Singapur - Velkou cenu Singapuru vozů Formule 1 vyhrál v neděli Němec Sebastian Vettel na voze Red Bull před Jensonem Butonem a Fernandem Alonsem. Jezdeckou chybu předvedl Michael Schumacher, který v jedné zatáčce pozdě brzdil a smetl Jeana-Erica Vergneho.
Velká cena Singapuru patří mezi skvosty světa Formule 1, ale fanoušci, kteří jsou lační dramatických soubojů, si tentokrát na své moc nepřišli.
Po startu všichni piloti prakticky drželi své startovní pozice a velká událost přišla až ve 23. kole. Z pozice lídra musel kvůli technické závadě na převodovce odstoupit Lewis Hamilton. Do čela se dostal druhý Vettel a ten svou pozici udržel až do samého závěru.
33. kolo se stalo osudným Karthikeyanovi, který poškodil pravé přední kole a zůstal stát v tunelu. Na trať muselo vyjet safety car a většina pilotů zamířila do boxů pro nové pneumatiky.
Pořádný rozruch vyvolala situace z 39. kola, kdy svůj vůz nezvládl sedminásobný mistr světa Michael Schumacher. Ten se snažil předjet Francouze Vergneho, ale při svém manévru začal pozdě brzdit, do svého soka zezadu napálil a poslal oba mimo trať. Na trať vyjelo podruhé safety car.
Jezdecké souboje byly vidět spíše ve druhé desítce. Na čele jezdil stále Sebastian Vettel z Red Bullu, za ním kroužil Jenson Buton z McLarenu a Fernando Alonso na Ferrari. V tomto pořadí se také toto trio nakonec postavilo na stupně vítězů.
Výsledky: Velká cena Singapuru F1. 1. Vettel (Něm./Red Bull) 2:00:26,144 (prům. rychlost km/h), 2. Button (Brit./McLaren) -8,900, 3. Alonso (Šp./Ferrari) -15,200, 4. Di Resta (Brit./Force India) -19,00, 5. Rosberg (Něm./Mercedes) -34,700, 6. Räikkönen (Fin./Lotus) -35,700, 7. Grosjean (Fr./Lotus) -36,600, 8. Massa (Braz./Ferrari) -42,800, 9. Ricciardo (Austr./Toro Rosso) -45,800, 10. Webber (Austr./Red Bull) -47,100. Průběžné pořadí MS (po 14 z 20 závodů): 1. Alonso 194 b., 2. Vettel 165, 3. Räikkönen 149, 4. Hamilton (Brit./McLaren) 142, 5. Webber 133, 6. Button 119, 7. Rosberg 93, 8. Grosjean 82, 9. Pérez (Mex./Sauber) 65, 10. Massa (Braz./Ferrari) 51.
Pohár konstruktérů: 1. Red Bull 298, 2. McLaren 261, 3. Ferrari 245, 4. Lotus 231, 5. Mercedes 136, 6. Sauber 100, 7. Force India 7, 8. Williams 54, 9. Toro Rosso 14.
Související
Šok v Red Bullu: Christian Horner po dvou dekádách končí na pozici šéfa
OBRAZEM: Velká cena Rakouska F1 zachycena objektivem našeho fotoreportéra
Aktuálně se děje
včera
Co udělá rekordní uvolnění 400 milionů barelů ropy s cenami pohonných hmot?
včera
Trump opět otočil: Válka s Íránem ani zdaleka neskončila
včera
Provizorium míří ke konci. Poslanci schválili státní rozpočet na letošní rok
včera
Šichtařová avizuje konec v Poslanecké sněmovně. Změna se nepodaří, vysvětlila
včera
Moravec zatím nesmí moderovat u konkurence. ČT ho může platit ještě půl roku
včera
Armádou otřásla tragédie. Při cvičení zemřel voják
včera
Írán oznámil změnu strategie útoků. Chce vyšroubovat cenu ropy na 200 dolarů za barel
včera
Hamás slaví jmenování íránského lídra. USA a Izraeli přeje porážku
včera
Evropa kvůli růstu cen ropy plánuje historický krok
včera
USA se z Íránu brzy stáhnou, růst cen ropy kazí Trumpův veřejný obraz, myslí si experti
včera
Maďarsko za měsíc čekají nejdůležitější volby za 16 let. Orbánova vláda skončí, naznačují průzkumy
včera
Polovina íránských střel odpálených na Izrael nesla zakázanou munici
včera
Česká televize už ví, co bude vysílat místo Otázek Václava Moravce
včera
Putin využívá války v Íránu. Snaží se vykreslit jako mezinárodní mírotvůrce
včera
Nový íránský vůdce Modžtaba Chameneí byl zraněn při útocích
včera
Írán zaminoval Hormuzský průliv
včera
Výhled počasí až do Velikonoc. Dramatické výkyvy se nečekají
10. března 2026 22:02
Trump varoval Írán. Miny v průlivu povedou k nevídaným následkům
10. března 2026 21:21
Snowboardistka Maděrová druhým místem Špindlerův Mlýn nezklamala
10. března 2026 20:44
Fico tvrdí, že EU je ve sporu s Ukrajinou na straně Slovenska
Slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) se dočkal kýženého setkání na úrovni Evropské unie, kde se řešily zastavené dodávky ropy přes Ukrajinu. Fico tvrdí, že ho předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová ve sporu s Kyjevem podpořila.
Zdroj: Lucie Podzimková