Red Bully dominovaly všem tréninkům, střídavě Verstappen a Ricciardo, u Ferrari to naopak vypadalo na jisté potíže, protože v době kvalifikace, tedy v nočních hodinách, nestačili jeho piloti ani na Mercedesy.
V první části kvalifikace se spokojili hlavní favorité s jízdou v prvních dvou třetinách vymezeného času a v samotném závěru se pak do popředí dostávala jména, na která na těchto místech nejsme zvyklí. Do první desítky propluli oba piloti Toro Rosso, Vandoorne i Alonso, zatímco Ferrariho piloti skončili mimo první desítku a například Vettel byl jen 0,3 vteřiny od hranice nepostupující pětice. Nejlepší čas patřil oběma Red Bullům, lepší byl Max Verstappen (1:42,010) před Ricciardem (1:42,063) a třetí byl Fernando Alonso (1:42,086).
Vstup do druhé části nevyšel vůbec Romainu Grosjeanovi, který hned v úvodu musel korigovat smyk a proto mu zbyl jen jeden pokus. Ferrari začalo vystrkovat drápky a zrychlilo o dvě a půl, resp. tři vteřiny. Ale ani zlepšený výkon nestačil po první polovině na Verstappena, který stanovil nový rekord trati výkonem 1:40,379. Po několikaminutové pauze vyrazilo celé startovní pole k druhým pokusům, ovšem zatímco někteří si stěžovali na problém s kluzkou tratí a špatnou přilnavostí pneumatik, Verstappen (1:40,332), Ricciardo (1:40,385) a Räikkönen (1:40,505) své časy zlepšili. Mercedesy zůstaly na čekané, Hamilton byl na pátém, Bottas až na osmém místě.
Do nejdůležitější části kvalifikace vyrazila jako první trojice Alonso, Sainz a Vandoorne, takže Španěl stanovil čas 1:41,944. Pak přišla smršť dalších zlepšení, ze které vyšel nejlépe Vettel (1:39,669), na něhož nestačily ani doposud vedoucí Red Bully. Hamilton byl až pátý, šestý Bottas už ztrácel přes vteřinu. V druhých pokusech Vettel dokázal i přes drobný kontakt s bariérou zlepšit svůj čas. Räikkönen se rovněž otřel o svodidlo, takže čas nezlepšil. Ricciardo sice ubral pár setinek, ale nestačilo to ani na Verstappena.
KVALIFIKACE NA GP SINGAPURU
1. Sebastian VETTEL (Ferrari) - 1:39,4912. Max VERSTAPPEN (Red Bull) - 1:39,8143. Daniel RICCIARDO (Red Bull) - 1:39,8404. Kimi RÄIKKÖNEN (Ferrari) - 1:40,0695. Lewis HAMILTON (Mercedes) - 1:40,126
Závod začíná zítra ve 14:00 středoevropského času, bližší zpravodajství o kvalifikaci najdete na www.f1news.cz.
Související
RECENZE: Třetí sezóna v F1. Radost, strach, naděje a boj o život v plamenech
RECENZE: F1: Touha po vítězeství ukazuje, že tým je více než pilot
Sebastian Vettel (F1) , Lewis Hamilton , Formule 1 , singapur
Aktuálně se děje
před 55 minutami
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
před 1 hodinou
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
před 2 hodinami
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
před 3 hodinami
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
před 4 hodinami
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
včera
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
včera
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
včera
V kauze RP Invest utopili peníze i známí lidé. K poškozeným patří i Klempíř
včera
Okamura do Otázek Václava Moravce přijde, potvrdila mluvčí SPD
včera
Platili mu, co neměli. Úředník popsal náklady bývalého prince Andrewa
včera
Předčasné jaro. V Česku letos poprvé naměřili 20 stupňů
včera
Ministerstvo varovalo Čechy v Izraeli. Bezpečnostní situace se může zhoršit
včera
Záhadné úmrtí dvou lidí v Písku. Těla se našla v lodním kontejneru
včera
Fico se pře s Ukrajinci ohledně ropovodu Družba. Navrhuje inspekční cestu
včera
Zelenskyj vidí okno příležitosti pro dosažení míru. Čas je do voleb v USA
včera
Střelba v Krnově. Policisté našli mrtvého a dvě zbraně
včera
Chcete se dostat z Izraele? Musíte dnes, vyzval americký velvysanec podřízené
včera
Česko eviduje zemětřesení na Příbramsku. Ke škodám nedošlo
včera
Nejasný pokrok v jednáních mezi USA a Íránem. Rozhovory mají pokračovat
včera