Senzace v F1: Do Velké ceny Rakouska odstartují z první řady Williamsy, Hamilton devátý

Spielberg - Šokující výkon vozů Williams, kvalifikaci vyhrál Massa před Bottasem, Rosberg jenom třetí. Hamilton zůstal bez času!

První část kvalifikace Hned na začátku hlási Button nějaké problémy s převodovkou. Prvním jezdecem je aktuálně Vergne (1:11,886 min) před Pérezem a Hülkenbergem. Následuje Räikkönen. Do čela jde Kvjat - 1:10,854 min, Massa je šestý, ale jenom chvíli, pořadí se mění každou chvíli. První je Hülkenberg, střídá ho Alonso, hned jde před něj Hamilton - 1:09,762 min.

Rosberg se řadí za svého týmového kolegu se ztrátou 362 tisícin sekundy. Třetí je Alonso, čtvrtý Massa. Následují Kvjat, Hülkenberg, Vergne, Bottas. Devět minut před koncem první části jde na třetí místo Bottas - 1:10,356 min.

Massa jde na třetí místo - 1:10,292 min, za Hamiltonem zaostává o téměř 8 desetin sekundy. Většína jezdců je teď v boxech. Další Williams, ten Bottasův, je na čtvrtém místě, následuje Red Bull Daniela Ricciarda. Šestý je Alonso, sedmý Vettel. Osmý je Räikkönen. Pořadí míchá Grosjean, řadí se na sedmé místo - 1:10,461 min.

Kvjatovi se líbí dotahovat se na lepší jezdce, jde na druhé místo - 1:09,678 min. Vergnese řadí na páté místo za Péreze. Magnussen je čtvrtý - 1:10,081 min. Räikkönen jde na sedmé místo, Vettel je zatím patnáctý před Maldonadem. Oficiální čas první části kvalifikace končí.

Pořadí po první části: Hamilton, Kvjat, Rosberg, Magnussen, Pérez, Vergne, Button, Räikkönen, Massa, Bottas, Hülkenberg, Ricciardo, Alonso, Grosjean, Vettel, Maldonado.

Do druhé části kvalifikace nepostupují: Sutil, Gutiérrez, Bianchi, Kobajaši, Chilton, Ericsson.

Druhá část kvalifikace Hülkenberg je aktuálně na prvním místě před Pérezem a Räikkönenem. Do čela jde Magnussen - 1:09,254 min. Maldonado je čtvrtý, Pérez se zlepšuje a jde na druhé místo. V deváté zatáčce rozvířil prach mimo tratě Alonso, pokračuje dál. Bottas je první - 1.09,239 min. Massa je druhý, Magnussen třetí. Hamilton získal na Bottase čtyři tisíciny sekundy a je první. Rosberg je proti, jde do čela - 1:08,974 min.

Red Bully zatím na devátém (Ricciardo) a dvanáctém místě (Vettel). Ferrari také nic moc - Alonso je sedmý, Räikkönen čtrnáctý. Kvjat zatím na velmi dobrém šestém místě. Lotusy jsou mimo postup do třetí části, naopak McLarenům se daří - Magnussen je pátý, Button desátý. Alonso se posouvá na šesté místo - 1:09,530 min.

Tři minuty před koncem druhé části jde Räikkönen na deváté místo. Výkony jezdců jsou vyrovnané, v jedné sekundě je jich čtrnáct. Alonso se zlepšuje, je pátý - 1:09,479 min. Riccirado předjel Kimiho, je devátý. Vettelovi se nedaří, nepostupuje do druhé části kvalifikace. Kvjat jde na sedmé místo.

Pořadí druhé části kvalifikace: Rosberg, Hamilton, Bottas, Massa, Magnussen, Alonso, Kvjat, Hülkenberg, Ricciardo, Räikkönen.

Do třetí části kvalifikace nepostupují: Pérez, Button, Vettel, Maldonado, Vergne, Grosjean.

Třetí část kvalifikace Bottas se řadí na první místo s časem 1:08,846 min. druhý je Rosberg, třetí Massa, čtvrtý Alonso. Za nimi jsou Ricciardo, Magnussen a Kvjat. Zaím se v letošní sezoně objveili ve všech třetích částech kvalifikací jen Rosberg, Hamilton, Ricciardo a Alonso.

Hamilton má problémy, jde mimo trať a už nestihne zajet dobrý čas! Massa jde na první místo - 1:08,759 min!Výsledky kvalifikace GP Rakouska zde

Související

Formule 1 VC Rakouska 2025 Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Velká cena Rakouska F1 zachycena objektivem našeho fotoreportéra

Velká cena Rakouska Formule 1 je pro české a slovenské fanoušky téměř domácím závodem, a není proto žádným překvapením, že na malebný okruh Red Bull Ring dorazilo množství příznivců motorsportu právě z našich krajin. My jsme u toho samozřejmě nemohli chybět.

Více souvisejících

Formule 1 Felipe Massa

Aktuálně se děje

před 3 hodinami

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Trump oznámil, že s Íránem uzavřel čtrnáctidenní příměří. Žádá okamžité otevření Hormuzského průlivu

Americký prezident Donald Trump v úterý večer oznámil, že dosáhl dohody o čtrnáctidenním příměří s Íránem. Toto rozhodnutí přišlo jen hodinu před vypršením jeho vlastního ultimáta, které stanovil na osmou hodinu večerní východoamerického času. Prezident na sociálních sítích uvedl, že po tuto dobu pozastavuje veškeré útoky a bombardování, přičemž zdůraznil, že klid zbraní musí být oboustranný.

před 4 hodinami

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Pákistán přemlouvá Trumpa, aby prodloužil ultimátum. Možná uspěje

Americký prezident Donald Trump potvrdil, že Spojené státy se nacházejí ve fázi velmi ostrého vyjednávání ohledně válečného konfliktu s Íránem. V krátkém telefonickém rozhovoru pro stanici Fox News odmítl sdělit jakékoli podrobnosti s vysvětlením, že situace je v tuto chvíli příliš vypjatá. Prezident pouze naznačil, že probíhající diplomatické procesy jsou v kritickém bodě.

včera

Stíhací letoun F-15 Eagle, ilustrační fotografie

Co se stane, až vyprší ultimátum? Ani americká armáda nedokáže zničit íránskou infrastrukturu, varují experti

S blížícím se úterním večerem v USA se nezadržitelně krátí čas ultimáta, které Íránu stanovil prezident Donald Trump. Ten pohrozil, že pokud Teherán nepřistoupí na dohodu o otevření Hormuzského průlivu, americká armáda během pouhých čtyř hodin zničí klíčovou civilní infrastrukturu země, včetně všech mostů a elektráren. Trumpova rétorika v úterý ráno ještě přitvrdila, když varoval, že v sázce je přežití „celé jedné civilizace“.

včera

Martin Stropnický

Vláda volební období neustojí? Stropnický si posvítil na Babiše, nešetřil ani Macinku

Martin Stropnický, který v minulosti patřil k nejpopulárnějším tvářím hnutí ANO a prošel resorty obrany, zahraničí i kultury, se do aktuálního politického dění vracet nehodlá. V pořadu Osobnost Plus přiznal, že mu v dnešní politice chybí étos a především základní slušnost. Tu přitom nepovažuje za projev slabosti, ale naopak za vlastnost, která vyžaduje velkou vnitřní sílu.

včera

Posádka mise Artemis II poslala na Zemi nové úchvatné fotky Prohlédněte si galerii

OBRAZEM: Takhle Zemi lidstvo ještě nevidělo. Mise Artemis II přepsala dějiny kosmonautiky

Mise Artemis II včera přepsala dějiny kosmonautiky, když úspěšně dokončila očekávaný průlet kolem Měsíce. Čtveřice astronautů se v modulu Orion přiblížila k měsíčnímu povrchu na vzdálenost pouhých 6 545 kilometrů. Tento manévr nebyl jen technickým triumfem, ale i rekordním počinem – posádka dosáhla vzdálenosti přibližně 406 742 kilometrů od Země, čímž překonala dosavadní rekord legendárního Apolla 13 z roku 1970.

včera

Petr Pavel

Ministr zahraničí nemůže zakázat prezidentovi zastupovat zemi, řekl studentům Pavel

Mezi prezidentem Petrem Pavlem a současnou vládní koalicí ANO, SPD a Přísahy (Motoristů sobě) pokračuje spor o to, kdo má Českou republiku reprezentovat na mezinárodní scéně. Jádrem konfliktu je nadcházející summit NATO, který se uskuteční 7. a 8. července v turecké Ankaře. Zatímco vláda plánuje vyslat čistě vládní delegaci, prezident Pavel trvá na tom, že mu ministr zahraničí nemůže účast zakázat.

včera

Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán

Írán vyzval občany, aby chránili infrastrukturu vlastním tělem. Kolem elektráren tvoří lidské řetězy

Napětí mezi Washingtonem a Teheránem dosahuje kritického bodu a svět s napětím sleduje hodiny zbývající do vypršení ultimáta prezidenta Donalda Trumpa. Podle íránských médií se v Tabrízu začaly tvořit lidské řetězy kolem tamní tepelné elektrárny. Tato akce je přímou reakcí na výzvu íránského ministerstva mládeže a sportu, které apelovalo na mladé lidi, aby vlastním tělem chránili veřejnou infrastrukturu země před hrozícími americkými nálety.

včera

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

„Jsem vám k službám.“ Maďarskem otřásá nový skandál, Orbán nabízel Putinovi naprostou oddanost

Maďarskem otřásá skandál, který vrhá nové světlo na nadstandardní vztahy premiéra Viktora Orbána s Kremlem. Podle uniklého vládního přepisu říjnového telefonátu, o kterém informovala agentura Bloomberg, nabídl Orbán Vladimiru Putinovi svou naprostou oddanost. V rozhovoru z 17. října měl maďarský lídr doslova prohlásit: „Jsem vám k službám,“ a přirovnat svou roli k bajce o myši, která je připravena pomoci mocnému lvu.

včera

 J. D. Vance a Viktor Orbán

EU se snaží potlačit maďarský lid, protože nemá v oblibě lídra, který stojí za občany, perlí Vance v Budapešti

Návštěva amerického viceprezidenta J. D. Vance v Budapešti nabrala na obrátkách, když se ostře vymezil proti evropským institucím. Během tiskové konference v úřadu maďarského premiéra Vance prohlásil, že skutečné vměšování do maďarské politiky nepřichází z Washingtonu, ale z Bruselu. Podle něj se unijní „byrokraté“ snaží potlačit maďarský lid jen proto, že nemají v oblibě lídra, který se za své občany dokáže postavit.

včera

Prezident Trump

Celá civilizace dnes večer zemře, prohlásil Trump. USA útočí na ostrov Charg, Izrael likviduje íránskou dopravní síť

Napětí na Blízkém východě dosáhlo svého dosavadního vrcholu. Americký prezident Donald Trump vystupňoval svou rétoriku vůči Teheránu na úroveň, která v moderní diplomacii nemá obdoby. V souvislosti s vypršením ultimáta pro otevření Hormuzského průlivu prohlásil, že „celá jedna civilizace dnes večer zemře“. Trumpovy výroky na sociální síti Truth Social naznačují, že Spojené státy jsou připraveny k totálnímu vojenskému úderu, pokud Írán okamžitě neustoupí.

včera

Ilustrační foto

Ministerstvo zveřejnilo maximální ceny pohonných hmot na středu

Ministerstvo financí České republiky přistoupilo k mimořádnému kroku a v reakci na aktuální dění na světových trzích začalo vydávat oficiální sdělení o zastropování cen pohonných hmot. Maximální cena automobilového benzínu byla pro 8. duben stanovena na 43,15 Kč za jeden litr včetně daně z přidané hodnoty. Maximální cena nafty byla stanovena na 49,59 Kč za litr včetně DPH.

včera

Péter Szijjártó osobně přivítal J. D. Vance

Vance přistál v Maďarsku. Zlatý věk, událost desetiletí, nešetří chválou Orbánovi lidé

Návštěva amerického viceprezidenta J. D. Vance v Budapešti představuje podle maďarské diplomacie naprostý přelom. Ministr zahraničí Péter Szijjártó ve svém příspěvku na sociálních sítích nešetřil superlativy a označil příjezd druhého nejvýše postaveného muže Spojených států za historický moment. Podle jeho slov jde o první návštěvu amerického viceprezidenta od roku 1991 a o nejvýznamnější diplomatickou událost tohoto druhu od návštěvy George W. Bushe v roce 2006.

včera

Viktor Orbán /Fidesz/, maďarský premiér

Orbán je trnem v oku Evropské unie. Do voleb vkládá velké naděje

Maďarské volby naplánované na 12. dubna mohou přinést zásadní změnu pro celou Evropskou unii, která v porážku nacionalistického premiéra Viktora Orbána vkládá velké naděje. Orbán je vnímán jako politik ohrožující budoucnost sedmadvacítky, přičemž v aktuálních předvolebních průzkumech začíná ztrácet. Jeho hlavní vyzyvatel Péter Magyar otevřeně deklaruje, že v případě vítězství hodlá pošramocené vztahy s Unií napravit a považuje nadcházející hlasování za referendum o směřování země.

včera

Modžtaba Chámeneí

The Times: Modžtába Chameneí je v kritickém stavu neschopen řídit zemi. Írán mu chystá hrob

Nový nejvyšší íránský vůdce Modžtába Chameneí je podle nových informací v bezvědomí a jeho zdravotní stav je označován za kritický. Podle zprávy britského listu The Times, který se odvolává na diplomatické memorandum založené na amerických a izraelských datech, se Chameneí aktuálně léčí v posvátném městě Kom. Toto zjištění poprvé odhaluje přesné místo jeho pobytu poté, co nastoupil do čela země po svém otci Alím Chameneím, jenž zahynul při americko-izraelských útocích.

včera

Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV

Ve Francii havaroval vysokorychlostní vlak TGV. Po srážce s kamionem je mnoho zraněných

V severní Francii došlo v úterý ráno k tragické železniční nehodě, při které se vysokorychlostní vlak TGV srazil s nákladním automobilem převážejícím vojenskou techniku. Střet se odehrál kolem sedmé hodiny ranní na železničním přejezdu v departementu Pas-de-Calais, konkrétně v oblasti mezi městy Béthune a Lens. Náraz byl natolik silný, že lokomotiva vlaku vykolejila.

včera

 J. D. Vance, MSC 2025 | 14. – 16.02.2025

Do voleb v Maďarsku zbývá necelý týden. Trump posílá Orbánovi silnou zbraň

Americký viceprezident JD Vance v úterý navštíví Maďarsko v rámci úsilí podpořit premiéra Viktora Orbána před klíčovými parlamentními volbami. Tato cesta na poslední chvíli je vnímána jako pokus o posílení pozic důležitého spojence hnutí MAGA, kterému v nedělním hlasování hrozí volební porážka. Podle politických analytiků však tato intervence pravděpodobně nepřinese zásadní obrat v již tak vyostřeném předvolebním souboji.

včera

Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán

Co bude po vypršení ultimáta? Írán ustoupit nehodlá, Trumpa staví do parové pozice

Americký prezident Donald Trump stupňuje svůj tlak na Írán a stanovil dosud nejkonkrétnější ultimátum v probíhajícím pětitýdenním konfliktu. Nová vlna útoků, kterou označil za zničující, má začít v úterý ve 20:00 washingtonského času. Podle prezidentových slov budou během pouhých čtyř hodin od zahájení operace zdecimovány veškeré mosty a elektrárny v celé zemi.

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Během noci na středu můžeme zlikvidovat celý Írán, tvrdí Trump

Donald Trump prohlásil, že nemá absolutně žádné obavy z možného páchání válečných zločinů v souvislosti se svými hrozbami vůči Íránu. Americký prezident znovu pohrozil, že nechá zničit íránské mosty a elektrárny, pokud Teherán nedodrží stanovené ultimátum. Tento termín pro znovuotevření Hormuzského průlivu vyprší v úterý ve 20:00 východoamerického času.

včera

6. dubna 2026 21:53

Česká televize představila osmého účastníka letošní StarDance

Nový týden, další nové jméno. StarDance během Velikonočního pondělí odhalila jméno osmého hvězdného účastníka letošního ročníku oblíbené taneční show. Jde o známého zpěváka a frontmana jedné z populárních českých kapel. 

Zdroj: Lucie Podzimková

Další zprávy