Zimní počasí na horách se ještě hlásí o slovo. Sněžit má i v dalších hodinách

Přes tři týdny už sice probíhá meteorologické jaro, přičemž v Česku již letos bylo i přes dvacet stupňů, zejména na horách ale zima ještě neřekla poslední slovo. Meteorologové v neděli upozornili, že ve vyšších polohách může napadnout poměrně velké množství nového sněhu. 

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) prostřednictvím sociální sítě X informoval, že v neděli ráno byla na mnoha horských stanicích hlášena nová sněhová pokrývka. "Hlavně na horách v Čechách v nadmořské výšce nad cca 800 m leželo nejčastěji kolem centimetru nového sněhu," uvedli meteorologové.

Větší sněžení má podle nich následovat během neděle a zejména v noci na pondělí. Na horách na severovýchodě bude sněžit i během zítřejšího dne. "Na horách v Čechách napadne nejčastěji mezi 3 a 12 cm nového sněhu, na moravských horách bude sněžit méně," dodali.

V dalším průběhu příštího týdne se výrazně oteplí, o Velikonocích se očekává velmi teplé jarní počasí. Nejvyšší teploty mají během svátků vystoupat až na 23 stupňů. 

Související

Více souvisejících

Počasí sníh Zima ČHMÚ

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Sjezd ODS v Ostravě Prohlédněte si galerii

Sjezd ODS: Fiala obhájil post předsedy strany, Stanjura je prvním místopředsedou

Politolog Petr Fiala byl dnes zvolen do čela ODS již pošesté. Devětapadesátiletý premiér získal podporu 80 procent delegátů ostravského kongresu, aniž by měl protikandidáta. Považuje svůj mandát za silný a plánuje s ním příští rok obhájit pozici ODS v čele vládních stran během sněmovních voleb. 

před 36 minutami

Ruská armáda, ilustrační foto

Čína zvyšuje prodej strojů Rusku. To z nich vyrábí zbraně

Čína zvýšila prodej obráběcích strojů, mikroelektroniky a dalších technologií Rusku, které Moskva následně využívá k výrobě raket, tanků, letadel a dalších zbraní, aby je použila ve válce proti Ukrajině, uvedly Spojené státy ve své hodnotící zprávě.  

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Tomio Okamura

Okamura zůstavá nadále předsedou opozičního hnutí SPD

Tomio Okamura zůstane nadále předsedou opozičního hnutí SPD poté, co na celostátní konferenci získal 195 hlasů z 216 odevzdaných hlasů. Neměl žádného protikandidáta. Tuto informaci oznámil šéf volební komise Tomáš Doležal na konferenci. Delegáti budou ještě volit zbývající čtyři členy předsednictva, a výsledky budou oznámeny před 17:00.

před 5 hodinami

před 6 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 9 hodinami

před 10 hodinami

před 10 hodinami

Policie Austrálie

Útočník ubodal v Sydney pět lidí. Podle policie mohlo jít o terorismus

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo pět lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Australská policie, která informovala o této události agenturu Reuters, uvedla, že na místě nenalezla žádné důkazy o motivaci útočníka, ale nevyloučila možnost terorismu.

před 12 hodinami

před 13 hodinami

Petr Fiala

Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu ODS obhajovat mandát předsedy

Premiér Petr Fiala bude dnes v Ostravě na kongresu Občanských demokratů popáté obhajovat mandát předsedy ODS. Před nedělním odletem do Spojených států, kde ho čeká návštěva Bílého domu, delegátům slíbí, že bude pokračovat v prosazování tradičních priorit strany, jako jsou zdravé veřejné finance či efektivní stát.

včera

včera

včera

Opusťte Írán, vyzvala česká diplomacie občany

Ministerstvo zahraničních věcí v pátek varovalo české občany před cestami do Íránu. Úřad eviduje případy, kdy občané členských států Evropské unie byli v zemi zadrženi, vyšetřováni, případně i trestně stíháni na základě uměle vykonstruovaných podezření či obvinění. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy