Sáblíková se rozhodla nastoupit do příštího závodu
včera
Zapsaly se do historie. Ženy, které obětovaly život pro vědu
včera
Fiala prozradil, jak bude pokračovat jeho politická kariéra
včera
Klempíř se s umělci na ničem neshodl. Cibulka a Jagelka s ním uzavřeli sázku
včera
Pavel odhalil svůj program na Mnichovské konferenci. Jede tam i Macinka
včera
Napadení v Chrudimi. Osoby se znaly, kriminalisté vyšetřují případ jako vraždu
Kriminalisté kvalifikovali úterní napadení v Chrudimi jako vraždu. Jeden z účastníků incidentu totiž v nemocnici podlehl svým zraněním, druhá osoba skončila v poutech. Policie odhalila, že jedním z aktérů je nezletilá osoba.
Zdroj: Jan Hrabě