Výhled počasí na duben: Meteorologové se zmiňují o extrémech

Velikonoční pondělí bylo prvním letním dnem roku, teploty na řadě míst překročily 25 stupňů. Už dnes se má ale ochladit, nikoliv však na dlouho. O nadcházejícím víkendu budou maxima opět atakovat rekordní hodnoty, vyplývá z měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Meteorologové připomněli, že právě uplynulý březen byl teplotně nadprůměrný. Tento trend má podle nich pokračovat i v nejbližších třech týdnech. Zejména kolem neděle 7. dubna mohou být teploty i extrémně nadprůměrné.

"Naopak krátkodobě lze očekávat poklesy teplot do průměrných hodnot. Až poslední týden předpovědi (22.4.-28.4.) se jeví jako teplotně průměrný. Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme ve všech čtyřech týdnech předpovědi kolem 6 °C. Týdenní průměry nejvyšších denních teplot předpokládáme přibližně kolem 18 °C," uvedli odborníci.

Poslední týdny byly srážkově průměrné až podprůměrné, zásadní změna se neočekává. "Srážkově by se příští čtyři týdny předpovědi měly pohybovat kolem dlouhodobého průměru," dodali meteorologové.  

Související

Více souvisejících

Počasí Jaro ČHMÚ

Aktuálně se děje

před 5 minutami

před 22 minutami

před 56 minutami

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

StarDance odhalila jména pěti mužských účastníků třinácté řady.

StarDance 2024 je kompletní. Tančit budou také herci Blažek a Hes

Jména všech deseti účastníků podzimní třinácté řady StarDance jsou známá. Česká televize ve středu na sociálních sítích odhalila jména pěti mužů, kteří se objeví na parketu. Už v pondělí prozradila, jaké slavné ženy budou usilovat o titul královny tanečního parketu. 

před 3 hodinami

včera

včera

včera

Zbyněk Stanjura

ODS po volbách nepočítá s vytvořením vládní koalice s hnutím ANO

Podle ministra financí a prvního místopředsedy ODS Zbyňka Stanjury strana nepočítá s možností vytvoření vládní koalice s hnutím ANO po příštích sněmovních volbách v roce 2025. Stanjura to uvedl v České televizi v podvečer. Podle něj se ODS bude příští rok snažit o volební vítězství s cílem získat pozici premiéra a stát se nejsilnější vládní stranou.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj podepsal zákon o mobilizaci

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal v úterý zákon o mobilizaci zaměřený na zvýšení počtu vojáků ukrajinské armády, informovala agentura AFP. Hlavní ustanovení zákona vstoupí v platnost měsíc po datu podpisu, tedy 16. května.

včera

včera

Vladimir Putin

Kreml jednal s Íránem. Varuje před katastrofálními následky

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý telefonicky mluvil se svým íránským protějškem Ebráhimem Raísím, kterému řekl, že další eskalace napětí na Blízkém východě může mít katastrofální následky pro celý region. Zároveň vyjádřil naději, že všechny strany projeví zdrženlivost a zabrání novému kolu konfrontace, uvedla agentura AFP s odvoláním na prohlášení Kremlu.

včera

včera

včera

včera

včera

Olympiáda se blíží. V Řecku byl slavnostně zapálen olympijský oheň

V řecké Olympii byl slavnostně zapálen olympijský oheň pro nadcházející olympijské hry v Paříži. Po jedenáctidenním putování Řeckem se pochodeň vydává do Francie, kde bude zahájení sportovního svátku pod pěti kruhy od 26. července do 11. srpna.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy