Hockenheim - Jak probíhal nedělní závod na Hockenheimringu?
Na okruhu panovala před závodem dobrá atmosféra, Německo má na trati několik zástupců včetně pilota na pole position - Nica Rosberga. Na okruhu se pohybovalo hodně význačných osobností - po celý víkend se v paddocku objevoval Mick Schumacher. I přestože bylo zataženo, teplota je podobná jako po celou dobu víkendu, neočekával se žádný déšť. Pirelli prohlásilo, že nejrychlejší strategie bude třízastávková, ale nejspíše vsadí většina pole na 2 zastávky.
Nico Rosberg neodstartoval dobře, dostaly se před něj oba red bully, zatímco Hamilton šel do čela. Vzadu se moc změn na pořadí neodehrálo. Rosberg se nejdříve pokoušel dostat před Ricciarda, ale ve 4. kole už jej měli na dosah DRS oba piloti Ferrari. McLarenům se daří, Alonso si úspěšně vyšlápl na Massu. Mezitím se ťukly oba manory, karbonové úlomky létaly, ale nestalo se nic vážného.
V 9. kole započaly regulérní zastávky v boxech, prvním návštěvníkem byl Pérez. Massa se i nadále trápí, předjel jej Sainz a příležitosti se po něm hned chopil i Magnussen. Massa se Sainzem následně zajeli do boxů, kde si vyměnili pozice zpět. Na konci 11 kola zajeli k mechanikům Verstappen s Rosbergem, oba nasadili super-měkké pneumatiky. O kolo později je v boxech Ricciardo, Bottas a Hülkenberg.
O další kolo později u mechaniků Vettel a Button a ve 14. kole v boxech lídr Hamilton a Räikkönen. Po zastávkách v boxech se prohodili Vettel, ten šel před Räikkönena. Na trati se neděje téměř nic zajímavého, pár pilotů se dostalo přes trápícího se Gutierreze, rozdíly na čele se téměř nemění. V 28. kole míří Rosberg do boxů, zřejmě chce podseknout Ricciarda, který má o směs tvrdší pneumatiky. O kolo později jede k mechanikům i Verstappen - těsně před Rosbergem. Němec měl ale zahřáté pneumatiky a ve vlásence Verstappena předjel, ale vytlačil ho mimo trať.
V 32. kole zajel do boxů Vettel, je první z pilotů, kteří byli na měkké směsi a přezouvá na super-měkkou, čeká ho tedy ještě jedna zastávka. Rosberg dostává trest 5 sekund za vytlačení Verstappena mimo trať. Ricciardo vydržel na trati o dvě kola déle než Vettel a o kolo déle vydržel na trati Hamilton - nasazuje super-měkkou sadu. To znamená, že bude muset stavět ještě jednou.
V 38. kole Massa odstupuje, byl zavolán do garáže. Mezitím se Ricciardo na super-měkkých pneumatikách dotáhl na Verstappena na měkké gumě. Ricciardo jde před Verstappena - nejspíše týmový příkaz. Australan začíná dotahovat Rosberga, kterému se k další zastávce v boxech připočítá trest 5 vteřin. Rosbergovi se ale nedařilo nasadit tempo a Ricciardo jej dohnal na trati na dosah DRS. Rosberg nakonec v 45. kole zajel do boxů, kvůli penalizaci se propadl za oba red bully. O kolo později je u mechaniků i Verstappen.
Ferrari chtělo povolat i Vettela, ale ten jim úspěšně vzdoroval a ještě zůstává na trati. Ve 47. kole je u mechaniků Ricciardo a Vettel. O kolo později staví i Hamilton a Räikkönen. Ricciardo chvíli Hamiltona stahoval, ale Brit zabral a zase se Australanovi vzdálil. Nasr mezitím odstupuje je závodu na konci boxové uličky. Ještě se očekává pár kapek deště. V 65. kole přišel Alonso o poslední bodovanou příčkou ve prospěch Péreze. Button si narozdíl od týmového kolegy chce ještě smlsnout na Bottasovi na 8. příčce, což se mu daří. A dále se v Německu do cíle nic zajímavého neudálo.
Výsledky GP Německa
Související
Šok v Red Bullu: Christian Horner po dvou dekádách končí na pozici šéfa
OBRAZEM: Velká cena Rakouska F1 zachycena objektivem našeho fotoreportéra
Formule 1 , Lewis Hamilton , Nico Rosberg (F1)
Aktuálně se děje
Aktualizováno před 21 minutami
Žalobci navrhli vazbu pro dalšího obviněného v pardubickém případu
před 1 hodinou
Írán jako první reagoval na pákistánský návrh. Má vlastní požadavky
před 1 hodinou
Výhled počasí až do května. Teploty se budou přibližovat dvacítce
před 2 hodinami
Není to první pokus o mír. Požadavky Američanů a Íránců se dosud rozcházely
před 3 hodinami
Velikonoční tragédie před 80 lety. Vraždu spáchaly děti
před 5 hodinami
Zeman popřál Orbánovi úspěch, protože brání evropské hodnoty
před 5 hodinami
Trump není mužem svého slova. Ultimátum pro Írán se opakovaně prodlužuje
před 6 hodinami
Rajchl se nabídl, že pojede do Ruska vyjednávat o ropě a plynu
před 7 hodinami
Planý poplach v Praze. Důvodem bylo zavazadlo s nářadím
před 8 hodinami
Pákistán chce zprostředkovat mír v Íránu. Návrh dohody je na stole
před 9 hodinami
Otevírací doba obchodů dnes podléhá zákonu. V květnu se to zopakuje
před 9 hodinami
Jihokorejský prezident se omluvil KLDR za dronový incident z ledna
před 10 hodinami
Další dva podezřelí v pardubickém případu. Jednoho vypátrali v Bulharsku
před 11 hodinami
Írán varoval Trumpa i Netanjahu před útoky na civilní cíle
před 12 hodinami
Počasí se dnes zkazí. Po letní neděli přijde teplotní propad
včera
Jak se americké armádě podařilo zachránit ztraceného letce? Na povrch vyplouvají první detaily
včera
Írán má čas do úterý večer. Trump stanovil přesný čas ultimáta, Teherán poslal ráznou odpověď
včera
Opravdu jde o terorismus? Výbušniny u plynovodu mohou být zinscenované, aby pomohly Orbánovi, míní experti
včera
USA mohou zítra uzavřít dohodu s Íránem, tvrdí Trump. Teherán řekl, za jakých okolností otevře Hormuzský průliv
včera
Trump ztratil nervy: Otevřete ten zas***** průliv, vy šílení parchanti, nebo budete žít v pekle, nadává Íránu
Americký prezident Donald Trump vyostřil svou rétoriku vůči Íránu na maximum a prostřednictvím své platformy Truth Social vyslal Teheránu poslední varování. V příspěvku, který překvapil svou vulgárností a agresivním tónem, pohrozil zničením klíčové civilní infrastruktury. Hlavním bodem sváru zůstává Hormuzský průliv, strategicky nezbytná vodní cesta, která je od vypuknutí válečného konfliktu na konci února prakticky uzavřena.
Zdroj: Libor Novák