Nürburgring - Australan Mark Webber vyhrál v sobotu na okruhu Nürburgring kvalifikaci na Velkou cenu Německa F1 a prodloužil tak šňůru letošních kvalifikačních triumfů stáje Red Bull na deset, Webber vybojoval pole position letos potřetí. Druhý skončil Brit Lewis Hamilton na McLarenu.
Druhá startovní řada bude patřit obhájci titulu mistra světa a lídrovi letošního šampionátu, domácímu pilotovi Sebastianu Vettelovi ze stáje Red Bull a Španělu Fernandu Alonsovi na Ferrari, vítězi posledního závodu, Velké ceny Velké Británie. Ze třetí řady budou startovat Brazilec Felipe Massa na druhém Ferrari a domácí jezdec Nico Rosberg ze stáje Mercedes. Za nimi se seřadili Brit Jenson Button na McLarenu, Němec Adrian Sutil na Force India, Rus Vitalij Petrov s Renaultem a domácí Michael Schmacher s vozem stáje Mercedes. První část kvalifikace vyhrál Brazilec Felipe Massa a do 107 procent jeho času se vešli všichni zbývající piloti, takže na startu by se měla objevit kompletní čtyřiadvacítka. Z posledního místa odstartuje Ital Vitantonio Liuzzi s vozem HRT - Hispania, který sice zaznamenal předposlední čas, ale za předčasnou výměnu převodovky dostal tradiční trest, ztrátu pěti míst na startovním roštu. V první části kvalifikace zůstali jako obvykle jezdci tří "nových" týmů, z nichž nejlepší byl Fin Heikki Kovalainen ze stáje Lotus, a k nim se přidal Japonec Kamuji Kobajaši ze stáje Sauber. Ve druhé části kvalifikace byl nejrychlejší Lewis Hamilton před Sebastianem Vettelem a Fernandem Alonsem, jako poslední, desátý postoupil Michael Schumacher s Mercedesem. Na šestnáctém místě skončil v kvalifikaci Švýcar Sebastian Buemi s vozem Toro Rosso, posléze ho však komisaři diskvalifikovali, když zjistili, že palivo v jeho nádrži neodpovídalo pravidlům. Buemi bude nicméně moci odstartovat do Velké ceny Německa, ovšem pouze z boxů. Velká cena Německa - kvalifikace: 1. Webber (Aus./Red Bull) 1:30,079, 2. Hamilton (Brit./McLaren) 1:30,134, 3. Vettel (Něm./Red Bull) 1:30,216, 4. Alonso (Šp./Ferrari) 1:30,442, 5. Massa (Braz./Ferrari) 1:30,910, 6. Rosberg (Něm./Mercedes) 1:31,263, 7. Button (Brit./McLaren) 1:31,288, 8. Sutil (Něm./Force India) 1:32,010, 9. Petrov (Rus./Renault) 1:32,187, 10. Schumacher (Něm./Mercedes) 1:32,482.Aktuální podrobné zpravodajství z Formule 1 sledujte také ZDE
Související
Šok v Red Bullu: Christian Horner po dvou dekádách končí na pozici šéfa
OBRAZEM: Velká cena Rakouska F1 zachycena objektivem našeho fotoreportéra
Aktuálně se děje
před 51 minutami
Vydírání, vždyť na Kyjev útočí od začátku invaze, reaguje Ukrajina na ruskou výzvu k evakuaci
před 1 hodinou
Zdravotníci nestíhají. Ebola se šíří rychleji, než jak postupují záchranné práce, přiznává WHO
před 2 hodinami
USA opět zaútočily na Írán
před 4 hodinami
Výhled počasí až do prvních dní astronomického léta. Meteorologové řekli, jak bude
včera
Moravec musí zaplatit pokutu, tvrdí Česká televize
včera
Soud vynesl první rozhodnutí v případu vraždy dívky v Pardubicích
včera
Babišova vláda prodloužila cenové stropy u paliv. Chce pokročit i s digitalizací
včera
Další nečekaný výkon na MS v hokeji. Češi za pískotu prohráli s Nory 1:4
včera
Tropické počasí prohloubí problémy se suchem. V Česku jen tak nezaprší
včera
Klempířovi může zlomit vaz i StarDance, míní politici z opozice
včera
Rusko plánuje útok na Kyjev. Moskva vyzvala cizince k opuštění ukrajinské metropole
včera
Co chrání ukrajinské nebe? Radary, drony i umělá inteligence
včera
Extrémní počasí se projevilo naplno. Evropu už nyní spalují téměř čtyřicetistupňová vedra
včera
Vláda přitvrzuje vůči uprchlíkům z Ukrajiny. Problémy čekají i řidiče
včera
K návratu cen ropy na předválečnou úroveň možná nikdy nedojde, varují experti
včera
Odstěhujte se, než vás definitivně zaplaví voda, vzkázali vědci obyvatelům jednoho z nejznámějších měst USA
včera
Francie čelí rozsáhlému skandálu. Na více než sto školách a školkách docházelo k týrání dětí
včera
Teherán popřel Rubiova slova. Dohoda Íránu s USA jen tak nebude
včera
Tropické počasí ještě zesílí, nejvíce potrápí jižní Moravu. Platí výstraha
včera
Rubio naznačil, že dohoda s Íránem by mohla být už dnes
Americký ministr zahraničí Marco Rubio naznačil, že dohody s Íránem by mohlo být dosaženo už v pondělí. Podle dostupných informací by došlo k prodloužení příměří, otevření klíčového průlivu a stanovení plánu pro další jednání.
Zdroj: Lucie Podzimková