Petr Rada: Vítězství z Hradce jsme nutně potřebovali

Hradec Králové - Dlouhé čekání hráčů a fanoušků FC Vysočina na první vítězství je u konce! Zrodilo se v 7. kole Synot ligy v Hradci Králové, bylo zasloužené a snad přišlo v pravou chvíli. Kouč Petr Rada měl na pozápasové tiskové konferenci po dlouhé době důvod k úsměvu.

Co zaznělo v jeho hodnocení vítězného duelu? „Věděli jsme, že Hradec v posledních dvou kolech udělal čtyři body a dařilo se mu. Bylo to znát i v první pětadvacetiminutovce zápasu, kdy jsme byli všude pozdě a nesbírali jsme odražené míče. Nedařilo se středové řadě. Jako bychom čekali, co se stane. Naštěstí nás domácí nepotrestali a my se dostali do zápasu. Začali jsme kombinovat, udrželi jsme balón a byli jsme nebezpeční směrem dopředu. Po jednom kontru se nám podařilo dostat do vedení, když Harba s přispěním štěstí holení otevřel skóre zápasu. Pro nás to bylo strašně důležité, protože jsme vůbec poprvé v sezóně vedli a tato výhoda pro nás představovala velké povzbuzení do zbytku utkání. První půli jsme tak výsledkově zvládli, ale herně jsme mohli být spokojeni jen z poloviny. Věděli jsme, že v Hradci nemůžeme uspět, když budeme celé druhé dějství jen bránit, tudíž jsme nejen zodpovědně bránili, ale byli jsme aktivní i v útoku. Domácí si přesto dokázali jednu velkou šanci vypracovat a mohli vyrovnat. Naštěstí Hanuš k Prokešovi přistoupil včas a vychytal ho. Škoda, že poté Kučera ve velké šanci nezvýšil na 2:0. Naštěstí o devět minut později tento klíčový druhý gól zaznamenal Harba. Domácí poté ještě více otevřelo hru a Kukoľ mohl z brejku vstřelit třetí gól. Myslím si, že s ohledem na naši nelehkou situaci, jsme v Hradci podali dobrý výkon a zaslouženě jsme zvítězili," okomentoval zápas Petr Rada.

Jihlavský lodivod si je velmi dobře vědom důležitosti této výhry: „S ohledem na vývoj tabulky jsme dosáhli nesmírně cenného vítězství. Nutně jsme ho potřebovali, aby si hráči znovu ověřili, že jsou schopní střílet branky a vítězit. Snad jim psychicky pomůže do nadcházejících těžkých zápasů. V naší situaci si třech bodů strašně ceníme, ovšem svoji hodnotu budou mít až poté, co v sobotu na svém stadiónu porazíme Příbram. Na tento duel se musíme pečlivě připravit a soustředit. Půjde o další klíčové utkání, jiné nás už asi ani nečekají," zdůraznil Rada a doplnil: „K přípravě na zápas v Hradci nám nepochybně prospěla čtrnáctidenní reprezentační pauza. I s ohledem na fakt, že jsme do kádru a do sestavy mohli zapracovat pětici nově příchozích hráčů. Duel na východě Čech přinesl další pozitivum v tom, že se střelecky snad znovu chytil Haris Harba. Snad na trefy z Hradce naváže i v dalších kolech."

Jak duel okomentoval hostující kouč Luboš Prokopec? "Věděli jsme, že nás čeká velice důležitý zápas, protože kdybychom ho zvládli vítězně, tak bychom soupeři dokázali v tabulce odskočit. Myslím si, že v prvních 25. minutách jsme hráli velmi dobře, ale co nám to bylo platné, když nevystřelíte na branku. Pak jsme dostali branku, která nás rozhodila. Nedokázali jsme kombinovat. Domácí vyhráli zaslouženě a mě dnes mrzí, že jsme si totálně shodili předchozí výsledky. Zbylé dva góly byly už výsledkem toho, že jsme hráli vabank."

Zdroj: Miroslav Fuks, FC Vysočina Jihlava

Související

SK Slavia Praha, stadion v Edenu Glosa

Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla

Osmibodový náskok v čele ligové soutěže dával fotbalové Slavii naději, že by po vítězném derby se Spartou mohla už v sobotu slavit ligový titul. Dopředu bylo jasné, že se o něj může  připravit už jen sama. Počítalo se však s tím, že by se o trofej mohla připravit sportovně. Jenže nakonec se o něj málem připravila ryze nesportovní cestou, avšak jen a jen vlastní vinou. Její příznivci totiž vběhli z Tribuny Sever na hrací plochu pouhé tři minuty před koncem derby, v němž sešívaní vedli 3:2 a tím tak předčasně duel ukončili. Rozhodně tím svým miláčkům nepomohli, naopak hodili na ně dost možná věčný cejch někoho, kdo zase jednou výrazně poškodil jméno českého fotbalu, který dělal vše možné pro to, aby se stal civilizovanou soutěží.
Fotbal, ilustrační fotografie

Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice

Podzimní část fotbalové Chance ligy sice skončila poslední víkend před Vánocemi, ale už během nich první kluby hlásí své první zimní posily. Jako první tak učinila Viktoria Plzeň, která oznámila příchod slovenského obránce Dávida Krčíka. Západočechy v tomto směru následovala Olomouc, která pro změnu do svých řad přivítala zahraniční posilu ze slovinského Celje, tedy z týmu jejího soupeře v Konferenční lize, křídelníka Danijela Šturma. Přímo na Štědrý den pak do Pardubic z Liberce přišel jejich bývalý hráč Michal Hlavatý.

Více souvisejících

Fotbalová 1. liga ČR FC Vysočina Jihlava Petr Rada (fotbalový trenér)

Aktuálně se děje

před 1 hodinou

před 2 hodinami

Tamás Sulyok

Sulyok ustoupil. Maďarský prezident schválil své vlastní odvolání z funkce

Maďarská hlava státu Tamás Sulyok vyjádřila souhlas se svým odchodem z funkce. Učinil tak poté, co stvrdil svým podpisem ústavní dodatek, který prosadila vládní strana Tisza současného premiéra Pétera Magyara. Tato legislativní úprava okamžitě ukončuje Sulyokův mandát, přičemž jako důvod uvádí zásadní ztrátu důvěry veřejnosti v tohoto lídra. Sulyok byl přitom do úřadu zvolen teprve na počátku roku 2024 zákonodárci z tehdy vládnoucí nacionalistické strany Fidesz expremiéra Viktora Orbána.

před 3 hodinami

včera

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj chce urovnat vztahy s Polskem. Otevře spisy o masakrech ve Volyni

Ukrajinská vláda připravuje nové kroky v diplomatických vztazích s Polskem, které se zaměří na citlivé historické otázky spojené s volyňskou tragédií z 20. století. Prezident Volodymyr Zelenskyj po jednání o polské politice oznámil, že klíčovými prioritami v Evropě zůstávají sousedské, rovné a oboustranně výhodné vztahy založené na vzájemném respektu. V rámci dohodnutých opatření dojde k plnému otevření archivů Bezpečnostní služby Ukrajiny (SBU) a Vnější zpravodajské služby, jež obsahují materiály k těmto historickým událostem. 

včera

Lesní požár

Kanadu spaluje na 900 lesních požárů. Tvrdě dopadají i na obyvatele USA

Rozsáhlé lesní požáry v Kanadě vyvolaly vážnou ekologickou situaci, když se hustý kouř přesunul nad území Spojených států a drasticky zhoršil kvalitu ovzduší v mnoha velkých městech. Zasaženy byly především regiony severovýchodu a středozápadu, kde se obyvatelé museli potýkat nejen se smogovým oparem, ale zároveň i s rekordně vysokými letními teplotami. Podle meteorologických předpovědí navíc hrozí, že nepříznivé podmínky přetrvají v některých oblastech po celou dobu víkendu.

včera

včera

včera

včera

Volodymyr Zelenskyj v Praze

Ukrajina provedla úspěšné útoky na ruská logistická centra, oznámil Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil, že tamní síly provedly úspěšné údery na dvě významná ruská logistická centra v Moskevské a Tambovské oblasti. Podle vyjádření hlavy státu byla tato zařízení, vzdálená přes 500 a přibližně 700 kilometrů od frontové linie, využívána k dodávkám sankcionovaných komponentů určených pro výrobu bezpilotních letounů a navigačních systémů. Koordinovaná operace byla reakcí na ruské útoky zacílené proti ukrajinským městům a civilní infrastruktuře.

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

Trump odstartoval největší hazard kariéry. Může skončit pozemní invazí do Íránu, varují experti

Americký prezident Donald Trump pokračuje ve svém dlouholetém politickém stylu založeném na vysokých sázkách a porušování zavedených norem. Během své kariéry díky tomuto přístupu překonal řadu bankrotů i politických skandálů, které ho nakonec vynesly až do Bílého domu. Nyní se však zdá, že se pouští do největšího hazardu svého prezidentského období, když obnovuje válečný konflikt s Íránem pouhý měsíc poté, co podepsal dohodu o příměří.

včera

Prezident Trump

Trump obvinil Peking z největšího úniku dat v historii. Pak navrhnul uspořádání MS ve fotbale spolu s Čínou

Tvrzení o čínském kybernetickém útoku, které prezident Donald Trump přednesl ve svém čtvrtečním televizním projevu, by za normálních okolností znamenalo zásadní narušení vztahů mezi Washingtonem a Pekingem. Prezident prohlásil, že Čína stojí za největším únikem volebních dat v historii, přičemž se odvolal na menšinový názor zpravodajských služeb, podle něhož se asijská velmoc snažila v roce 2020 podkopat jeho volební šance.

včera

včera

Evropská unie

EU pod tlakem. Klimatické závazky naráží na drsnou realitu, Brusel musel ustoupit

Evropská komise představila dva zásadní legislativní návrhy, které mají ukázat, zda dokáže splnit své klimatické závazky a zároveň ochránit konkurenceschopnost evropského průmyslu. Prvním z nich je plán na podporu energetické transformace a elektrifikace, druhým pak rozsáhlá reforma systému obchodování s emisními povolenkami (ETS). 

včera

včera

Bojový letoun F-16 (U.S. AirForce), photo by Chandler Cruttenden

Americká armáda provedla sedmý nepřetržitý útok na Írán

Americké vojsko v noci na sobotu provedlo v pořadí již sedmý nepřetržitý útok na íránské území. Podle vyjádření Centrálního velení USA začaly údery v sedm hodin večer greenwichského času. Cílem této operace bylo pokračovat v oslabování vojenského potenciálu Íránu. Média v zemi potvrdila exploze a nálety ve městech Ahváz, Sirik a Jazd.

17. července 2026 21:54

17. července 2026 20:55

Dálnice, ilustrační fotografie.

Jízda po dálnici zřejmě nezdraží. Poslanci podpořili klíčovou novelu zákona

Poslanecká sněmovna na mimořádné schůzi podpořila v prvním čtení novelu zákona o pozemních komunikacích. Klíčovou změnou je zrušení automatické valorizace cen dálničních známek. Návrh nyní poputuje k projednání do Hospodářského výboru Poslanecké sněmovny. Účinnost novely se předpokládá od 1. ledna, připomnělo ministerstvo dopravy.

17. července 2026 20:06

17. července 2026 19:20

Lindsey Olin Graham je americký politik za Republikánskou stranu.

Republikánský senátor Graham zemřel kvůli problému s aortou

Američané už tuší, co zapříčinilo víkendové náhlé úmrtí republikánského senátora Lindseyho Grahama, jednoho z velkých spojenců prezidenta Donalda Trumpa. Grahama v Senátu nahradí jeho sestra, která byla do funkce jmenována, aniž by proběhly volby. 

17. července 2026 18:32

Řidičům zdraží pohonné hmoty. Vládní strop definitivně končí

Tuzemský trh s pohonnými hmotami se od příštího týdne nebude muset řídit rozhodnutími úřadů ohledně maximálních cen. Vláda se rozhodla dále neprodlužovat daňová a regulační opatření mířící na ceny paliv u českých čerpacích stanic.

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy