Sedmnáctiletý jezdec F1! Vestappen bude debutovat s Toro Rosso

Suzuka - Teprve sedmnáctiletý Max Verstappen dostane poprvé šanci se během závodního víkendu předvést za volantem vozu F1. Dojde k tomu tento pátek s týmem Toro Rosso v Suzuce.

Holandský mladík, jenž příští rok u Toro Rosso nahradí Jeana-Erica Vergneho, dostane svou první příležitost během úvodního tréninku před Velkou cenou Japonska. Dodnes čekal, zda mu FIA udělí super-licenci, aby se s týmem mohl začít připravovat.

"Velmi se těším na svou první účast ve volném tréninku při velké ceně. Jde o dobrou přípravu pro příští rok, byť jde o něco, co bych si před několika měsíci ani nepředstavil. Možnost se již zúčastnit tréninku je samozřejmě splněným snem," popisuje Verstappen, kterému bude v pátek 17 let a 3 dny.

"Pro mě to bude velmi cenná zkušenost strávit nějaký čas ve voze a také si zvyknout na práci se všemi v týmu, abych se připravil na příští rok. Nejedu tam s tím, abych lámal nějaké rekordy, chci jen získat zkušenosti.

Strávil jsem jeden den jízdou na této trati na simulátoru, což trochu pomáhá. Nejde ale o žádnou náhradu za skutečnou jízdu," dodává Verstappen, který potřebné kilometry pro udělení super-licence ujel na počátku září při testu s dva roky starým vozem Toro Rosso.

Zbytek článku a další zajímavosti ze světa F1 se dočtete zde

Související

Max Verstappen v Bahrajnu, 2023

Formule 1 v Rakousku: Verstappen vyhral sprint a postěžoval si na kolegu Pereze

Max Verstappen v první řadě vedle svého týmového kolegy u Red Bullu představoval očekávaný souboj o vedení v týmu. Situace se však velmi rychle vyhrotila a hrozilo, že to celé skončí negativně. Nicméně, nakonec se situace uklidnila a Verstappen suverénně projel okruhem Red Bull Ringu bez větších potíží.

Více souvisejících

Formule 1 Max Verstappen (F1)

Aktuálně se děje

před 43 minutami

před 1 hodinou

Dvouletý Martínek trpí AADC syndromem.

Češi vybrali 150 milionů na pomoc Martínkovi. Sbírka se danit nebude

Téměř 150 milionů se vybralo na nákladnou léčbu dvouletého Martínka, jemuž byl diagnostikován vzácný AADC syndrom. Pomoci by měla genová terapie, kterou však zdravotní pojišťovna odmítla zaplatit. Rodina bude mít získané prostředky k dispozici v celé výši, příjem ze sbírky totiž nepodléhá zdanění. 

před 2 hodinami

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 4 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

Národní rada Slovenské republiky (Českou obdobou je Poslanecká sněmovna Parlamentu České republiky)

EU varuje sociální sítě kvůli volbám na Slovensku. Hrozí vysoké pokuty

Evropská komise varovala sociální sítě firem Alphabet, TikTok a Meta před potenciálním šířením lživých zpráv v rámci předvolební kampaně na Slovensku, kde se za pár dní odehrají volby do Národní rady. Zavedená pravidla vyžadují pravidelnou kontrolu obsahu ze strany technologických společností tak, aby se zde co nejméně vyskytoval nelegální obsah. 

včera

včera

včera

Vít Rakušan

Rakušan musí z vlády, jinak budeme hlasovat o nedůvěře, vzkazuje ANO

Nejsilnější sněmovní opoziční hnutí ANO hodlá do konce příštího týdne sesbírat podpisy pro případné hlasování o nedůvěře vládě, pokud z ní nebude odvolán ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) kvůli kauza kolem šifrovaného telefonu. Na úterní tiskové konferenci to řekla šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

včera

Policie na Karlovarsku vyšetřuje vraždu. Muž měl usmrtit ženu a pak si vzít život

Kriminalisté na Karlovarsku vyšetřují pondělní násilný trestný čin v Dalovicích, ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z vraždy. Policie pracuje s verzí, že dvaapadesátiletý muž usmrtil o deset let mladší ženu a pak si sám vzal život. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy