Zimní počasí na horách: Meteorologové řekli, zda o víkendu vydrží sníh

Už v neděli a poté i v příštím týdnu se očekává, že denní maxima budou atakovat až 10 stupňů. Sněhovým podmínkám to pochopitelně neprospěje. S ohledem na začínající víkend ale Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) milovníky zimních radovánek uklidnil. 

Podle týdenní předpovědi mohou už v neděli teploty dosáhnout 9 °C, ve čtvrtek pak dokonce mají vyšplhat ještě o stupeň výše. Například dnes se však v 1000 metrech na horách očekávají teploty kolem nuly. 

I proto zřejmě mohli meteorologové na twitteru konstatovat, že sněhu bude na horách o víkendu dostatek. "Leží tam nejčastěji mezi 40 a 80 cm sněhu, na hřebenech nejvyšších hor 100 - 140 cm. Méně sněhu je v Krušných horách (cca 20 cm, na hřebeni cca 50 cm)," uvedli.

Související

Více souvisejících

Počasí Zima Lyžování ČHMÚ

Aktuálně se děje

před 11 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

včera

Ursula von der Leyenová

Česko dostalo zelenou od von der Leyenové. EK schválila upravený plán obnovy

Evropská komise schválila Česku upravený Národní plán obnovy, který přinese dodatečných 2,2 miliardy eur (přes 56 miliard korun) na čistou energetiku a transformaci průmyslu. Praha může v rámci celého plánu využít 9,2 miliardy eur (přes 224 miliard korun). Šéfka EK Ursula von der Leyenová při té příležitosti navštívila českou metropoli.

včera

včera

včera

včera

Čečenský vůdce Kadyrov velebí syna, který na videu mlátí vězně

Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov vyjádřil na sociální síti hrdost na dospívajícího syna Adama, který na zveřejněném videu mlátí vězně podezřelého ze spálení koránu. Chlapec podle svého otce udělal správnou věc. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy