Příbram/Jihlava - Synot liga má za sebou šest kol a čeká ji první přestávka, kterou vyplní reprezentační sraz. Pauzu týmy využijí k náležité přípravě. Makat budou muset především v Příbrami a Jihlavě, tedy ve městech, která se krčí na dně ligové tabulky.
Příbram a Jihlava - dva týmy, které po šesti odehraných kolech české nejvyšší soutěže dělí od příček zajišťujících záchranu v lize čtyři respektive pět bodů. Zatím je dost času, říkáte si. Zřejmě ano, ale přesto už nastalá situace o něčem vypovídá.
Příbram zatím nevyužívá svůj potenciál, schází psychika
"Myslím si, že je to hlavně o psychice. Máme družstvo, které by se mohlo pohybovat minimálně ve středu tabulky. Zatím to nejde, ale uděláme vše pro to, abychom se z toho dostali," hodnotí nepříznivé výsledky na fkpribram.cz Tomáš Pilík, záložník Příbrami.
Psychika je zajisté naprosto zásadním faktorem hry o záchranu. Často se stává, že mužstvo, které nezachytí začátek, se na špatných výsledcích veze až do konce soutěže. Záchytným bodem může být zimní přestávka, která je v české kotlině dostateně dlouhá na konsolidaci týmu.
"Nějaké věci jsme si v minulém týdnu vyříkali, ale rozhádaní určitě nejsme. Chceme táhnout za jeden provaz jako družstvo a zvednout se z toho," nepřipouští si Pilík nepohodu v kabině, která může výkony mužstva také dost podstatně ovlivnit.
Špatné výsledky Středočechů překvapí, když se člověk podívá na jejich soupisku. Hráči jako Zápotočný, Fillo, Pilík, Slepička nebo Švancara působí dojmem kvality. Ale pouhý dojem nestačí.
Psali jsme: Synot liga 6. kolo: Slavia prohrála a pustila vedení Viktorce, Baník si v Liberci vykoledoval "šestku"Jihlava nedává góly, Harba mlčí
Ještě hůře je na tom Jihlava, která o víkendu vybojovala teprve svůj první bod. Podle kouče Petra Rady je ale remíza proti Českým Budějovicím málo. „Bylo vidět, že jsme za každou cenu chtěli dnešní utkání jakýmkoli stylem zvládnout a zvítězit. Jenže nám scházela dřívější lehkost a klid při šancích, což se projevilo zejména v první půli, kdy jsme si vypracovali řadu příležitostí."
Jediná vstřelená branka po šesti kolech je zatraceně málo. To Příbram jich dala už šest, ale zase jich čtrnáct inkasovala.
"Je to pro nás všechny velké zklamání, protože odhodlání hráčům a realizačnímu týmu rozhodně nechybělo. Věřili jsme, že se dnešním zápasem odrazíme do lepšího období a špatný vstup do ligy zlomíme. Nestalo se tak a my musíme být nadále trpěliví" doplnil Rada, jehož největší útočná zbraň, loni třináctigólový Harba, zatím mlčí.
Nepřesvědčivé výkony podávají také další ofenzivní hráči, kterým se minulou sezónu celkem dařilo - Lukáš Masopust nebo jeho jmenovec Vaculík. Z formy je i Marek Jungr.
V domácím poháru je už pouze Přibram
V pátek čeká Příbram pohárové utkání ve Vlašimi. "Jsem rád, že reprezentační přestávka je doplněna o tento zápas. Pevně věřím, že neúspěch v lize odčiníme alespoň v poháru a přes Vlašim přejdeme. V případě postupu se střetneme s pražskou Spartou. O to větší motivace to pro nás je," má jasno pětadvacetiletý Pilík.
To Jihlava má smůlu. Z poháru totiž už vypadla s druholigovou Viktorií Žižkov. Další důkaz špatné pohody, která na Vysočině panuje. Na druhou stranu se svěřenci kouče Rady budou moci soustředit pouze na ligu, ve které mají před sebou spoustu práce.
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , FC Vysočina Jihlava , FK Příbram
Aktuálně se děje
před 29 minutami
Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci
před 1 hodinou
Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět
před 3 hodinami
Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát
před 3 hodinami
Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer
před 4 hodinami
Rutte ostře odmítnul návrhy na vojenské odtržení Evropy od USA
před 6 hodinami
"Spojenectví jsme upevnili prolitou krví." Kim Čong-un zaslal Putinovi novoroční blahopřání
před 7 hodinami
Krvavé střety jsou u konce. Thajsko a Kambodža uzavřely dohodu o příměří
před 8 hodinami
Rusko podniklo masivní útok na Kyjev
před 9 hodinami
Počasí na Silvestra a Nový rok. Na hory může dorazit sněhová nadílka
včera
Obchody už budou otevřené až do Silvestra. Zákon je ovlivní zase za několik dní
včera
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
včera
Zelenského a Trumpa čeká další jednání. Nejspíš ho stihnou do konce týdne
včera
Hřib bude mít jednoho vyzyvatele. Piráti si zvolí i místopředsedy
včera
Babiš odhalil, že mu volal americký prezident Trump
včera
Počasí jako v létě. Na Islandu zažili velmi neobvyklé Vánoce
včera
Za smrt Perryho nese vinu i druhý lékař. Za mříže ale nemusí
včera
Slovensko poprvé reagovalo na ruský zásah lodi v přístavu na Ukrajině
včera
Zeman se opřel do Fialy, jeho vlády i prezidenta. Pavla ale zároveň i ocenil
včera
Vražda na Štědrý den. Muž ve Vratimově připravil o život známého
včera
Pohonné hmoty jsou nejlevnější za čtyři roky. A může být ještě lépe
Benzín je v Česku momentálně nejlevnější za více než čtyři roky. Za poslední dny zlevnil o desítky haléřů, což platí i pro naftu. Podle odborníků je přitom možné, že pohonné hmoty budou dále zlevňovat i v roce 2026.
Zdroj: Jan Hrabě