Praha - Fotbalista Michal Švec se vrací do Slavie. Obránce či záložník, který v Edenu působil naposledy před sedmi lety, podepsal smlouvu na rok a půl.
V maďarském Györu se pod novým trenérem Lászlem Miriutou chystá přestavba kádru. Michal tak už od ledna trénoval se Slavií a v přípravě si zahrál i utkání proti Trenčínu. Vzhledem k tomu, že trenér Beránek chce sázet na odchovance Slavie a chce dát prostor také hráčům z juniorky, zapadá Švec do slávistického konceptu.
„Je to slávistický odchovanec, který už v šestnácti nastoupil v Poháru UEFA. Slávistů chceme mít v týmu co nejvíc. Když se daná možnost objevila, přišel Michal na testy, protože jsme ho delší dobu neviděli. Byť měl výpadky a potřebuje dotrénovat, jsem moc rád, že je tady a tým je kompletní," uvedl na internetových stránkách Slavie trenér A-týmu.
I sám Michal Švec kvituje návrat do Slavie. Po odchodu v roce 2008 strávil čtyři roky v Heerenveenu, kde odehrál osmdesát zápasů a vsítil jednu branku. Následně přestoupil právě do Maďarska. V dresu Györu odehrál od roku 2012 jednadvacet utkání. Teď už je ale oficiálně zpátky doma.
„Jsem rád, že jsme se Slavií domluvili. V Maďarsku jsem své působení ukončil a jsem moc rád, že můžu být zpátky ve Slavii," uvedl sám Michal Švec pro klubový web.
Michal Švec debutoval v áčku Slavie před dvanácti lety v Poháru UEFA proti Levski Sofia v šestnácti letech. Teď by měl být stěžejním prvkem sestavy trenéra Beránka, který by rád Slavii vrátil na čelní pozice Synot ligy.
29. dubna 2026 17:53
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , sk slavia praha
Aktuálně se děje
včera
Opilý strojvedoucí zapomínal otevírat dveře. Nadýchal přes dvě promile
včera
Pastrňák s největší pravděpodobností na MS hrát nebude. Rulík povolal sedm hráčů
včera
Princezna Eugenie bude trojnásobnou maminkou. Gratuloval jí i král
včera
Máme indicie, uvedla policie k lesnímu požáru v Českém Švýcarsku
včera
Juchelka si vybral nečekanou ombudsmanku. Jde o známou zpěvačku
včera
Babišova vláda schválila novou EET. Slibuje, že bude modernější
včera
Zemřel televizní revolucionář Ted Turner, zakladatel americké CNN
včera
Bouřky si opět vyžádaly varování. Hrozí až do půlnoci, upozornil ČHMÚ
včera
Macinka upřesnil, koho považuje za méněcenného
včera
Čína může USA pomoci znovuotevřít Hormuzský průliv. Nebude to ale zadarmo
včera
Vědci řeší novou záhadu. Objevili atmosféru na planetě, kde to teoreticky nemělo být možné
včera
Čtou knihy, na palubu chodí po jednom. Jak se žije cestujícím lodi MV Hondius pod hrozbou hantaviru?
včera
Bouřky se mohou vyskytnout i dnes, přiznali meteorologové
včera
Loď MV Hondius rozhádala celé Španělsko. Madrid ji povolil zakotvit na Kanárských ostrovech
včera
Babiš v otázce financování armády otočil. Závazek NATO chce letos splnit
včera
MV Hondius pluje k evropským břehům. Na palubu míří lékaři, Kanárské ostrovy lodi nedovolí zakotvit
včera
Platit se mu nechce. Pražská MHD marně vymáhá škodu po teroristovi z Kolumbie
včera
Trump znovu nepochopitelně kritizoval papeže. Rubio právě míří do Vatikánu
včera
Hasiči v Českém Švýcarsku splnili cíl a odvolávají vrtulníky. Zásah pokračuje
včera
Trump pozastavil Projekt Svoboda. Blokáda i mírová jednání pokračují
Americký prezident Donald Trump oznámil pozastavení Projektu Svoboda. Spojené státy tak podle jeho slov vyslyšely prosby několika zemí. Trump dodal, že nyní se má pracovat na dokončení mírové dohody s Íránem. Dal však najevo, že dohoda není stoprocentně jistá.
Zdroj: Lucie Podzimková