Až do konce sezóny se bude muset s největší pravděpodobností obejít fotbalová Barcelona bez gólmanské jedničky Marca-Andrého ter Stegena. Německý brankář si totiž přivodil zranění pravého kolene, ve kterém si přetrhl patelární šlachu a proto ho tak nyní čeká operace. Vedení katalánského velkoklubu tak nelení a rozhlíží se po náhradních gólmanech. Jedním z nich má být i český brankář Jiří Pavlenka.
O zájmu o bývalého brankáře Ostravy, Slavie nebo Brém, jenž je momentálně bez angažmá, informoval španělský server sport.es. A právě proto, že je dvaatřicetiletý český gólman bez angažmá, má nemalou šanci přestoupit do Barcelony, jelikož fotbalisté bez angažmá mohou do svých nových týmů přestoupit i po uzavření přestupového okna.
Na tyto spekulace už ale stihli zareagovat z agentury Sport Invest, která Pavlenku zastupuje, konkrétně Pavel Pillár k nim uvedl následující: "Nikdo nás v souvislosti s Barcelonou nekontaktoval, to je realita."
Co se týče dvaatřicetiletého Ter Stegena, tak ten si své zranění přivodil v posledním ligovém zápase s Villarrealem, se kterým se Barcelona utkala v sobotu. Německý brankář ve službách katalánského klubu musel předčasně ze hřiště těsně před poločasem, přičemž prakticky hned musel být odvezen do nemocnice. Opět tak řeší zdravotní problém s pravým kolenem, se kterým se musel v minulosti už dvakrát podrobit operaci.
Je tak pochopitelné, že kromě Barcelony se bude muset bez Ter Stegena obejít i německá fotbalová reprezentace, kde se stal před nedávnem novou brankářskou jedničkou poté, co Manuel Neuer ukončil reprezentační kariéru. "Je to pro nás obrovský šok. Marc nám bude hodně chybět nejen na hřišti, ale i mimo něj," nechal se k výsledkům vyšetření slyšet německý reprezentační kouč Julian Nagelsmann.
Německá agentura SID už začala hlasitě spekulovat o Neuerově návratu do národního týmu, samotný gólman Bayernu Mnichov pyšnícího se titulem mistra světa z roku 2014 ale k tomu nechtěl nic bližšího říkat.
Aktualizováno 20. července 2026 0:06
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
Související
Problém pro Barcelonu. Do silvestrovské půlnoci nezaregistrovala mistra Evropy Olma
Změny na lavičkách fotbalových velkoklubů. Barcelonu bude trénovat Flick, Bayern zase Kompany
Aktuálně se děje
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
21. července 2026 13:22
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
Na pláži v chorvatské Bašce na ostrově Krk došlo v ranních hodinách k vážnému zranění ženy, kterou během silné bouřky zasáhl blesk v momentě, kdy nesla slunečník.
Zdroj: Libor Novák