Plzeň - Obránce fotbalové Viktorie Plzeň a zároveň i české fotbalové reprezentace David Limberský přišel v západočeském klubu o kapitánskou pásku. Jedná se tak o reakci ze strany plzeňského vedení k události, která se stala v noci ze středy na čtvrtek, kdy Limberský boural a ukázalo se, že byl při tom opilý. Poté nadával na policisty a také se jim následně snažil utéct. Pokud by se něco podobného mělo opakovat i v budoucnu, tak podle Adolfa Šádka, generálního manažera Západočechů, to může mít pro Davida Limberského fatální následky. Samotný Limberský trest v podobě odebrání kapitánské pásky přijal a za to, co provedl, se omluvil.
Adolf Šádek řekl na úvod k situaci kolem Davida Limberského toto: "Z pohledu klubu se jedná o naprosto nepřijatelné porušení profesionální smlouvy, pro které jednoduše není polehčující okolnost. David Limberský byl s okamžitou platností zbaven funkce kapitána týmu, udělená pokuta je pak mnohonásobkem dosavadních nejvyšších finančních trestů ve Viktorii Plzeň."
Limberského incident, jenž se udál na Smíchově, se stal tři dny poté, co odehrál v Lotyšsku důležitý zápas za reprezentaci, ve kterém dal první gól v kvalifikaci vůbec. Po tomto utkání česká reprezentace postoupila na evropský šampionát, jenž se bude hrát příští rok ve Francii. Za jízdu v opilosti může navíc tento fotbalový obránce jít do vezení a to na tři roky.
Rozhovor mezi vedením Viktoriánů a Davida Limberského, který se týkal právě zmiňovaného incidentu, nebyl vůbec krátký, spíše naopak. "Pro naše závěry nebyly ani nebudou rozhodující informace z médií, v tuto chvíli jsme nebrali v potaz ani zprávy z dosavadního šetření policie. Naším jediným měřítkem je profesionalita a vystupování hráčů Viktorie Plzeň, kterým by měl jít David coby dosavadní kapitán příkladem," řekl Šádek společně s tím, co by mohlo následovat poté, co by se Limberskému stalo něco podobného i podruhé. "Jeho středeční jednání je jednoduše neakceptovatelným prohřeškem, který se u žádného hráče Viktorie Plzeň nebude opakovat. Davidovi bylo jasně sděleno, že jakékoliv další porušení profesionální smlouvy bude mít pro jeho další klubové působení fatální následky."
Samotný Limberský okomentoval se zasvůj čin omluvil: "Udělal jsem strašnou hloupost a dobře si uvědomuji, že pro moje chování neexistuje omluva. Přesto bych se omluvit chtěl - a to jak trenérům a spoluhráčům, vedení a partnerům klubu, tak také fanouškům Viktorky i všem těm, kteří mi například v dresu národního týmu drží palce. Mrzí mě, že jsem tolik lidí zklamal, a je mi jasné, že jejich důvěru budu zpět získávat velmi dlouho. I tak se o to ale pokusím. V tuto chvíli napnu všechny síly k tomu, abych co nejdříve mohl odvádět adekvátní výkony na hřišti."
David Limberský během pátečního dopoledne s mužstvem trénoval a měl by v nedělním duelu proti Příbrami nastoupit.
29. dubna 2026 17:53
Ostravský Baník hledá marně cestu z krize. Pomoci má už čtvrtý trenér za sezónu
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , David Limberský (fotbalista) , Fotbal
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
V Česku hrozí požáry, platí výstraha. Po víkendu by mělo zapršet
před 2 hodinami
Babiš bude v Arménii jednat se Zelenským či Starmerem
před 2 hodinami
Trump v dopise sdělil Kongresu, že nepotřebuje souhlas pro válku s Íránem
před 3 hodinami
Hurvínek se zrodil před sto lety. Zpočátku se mu říkalo jinak
před 4 hodinami
Česko trápí sucho. Za poslední dva měsíce spadlo nejméně srážek za 66 let
před 5 hodinami
Obchody na Svátek práce normálně fungovaly. Příště bude situace jiná
před 5 hodinami
Trump se rozhodl zasáhnout evropskou ekonomiku. Zvyšuje cla na dovoz aut z EU
před 7 hodinami
Předčasný letní víkend. Předpověď se nezměnila, očekává se slunečno a teplo
včera
Sbormistra zatím televize neuvede. Soudní rozhodnutí obstálo
včera
Trenérem hokejové Sparty bude Augusta. Pomáhat mu mají Šmíd s Netíkem
včera
Droga sehrála klíčovou roli. Policie objasnila smrt cizince v klubu
včera
Květnové svátky zasahují do života i některým důchodcům. Mění se výplatní termíny
včera
ODS chce vyhrát volby v Praze spolu s TOP 09. Primátorem má být Portlík
včera
Ukrajinskou armádu čeká reforma. Zelenskyj chce pro vojáky více peněz
včera
Z USA se zase létá do Venezuely. Proběhl první přímý let po sedmi letech
včera
Babiš zakončil asijskou pracovní cestu. V Uzbekistánu se snažil pomoci českým firmám
včera
Policie zasahovala u potyčky v ulicích Prahy. V poutech skončilo několik lidí
včera
Rusové píší o českém zákazu pro Fica. Ministerstvo uvedlo věci na pravou míru
včera
Lhůta vypršela. Trump a spol. nevidí důvod žádat Kongres o povolení ohledně Íránu
včera
Na Muzeu se bude z metra vystupovat jinde. Otevřel se nový výstup
Návrat tramvají na Václavské náměstí má vliv i na to, jak se bude vystupovat na povrch z metra ve stanici Muzeum. Od pátku funguje nový výstup, který nahradí dva původní. V neděli se zároveň jiná cesta ven z vestibulu uzavře.
Zdroj: Jan Hrabě