Button se po úspěchu v Soči cítí: "Možná ještě stáhneme i Ferrari"

Soči - Jenson Button po velmi dobrém výkonu ve Velké ceně Ruska nyní vzhlíží k dalšímu soupeři, který je v šampionátu před nimi. McLaren se jej ve zbytku sezóny pokusí porazit.

Button včera dojel čtvrtý a získal 12 bodů, jeho týmový kolega Kevin Magnussen skončil hned za ním a přidal dalších 10 bodů. U Force Indie bodoval pouze Sergio Pérez, jenž si připsal bod za 10. místo, a tak se McLaren dostal opět před svého soupeře na páté místo.

Týmu z Wokingu se v závěru sezóny daří vylepšovat vůz. Také do Ruska přivezl nové díly, které fungovaly. Za dobrým výkonem ale stojí i konfigurace městského okruhu v Soči, který hrál do karet monopostu MP4-29.

"Myslím, že jsme dosáhli pokroku. Ne vše je ale pokrok - něco z toho je dáno okruhem, ale snad budeme moci v Austinu ukázat, že jsme se zlepšili. Podobných tratí máme hodně, ale z pohledu asfaltu jich tolik není, jedinou je možná Austin," popisuje Button.

"Rozhodně část toho jde na vrub trati, ale s autem jsme dosáhli pokroku. Něco jsme si přenesli ze Suzuky a hráli jsme si s několika odlišnými věcmi na předním křídle, což nám pomohlo," prozrazuje bývalý mistr světa.

A s jídlem roste chuť, jak se říká, proto nyní upírá svůj zrak k dalšímu nejbližšímu soupeři - k Ferrari, které má na čtvrtém místě před McLarenem náskok 45 bodů. Do konce sezóny zbývají tři závody, přičemž se v tom posledním - v Abú Zabí, jež by McLarenu mělo opět sedět - bude rozdělovat dvojnásobné množství bodů.

Zbytek článku a další zajímavosti ze světa F1 se dočtete zde

Související

Formule 1 VC Rakouska 2025 Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Velká cena Rakouska F1 zachycena objektivem našeho fotoreportéra

Velká cena Rakouska Formule 1 je pro české a slovenské fanoušky téměř domácím závodem, a není proto žádným překvapením, že na malebný okruh Red Bull Ring dorazilo množství příznivců motorsportu právě z našich krajin. My jsme u toho samozřejmě nemohli chybět.

Více souvisejících

Formule 1 Jenson Button (F1)

Aktuálně se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Nová Babišova vláda na první tiskové konferenci. (15.12.2025)

Nepotřebujeme sto dnů hájení, budeme vládou všech občanů, prohlásil Babiš

Nově jmenovaný kabinet Andreje Babiše se sešel na prvním jednání krátce po ceremonii, kde jej prezident Petr Pavel uvedl do funkce. Premiér Babiš po jednání prohlásil, že se jeho vláda hodlá stát vládou všech občanů a zdůraznil, že nebude vyžadovat obvyklých "sto dnů hájení". Ministři za ANO, SPD a Motoristy sobě dorazili na Úřad vlády autobusem.

před 18 minutami

Nová Babišova vláda na první tiskové konferenci. (15.12.2025)

Mluvčí Babišovy vlády bude bývalá televizní rosnička

Bezprostředně po ranním jmenování prezidentem Petrem Pavlem na Pražském hradě se ministři nového kabinetu Andreje Babiše odebrali do Strakovy akademie, kde se konalo první, spíše technické, zasedání vlády. Premiér Babiš následně zahájil proces uvádění členů kabinetu do jejich ministerských funkcí, který potrvá až do večerních hodin.

před 1 hodinou

Aktualizováno před 1 hodinou

před 2 hodinami

Aktualizováno před 2 hodinami

Nová Babišova vláda poprvé zasedala. (15.12.2025) Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Česko má novou vládu ANO, Motoristů a SPD

Prezident Petr Pavel v pondělí na Pražském hradě jmenoval vládu premiéra Andreje Babiše. Tato koaliční vláda, která se stane v pořadí třetím kabinetem pod Babišovým vedením, nahradí současnou vládu Petra Fialy, která je v demisi. Babiš byl pověřen sestavením kabinetu již koncem října a předsedou vlády byl jmenován 9. prosince.

před 2 hodinami

před 4 hodinami

Prezident Petr Pavel jmenoval Andreje Babiše předsedou vlády (foto: Tomáš Fongus)

Velká nevýhoda pro členy vlády za SPD a Motoristy. Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok, říká politolog

Politolog David Jágr z Institutu politologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy zhodnotil předpokládanou podobu třetí vlády Andreje Babiše. Podle něj je důležité, že ve vládě zasednou ministři za ANO se zkušeností s exekutivy. „Jen aklimatizovat se na ministerstvu trvá téměř rok. Vládní zkušenosti jsou zkrátka neocenitelné,“ řekl Jágr. Vliv na vládnutí bude samozřejmě mít i SPD a Motoristé sobě, Babiš je ale podle politologa „natolik dominantní politickou a ekonomickou silou v naší zemi, že se bez jeho svolení nevymění ani žárovka na Úřadu vlády“.

před 5 hodinami

před 5 hodinami

před 6 hodinami

včera

včera

Fotbal, ilustrační fotografie.

Hledání nového trenéra národního týmu se komplikuje. FAČR dala Slavia s Trpišovským košem

Když se v říjnu rozhodla Fotbalová asociace ČR – nutno říct, že po řadě nepřesvědčivých výkonů české fotbalové reprezentace (se Saúdskou Arábií 1:1 či s Faerskými ostrovy 1:2) právem – rozloučit se s koučem Ivanem Haškem a nahradit ho dočasně dosavadním asistentem Jaroslavem Köstlem, počítalo se tehdy s tím, že tak asociace činí s dlouhodobou koncepcí a především náhradou, kterou už mají připravenou. I dva měsíce od tohoto momentu to však vypadá, že svaz neměl a stále nemá ani jedno. A hlavně stále nemá nového hlavního trenéra, kterým se po sobotě navíc nestane ani kouč pražské Slavie Jindřich Trpišovský. Klub se totiž definitivně rozhodl, že svého stratéga neuvolní.

včera

Ilustrační fotografie.

Důchody v příštím roce. Úřad shrnul, co bude od ledna jinak

Důchody v roce 2026 budou především vypláceny v nové výši, kterou stanoví pravidelná lednová valorizace. Schválené jsou ale i další změny, jedna se například týká předčasných důchodů. Upozornila na to Česká správa sociálního zabezpečení (ČSSZ). 

včera

Filip Turek

Turka se jmenování vlády netýká, podstoupí zákrok v nemocnici

Poslanec Filip Turek, který je podle Motoristů i nadále kandidátem na ministra, se v pondělí, kdy budou jmenováni ostatní členové vlády premiéra Andreje Babiše (ANO), podrobí menšímu zákroku. V diskuzním pořadu Partie to uvedl jeho stranický kolega Matěj Gregor (Motoristé). 

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Jak Zelenskyj šikovně ukázal Západu, jakým problémem je konání voleb ve válce

Ukrajinský prezident Volodymyr otevřel otázku válečných voleb a zároveň názorně ukázal Západu, proč jsou prakticky neproveditelné. Bezpečnostní garance, které podmiňují jejich konání, mohou reálně poskytnout jen ti, kdo Ukrajinu ostřelují – nikoli spojenci, kteří by se tím ocitli v přímém konfliktu s Ruskem. Vše tak odhaluje podstatu dilematu. Kyjev čelí kritice za neuspořádání hlasování, ale jakmile by k němu přistoupil, riskoval by chaos, civilní oběti i další destabilizaci země.

včera

včera

Akt antisemitismu otřásl Austrálií. Pro násilí u nás není místo, řekl Albanese

Austrálií v neděli otřásl teroristický útok na populární pláži Bondi v Sydney. Cílem dvou střelců se stala židovská komunita, o život přišlo nejméně 12 lidí. Čin odsoudil australský premiér Anthony Albanese. Bilance tragické události ještě nemusí být konečná. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy