Los EL: Sparta narazí na Neapol i Bern. Na Letnou se vrátí i kouč Straka

Monako - Celkem zajímavé soupeře vybral pro pražskou Spartu do skupiny Evropské ligy UEFA páteční los. A taky celkem hratelné. Nejtěžším celkem, který na pražskou Letnou na podzim zavítá, je italská Neapol, kterou trénuje bývalý kouč anglického Liverpoolu Rafael Benítez. Dalším soupeřem bude švýcarský klub Young Boys Bern, kde v současnosti působí český fotbalista Jan Lecjaks. Největším lákadlem pro sparťanské fanoušky však bude Slovan Bratislava, kterou nyní trénuje bývalý sparťanský kormidelník František Straka. Ten se po delší době opět vrátí na trávník pražského klubu.

Poté, co se Sparťané dozvěděli, s kým se budou prát o postup ze skupiny I, kam je dnes los poslal, hned své atraktivní soupeře okomentovali. Třeba jeden z hráčů letenského klubu Kamil Vacek, jenž před časem působil na Apeninském poloostrově, řekl své k týmu z Neapole. "Má strašně silné mužstvo, budou to hodně těžké zápasy. Navíc prostředí je tam vyloženě fotbalové. Když se hraje zápas, život ve městě se skoro zastaví, všichni tam tím doslova žijí. Také mají obrovský stadion, na kterém je vždy spousta fanoušků," uvedl bývalý fotbalista Chieva.

O nejtěžším soupeři ve skupině mluvil i kouč úřadujícího českého mistra Vítězslav Lavička. "Neapol hrála do poslední chvíle o Ligu mistrů, vypadla až s Bilbaem a loni skončili třetí v italské lize. Budeme si chtít tradičně zjistit co nejvíce informací, o tomto víkendu jim začíná nejvyšší domácí soutěž, takže k tomu bude ideální příležitost. Bude to soupeř na úrovni Ligy mistrů, o kterou do poslední chvíle bojovala."

Pro italský celek to nebude první zkušenost s českým fotbalem. Během loňského ročníku totiž narazila Neapol na začátku vyřazovací části Evropské ligy na Viktorii Plzeň. Té se tehdy přes italský klub podařilo postoupit dál.

Vítězslav Lavička okomentoval i švýcarského účastníka této evropské klubové soutěže Young Boys Bern. "Co se týče Young Boys, tak je to pro mě v tuto chvíli neznámá, ale podle informací z kabiny, konkrétně od Radka Kováče, se jedná o velmi kvalitní tým, takže to bude také nepříjemný protivník."

Posledním soupeřem je Slovan Bratislava, který bude zajímavým soupeřem pro český klub z mnoha důvodů. Tím hlavním je samotný kouč slovenského mistra František Straka, který byl v minulé dekádě neodmyslitelně spjat s letenským celkem, neboť ho právě on v roce 2005 dokázal dovést do milionářské Ligy mistrů. Nejen pro Straku, ale i pro sparťanské hráče Michala Breznaníka a Davida Bičíka bude mít česko-slovenský souboj pikantní nádech. Právě tito dva hráči ve slovenském klubu v minulosti působili.

"Slovan si všichni naši fanoušci přáli a bude to velké derby z federální doby. Těším se na setkání s Františkem Strakou, hráli jsme spolu za Spartu a i kvůli tomu to bude zajímavá konfrontace. Bude to velký dvojzápas nejen pro hráče, ale i pro fanoušky obou mužstev. Bude to mít velký náboj. Slovan jsem sledoval při zápase v Borisově, kde bojovali o Ligu mistrů. Myslím si, že i účast v Evropské lize je pro Slovan velký úspěch," uvedl sparťanský trenér Vítězslav Lavička.

Skupiny letošního ročníku Evropské ligy UEFA:

Skupina A: Villarreal, Mönchengladbach, FC Curych, Apollon Limassol

Skupina B: Kodaň, FC Bruggy, FC Turín, HJK Helsinky

Skupina C: Tottenham, Besiktas Istanbul, Partizan Bělehrad, Asteras Tripolis

Skupina D: Salcburk, Celtic Glasgow, Dinamo Záhřeb, Astra Giurgiu

Skupina E: PSV Eindhoven, Panathinaikos, Estoril, Dynamo Moskva

Skupina F: Inter Milán, Dněpropetrovsk, St. Étienne, Karabach

Skupina G: Sevilla, Standard Lutych, Feyenoord Rotterdam, Rijeka

Skupina H: Lille, Wolfsburg, Everton, Krasnodar

Skupina I: Neapol, Sparta Praha, Young Boys Bern, Slovan Bratislava

Skupina J: Dynamo Kyjev, Steaua Bukurešť, Rio Ave, AaB Aalborg

Skupina K: Fiorentina, PAOK Soluň, Guingamp, Dinamo Minsk

Skupina L: Metalist Charkov, Trabzonspor, Legia Varšava, Lokeren

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Plzeň prošla ligovou fází Evropské ligy jako nůž máslem. Po Portu neprohrála ani s Basilejí

Rozhodně je to nevídaný úspěch, který se málokdy českému fotbalovému klubu na evropské scéně stane. Takoví slávisté v Lize mistrů by mohli Západočechům jejich bilanci závidět. Viktoria Plzeň totiž prošla ligovou fází Evropské ligy s nabitými soupeři bez jediné prohry s tím, že se jí to podařilo jako jedinému účastníkovi v této soutěži. Nic na tom nezměnily ani její poslední dva zápasy, v rámci nichž nejprve doma s Portem remizovala 1:1, i když sahala po senzační výhře. Basilej pak venku porazila 1:0.
Ilustrační fotografie.

Fotbalisté Plzně trápili Lazio. O postupu Italů rozhodla gólová technologie

V loňském ročníku evropských pohárů se Viktoriánům podařilo postoupit až do čtvrtfinále Konferenční ligy, nyní se do stejné fáze snažili postoupit v Evropské lize. V osmifinále nakonec nestačili na Lazio Řím. To nejprve minulý týden ve čtvrtek v Plzni porazilo Západočechy 2:1 navzdory tomu, že dohrávalo v devíti. V Římě se prali svěřenci kouče Miroslava Koubka statečně, díky Šulcově trefě v úvodu druhé půle navíc sahali po naději. Vše nakonec zhatila hlavička Alessia Romagnoliho, jemuž navíc ještě přálo štěstí, když o jeho brance rozhodla gólová technologie.

Více souvisejících

Evropská liga (fotbal) AC Sparta Praha Fotbal

Aktuálně se děje

před 4 minutami

před 49 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Robert Mueller (exšéf FBI)

Zemřel bývalý šéf FBI a vyšetřovatel Mueller. Trump se svěřil, že je rád

Americký prezident Donald Trump si neodpustil velmi jízlivou reakci na nejnovější smutnou zprávu. Ve věku 81 let zemřel někdejší šéf FBI a bývalý zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller, jenž se zabýval otázkou ruského ovlivňování amerických prezidentských voleb v roce 2016, kdy se Trump stal poprvé prezidentem. 

před 4 hodinami

včera

včera

včera

včera

Aktualizováno včera

včera

včera

včera

včera

Policie SR, ilustrační fotografie.

Slovenská policie reaguje na požár v Pardubicích

I na Slovensku je kauza podezřelého pátečního požáru v Pardubicích velkým tématem. Tamní policie neví o jakékoliv souvislosti události se Slovenskem, kde by momentálně nemělo hrozit jakékoliv nebezpečí. 

včera

včera

Policie vyšetřuje požár v Pardubicích pro podezření z terorismu.

Policie prozradila novinky z vyšetřování požáru v Pardubicích

Na místě pátečního požáru v Pardubicích pokračuje policejní vyšetřování. Práci již dokončili pyrotechnici, které vystřídali kriminalisté. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. V pátek se dokonce sešla Bezpečnostní rada státu. 

včera

včera

včera

Česko je mezi zeměmi, které chtějí chránit lodě v Hormuzském průlivu

Česko je mezi zeměmi, které chtějí zajišťovat bezpečnost tankerů v Hormuzském průlivu, jímž proudí do světa cenná ropa. Vyplývá to z informací zahraničních médií. Washington ostatně naznačil, že o zajištění bezpečného lodního provozu v průlivu by se měly starat státy, které ho využívají. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy