Madrid - I ve středu byly na programu dva odvetné čtvrtfinálové duely nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěže Ligy mistrů UEFA, ze kterých měly tak vzejít poslední dva kluby, které si zahrají o postup do finále této soutěže. V jednom z dnešních čtvrtfinálových odvetných duelů si proti sobě zahrály dva madridské celky a to tedy Real a Atlétiko. Jejich první zápas, jenž se konal minulý týden, skončil bez branek a i tentokrát to vypadalo, že se v základní hrací době branky jen tak nedočkáme. Nakonec ale udělal radost fanouškům na Santiagu Bernabeu v úplném závěru této odvety Javier Hernández. V Monaku pak v další odvetě. kdy tamní klub hostil Juventus Turín, gól nepadl vůbec, i tak se ale z postupu do semifinále může radovat italský celek, neboť v prvním duelu na svém domácím pažitu uhrál výhru 1:0 díky Vidalem proměněné penaltě.
Do odvety v domácím svatostánku Realu Madrid nastoupil právě Bílý balet proti Atlétiku bez dvou veledůležitých opor v útoku. Kvůli zranění totiž nehrál jak Benzema, tak ani Bale. A tak se musel o útočení starat především Cristiano Ronaldo. Tento Portugalec se dostal do první příležitosti už během první patnáctiminutovky, ovšem tehdy branku, kterou hájil Oblak, minul. Patnáct minut po této situaci se ale ke střele Ronaldo dostal znovu, tentokrát o něco nebezpečnější. To Real Madrid zahrával volný přímý kop a kdo jiný, než právě tento forvard se postavil k rozehrávce této standardky. Zaskvěl se však gólman Oblak, jenž Ronaldovu střelu dokázal vyrazit do bezpečí.
Jinak toho ale během první půle moc k vidění nebylo a až v závěru tohoto dějství bylo něco málo vzrušení před Oblakovou svatyní. Tehdy chybovali bránící hráči Atlétika a tak se k balónu dostal Carvajal, jenž následně svou přihrávkou oslovil Ronalda, ten se sice objevil ve vynikající střelecké pozici, ovšem proti němu stál opět výtečně chytající Oblak.
Druhé dějství pak bylo ze strany Bílého baletu poněkud aktivnější, než jak hrál tento věhlasný celek v poločase prvním. Hráči Realu se lépe pohybovali než hostující fotbalisté a navíc se ještě k tomu všemu přidal důraz. V jedné z dalších šancí domácích se ocitl velmi aktivní Hernández, ovšem ani tehdy míč Oblakovu síť nerozvlnil, následně nebyli úspěšní ani Ronaldo a ani Ramos. Do hvizdu, který by ukončil základní hrací dobu, zbývalo 15 minut, když se do historie tohoto utkání zapsal hostující Arda Turan. Ovšem negativně. Za šlapák totiž uviděl druhou žlutou kartu a tak musel předčasně opustit hrací plochu. V 88. minutě pak výhodu jednoho hráče navíc v poli využil Hernández, jenž po přihrávce od Ronalda skóroval a poslal tak Real do semifinále. Real vyhrál v odvetě nad Atlétikem 1:0.
V Monaku gól nepadl, rozhodla tak penalta nařízená Pavlem Královcem
V další odvetě proti sobě nastoupily následující kluby, tedy AS Monaco a Juventus Turín. Právě italský celek si přivezl do knížectví jednobrankový náskok, který získala díky penaltě, kterou před týdnem nařídil český sudí Pavel Královec. Od úvodního hvizdu dnešního duelu v Monaku bylo patrné, že aktvnějším celkem je ten domácí a už po první čtvrthodině hry se dostal tento klub do šance. To Silva dokázal přejít přes obrannou linii Staré dámy, ovšem po výtečném obranném zákroku Barzagliho skončila celá tato akce tak, že knížecí klub nakonec zahrával rohový kop. Pět minut po této akci se do další příležitosti dostal Kondogbia, ten mířil přímo na bránu, jenže do míst, kde byl připraven Buffon.
Do druhého dějství pak kouč domácích Jardim vyslal na hrací plochu nejzkušenějšího domácího fotbalistu Berbatova. Jenže ani ten nepomohl k tomu, aby se skóre změnilo. Po celou dobu druhého poločasu bylo vidět, že se snaží Juventus především ubránit bezbrankový stav, který by ho poslal do semifinále. Trocha vzrušení pak přišla v závěru utkání, kdy Pirlo zahrával volný přímý kop a to tak nebezpečně, že trefil spojnici břevna a tyče. To však ale bylo všechno a tak duel skončil výsledkem 0:0, díky nemuž dál postupuje Juventus.
Konečné výsledky odvetných čtvrtfinálových duelů Ligy mistrů UEFA (22.4.2015):
Real Madrid - Atlético Madrid 1:0Branka: 88. J. HernándezPrvní zápas: 0:0 (postupuje Real Madrid)
Monako - Juventus Turín 0:0
První zápas: 0:1 (postupuje Juventus)
Aktualizováno 20. července 2026 0:06
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
Související
Paris Saint Germain po roce opět slaví titul v Lize mistrů. Ve finále porazil Arsenal až na penalty
Slavii se poslední zápas v Lize mistrů nevydařil. Ani na Kypru si výhru nepřipsala
Liga mistrů , Real Madrid , Fotbal
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Evropa na suchu. Extrémní počasí mění kontinent k nepoznání
před 2 hodinami
Ukrajina svolává mimořádné zasedání Rady bezpečnosti OSN
před 3 hodinami
Důchodci by od státu mohli dostat jednorázový příspěvek, připustil Babiš
před 4 hodinami
Počasí o víkendu: Sobota vyzývá k výletům, v neděli se obloha pokazí
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
Vnitropolitická krize na Ukrajině se dále vyostřuje v důsledku nedávného odvolání populárního ministra obrany Mychajla Fedorova prezidentem Volodymyrem Zelenským.
Zdroj: Libor Novák