Liga mistrů: Bayern deklasoval Porto a postoupil do semifinále. Slaví i Barcelona

Mnichov - Po týdnu se na scénu vrátila milionářská klubová fotbalová soutěž Liga mistrů UEFA, tentokrát měla na programu dva odvetné čtvrtfinálové zápasy. První zápas se odehrál v Mnichově, kde tamní Bayern hostil FC Porto. To minulý týden překvapilo svou výhrou nad touto bavorskou mašinou 3:1 a mnichovští se poté nenacházeli v úplně ideální náladě. Čekalo se, že to doma bude mít těžké, jenže opak byl nakonec pravdou. Bayern dokázal před svými fanoušky vyhrát na portugalským celkem vysoko 6:1 a tak tím pádem jasným způsobem postoupit do semifinále. V něm budeme moci sledovat i katalánskou Barcelonu. Ta totiž na svém Camp Nou hostila Paris Saint-Germain, které v Paříži porazila 1:3. Díky dnešní výhře 2:0 se i tito věhlasní Katalánci dostali mezi nejlepší čtyrku této soutěže.

Už od začátku duelu, který se konal v Mnichově, bylo jasné, že se bude následujících devadesát minut odehrávat především pna polovině portugalského celku a hlavně před brankou FC Porta. Již po deseti minutách hry tu byla rychlá akce Bayernu, jež nakonec končila dorážkou do tyče branky, kterou hájil Fabiano. Ve 14. minutě tu pak byl první gól tohoto zápasu, když se po centru zleva dokázal přesně hlavou trefit Thiago Alcántara. Na další branku v hostující síti se čekalo osm minut, když se mohl z gólu radovat Boateng.

Bylo tak jisté, že se celý zápas odehraje v duchu exhibice a hráči portugalského týmu budeou pouhými přihlížejícími. Ještě než skončila první pětačtyřicetiminutovka, tak se hned dvakrát stačil trefit Lewandowski, pátou branku pak vstřelil Müller. Ve druhém dějství tohoto duelu pak bylo na domácích vidět, že trochu zvolnilo svoje tempo a dali chvílemi prostor i hostujícím hráčům, aby si v Allianz Areně zahráli. V 73. minutě se tak mohl radovat ze snížení na 5:1 Jackson Martínez, ovšem do konce zápasu stačil šestou branku Bayernu vstřelit Xabi Alonso a to krásně z volného přímého kopu. Bayren tak vyhrál doma vysoko 6:1 a může se těšit na soupeře v semifinálové fázi této prestižní soutěže.

Barcelona si doma postup v poklidu zajistila a pohlídala

Ve stejné době padl první jak v mnichovské Allianz Areně, tak i na věhlasném barcelonském Camp Nou. Ve 14. minutě se trefil Neymar, jenž po předchozí individuální akci dokonce kličkou obehrál i samotného gólmana hostů Siriga. Už v tu chvíli tak bylo jasné, že Barcelona bude dalším semifinálovým účastníkem. Domácím možná trochu zatrnulo čtyři minuty poté, když se rozvlnila síť po střele Ibrahimoviče. Tomu možnou radost překazil asistent rozhodčího a jeho praporek, který značil ofsajd.

Chybělo 10 minut do konce první půle, když se Neymar trefil podruhé. Na gól mu tehdy nádherně nacentroval Alves. Barcelona tak svým typickým způsobem dokráčela ppro postup v této soutěži.

Konečné výsledky odvetných čtvrtfinálových duelů Ligy mistrů UEFA (21.4.2015):

Bayern Mnichov - FC Porto 6:1Branky: 27. a 40. Lewandowski, 14. Thiago Alcántara, 22. Boateng, 36. Müller, 88. Alonso - 73. Jackson MartínezPrvní zápas: 1:3 (postupuje Bayern)

FC Barcelona - Paris St. Germain 2:0Branky: 14. a 34. NeymarPrvní zápas: 3:1 (postupuje Barcelona)

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Slavii se poslední zápas v Lize mistrů nevydařil. Ani na Kypru si výhru nepřipsala

Na závěr ligové fáze fotbalové Ligy mistrů byl Slavii nalosován zdánlivě papírově nejslabší soupeř v podobě kyperského Pafosu, nováček v nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěži. Proto se už před rozehráním ligové fáze tak trochu počítalo s tím, že by právě na jeho mohla Slavia bodovat a dokonce i vyhrát. Postupem času se věřilo, že právě tento zápas by mohl být pro Slavii tím prvním vítězným nejen v rámci tohoto ročníku, ale i od roku 2007. Jenže zmýlená neplatí, Pražanům se závěrečný duel v letošní Lize mistrů hrubě nevydařil, především ve druhé půli se jejich hra totálně rozsypala a nenapomohl jim ani fakt, že je oslabil svým vyloučením Bořil. To všechno zapříčinilo prohru 1:4.
Fotbal, ilustrační fotografie.

Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0

Ani na pátý pokus se fotbalistům pražské Slavie nepodařilo skórovat v rámci probíhajícího ročníku Ligy mistrů. Nutno však přiznat, že tentokrát proti svěřencům kouče Jindřicha Trpišovského stál další z velice kvalitních soupeřů, londýnský Tottenham. Přestože se Pražané se svým věhlasným soupeřem snažili držet dlouho krok, nakonec postupem času ukázaná platila a nejen díky větší kvalitě v zakončení, ale i kvůli zbytečným slávistickým faulům ve své šestnáctce nakonec Slavia odjíždí z britských ostrovů s porážkou 0:3.

Více souvisejících

Liga mistrů Bayern Mnichov Fotbal

Aktuálně se děje

včera

Norská princezna Mette-Marit (autor fotky: Frankie Fouganthin)

Norská princezna zápasí s vážnou nemocí. Čeká ji transplantace

Jedna z evropských královských rodin se obává o svou prominentní členku. Zdravotní stav norské korunní princezny Mette-Marit, která se dlouhodobě potýká s chronickou plicní fibrózou, se znovu zhoršil. Informoval o tom web Topky.sk, který se odvolává na zahraniční zpravodajské agentury. 

včera

Andrej Babiš

Babiš vyzval zbrojařské firmy k maximálnímu zabezpečení areálů

Premiér Andrej Babiš (ANO) v souvislosti s vyšetřováním pátečního požáru v Pardubicích vyzval zbrojařské firmy, aby své areály co možná nejlépe zabezpečily. V případu panuje podezření ze spáchání teroristického útoku. Stupeň ohrožení terorismem se pro tuto chvíli nemění a zůstává na druhém ze čtyř. 

včera

včera

včera

včera

Modžtaba Chámeneí

Nový vzkaz mladého Chameneího. Otce označil za mučedníka

Nový íránský duchovní vůdce Modžtaba Chameneí se znovu ozval. U příležitosti oslav perského nového roku zveřejnil obsáhlý vzkaz, který odvysílala státní televize. Vrací se v něm k úmrtí svého otce. Zároveň tvrdí, že Írán neútočil na Turecko a Omán. 

včera

včera

Chuck Norris

Zemřel legendární akční herec Chuck Norris

Z USA dorazila zpráva, které se nechce moc věřit. Ve věku 86 let zemřel legendární akční herec Chuck Norris. O úmrtí informovala jeho rodina. Norrise, který v březnu oslavil 86. narozeniny, dobře znali i čeští televizní diváci. 

včera

Donald Trump

Budeme si pamatovat, že jste zbabělci, vzkázal Trump členům NATO

Americký prezident Donald Trump se opět pustil do členských zemí NATO kvůli jejich neochotě pomoci se znovuotevřením Hormuzského průlivu. Trump obvinil spojence ze zbabělosti. Podle jeho slov se nechtějí zapojit ani v okamžiku, kdy je válka na Blízkém východě v podstatě vyhraná. 

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

včera

19. března 2026 22:05

Jak se zbavit závislosti na Hormuzském průlivu? Netanjahu navrhuje vybudování potrubí přes Arabský poloostrov

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu ve svém projevu k národu i mezinárodnímu společenství zdůraznil, že probíhající válka s Íránem bude trvat tak dlouho, „dokud to bude nutné“. Ve spolupráci se Spojenými státy se Izrael podle jeho slov soustředí na tři klíčové cíle: úplnou likvidaci íránského jaderného programu, zničení arzenálu balistických raket dříve, než je Írán stihne ukrýt hluboko pod zem, kde by byly imunní vůči leteckým úderům, a vytvoření podmínek pro to, aby íránský lid mohl získat zpět svou svobodu. 

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy