První tříbodový zisk po návratu do první ligy by se měl oslavit. Kapitán olomoucké Sigmy Jan Rajnoch po domácím vítězství nad Jihlavou 3:1 ale místo toho domlouval fanouškům. Ti během zápasu nadávali vlastním hráčům.
V záchranářském souboji nakonec Olomouc urvala důležitý výsledek. Některým divákům na Andrově stadionu ani to nestačilo. Rajnoch vyčítal některým jedincům, že vulgárně pokřikovali na Rajnocha i jeho olomoucké spoluhráčů
„Abychom si nadávali do čuráků, to se nám moc nelíbí," začal Rajnoch svoji promluvu pod domácím kotlem. „Já vím, že to není to na vás na všechny, ale asi na ty, kteří už nenápadně zdrhli. Nadávat si, že někdo něco zkazí, to už je asi moc, ne?" snažil se pak vysvětlit skupině fanoušků, která ho možná úplně neslyšela - začala totiž skonadovat pokřik "Pelta ven".
Svoje vystoupení pak Rajnoch rozvedl na klubovém Facebooku, co mu vadí. „Když stojím v průběhu zápasu metr od lajny a pán s malým chlapcem vedle sebe mě začne urážet, tak se mi to samozřejmě nelíbí a nenechám si to líbit!"Podobné výjevy prý vnímá pozorně každý na hřišti a výkon to může srazit dolů. „I když si spousta z vás myslí, že jsme stupidní fotbalisti, tak jsme také i lidé! Mluvím za celé mužstvo, které je z toho také znepokojeno! Já když jedu tramvají, tak taky neřvu na řidiče: přidej ty, např. hovado!!"
//Vyjádření kapitána SK Sigma Olomouc Jana RajnochaChtěl bych se oficiálně vyjádřit ke svému výstupu po včerejším zápase...
Posted by SK Sigma Olomouc on 13. září 2015Bývalý reprezentant fanouškům navrhl, jak mohou s olomouckými hráči probrat svoje připomínky. "Mně nevadí jak kladný i záporný názor, ale stačí to říct lidsky! Mám oficiální Facebook i Twitter, nebo jsem každý den na stadionu, tím pádem mi nedělá problém odpovědět na jakoukoliv otázku či výtku! Zkusme se tím fotbalem bavit, jelikož i vaše děti v budoucnu můžou být ve stejné situaci jako my..."
„Pojďme se zkusit chovat k sobě trochu slušněji, jak na fotbale, tak v běžném životě... Jelikož si myslím, že slušnost mezi lidmi je to, co nás může posunout dál, pokud chceme něčeho dosáhnout," dodal Rajnoch.
18. srpna 2026 14:45
Fotbalovou Spartu posílil exslávista Jurásek. Vlna odchodů z Letné nadále pokračuje
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Aktuálně se děje
před 24 minutami
Kimova sestra reagovala na Trumpův záměr jednat se severokorejským vůdcem
před 1 hodinou
V Česku se otevřel další úsek dálnice, která je alternativou k D1
před 2 hodinami
Pro ODS je to uzavřená věc, řekl Kupka k obžalobě exministra Blažka
před 2 hodinami
Ebola už zasáhla území větší než Francie. WHO se rozhodla pro experiment s vakcínou
před 3 hodinami
Čeští atleti poprvé od roku 1938 nepřivezli z ME žádnou medaili. Přichází kritika od legend
před 4 hodinami
Jedno vozidlo, 13 zraněných. Na dálnici D11 se stala vážná nehoda
před 5 hodinami
Íránský prezident Pezeškján naznačil, jak si představuje konec války s USA
před 6 hodinami
Máte to mimořádně náročné, řekl Babiš zemědělcům na Zemi živitelce
před 7 hodinami
Pádem větrníku na Přerovsku se zabývá policie. Od července byl mimo provoz
před 7 hodinami
Zelenskyj odsoudil smrtící ruský útok na obchodní centrum. Pohřešují se i děti
před 8 hodinami
Deštivé počasí spláchlo zejména Čechy. Spadlo i přes 90 milimetrů srážek
před 10 hodinami
Počasí příští týden: Do Česka se opět vrátí tropické teploty
včera
Porážka antigorbačovovského puče před 35 lety otevřela cestu k rozšíření NATO
včera
Na veřejnost unikla nahrávka, na níž se Vance vysmívá kanadskému premiérovi
včera
Útočník zranil ve švédské škole mečem několik lidí. Policie ho postřelila
včera
Rusové tvrdě pociťují dopady války. Nikdo netuší, jestli bude mít kde natankovat
včera
Řeckem otřásá dotační skandál. Zemědělci čerpali evropské peníze na neexistující krávy a kozy
včera
Zrušení koncesionářských poplatků od příštího roku se zřejmě odkládá
včera
Revoluce v medicíně: Vědci úspěšně otestovali vakcínu proti rakovině
včera
Ukrajina připravovala tajný plán: Masivní útok na letiště
Ukrajina připravovala operaci s krycím názvem M&Ms, během které měla na moskevská letiště v průběhu jediné noci zaútočit až tisícovka autonomních bezpilotních letounů řízených umělou inteligencí. Cílem utajovaného plánu bylo zahltit ruskou protivzdušnou obranu, vyřadit z provozu klíčové dopravní uzly a donutit Kremelské vedení k návratu k jednacímu stolu. Přípravy však byly pozastaveny po červencovém odchodu ministra obrany Mychajla Fedorova.
Zdroj: Libor Novák