Praha - O posledním listopadovém víkendu se rozhodovalo o tom, kdo se stane půlmistrem české fotbalové Synto ligy. Ta se teď totiž ocitá přesně v polovině. Nyní je tedy již jasné, že půlmistrem tohoto ročníku se stala Viktoria Plzeň, která se v rámci 15. kola střetla s Jabloncem a to na jeho hřišti. Severočeský celek prohrál 0:1, když jediný gól zápasu padl po půlhodině hry. Pražská Sparta hostila pro změnu Zbrojovku Brno, jihomoravský klub, jenž má v poslední době až překvapivě vzestupnou tendenci, jako první v tomto utkání na Letné dokonce i skóroval, Pražané však - hlavně díky náhradníkům - dokázali duel otočit a nakonec vyhrát 2:1.
Na Střelnici, tedy na stadionu, kde své domácí zápasy hrají fotbalisté Jablonce, se představil jeden z největších adeptů na ligový titul a to Viktoria Plzeň, která se chtěla po tomto víkendu radovat z toho, že se můžou pyšnit titulem půlmistra. A po vedlo se jí to. Na severu Čech bylo netradičně v pondělí, kdy se hrály hned tři duely (v pondělí hrály kluby, které se minulý týden představily v Evropské lize), k vidění celkem ofenzivní fotbal a to z obou stran. Jako první mohli otevřít skóre Severočeši, to by však jedovou střelu z kopačky Mingazova nesměl zneškodnit gólman Kozáčik, který s ní měl sice trochu práci, nakonec byl ale úspěšný. Následně mohl za domácí skórovat Greguš, jeho hlavička ale byla nepřesná. A tak se nakonec z gólu radovali plzeňští. Ve 32. minutě Hořava poslal balón do šestnáctky, kde byl přítomen Baránek a právě on hlavou vstřelil branku, 0:1. Prakticky hned v úvodu druhého dějství mohli jablonečtí vyrovnat, ovšem hlavička Mingazova přestřelila svatyni Západočechů. Ďuriš mohl během druhé půle zvýšit jednobrankový náskok, jenže ten nakonec střílel tak, že rozvlnil pouze boční síť, zanedlouho poté se z gólu neradoval ani Kopic, který střílel mimo. A poté, co na druhé straně mezi tři tyče po rohovém kopu nezamířil ani Pernica, bylo jasné, že Jablonec opět doma prohraje (jen pro připomenutí: svěřenci kouče Jaroslava Šilhavého na domácí půdě na podzim vyhráli pouze jednou a to s Olomoucí 4:0) a že na vedoucí Plzeň zrtrací hned 15 bodů.
Poslední vzájemné duely mezi pražskou Spartou a Brnem skončily vždy celkem vysokou výhrou letenských, nyní se však urodil na Letné poněkud těsnější výsledek. Změna skóre se mohla uskutečnit už po čtyřech minutách hry. Tehdy se brněnský Michal Škoda ocitl v brejkové příležitosti, jeho zakončení však nebylo zrovna z těch nejpřesnějších. Když ale běžela 32. minuta utkání, Brno už bylo o poznání veselejší, neboť exsparťan Řezníček dokázal obejít všechno i gólmana Bičíka a pak zakončil v klidu do prázdné branky, 0:1. Byl to překvapivý, nečekaný vývoj utkání a mohl být ještě nečekanější, jelikož zanedlouho mohl Řezníček potrestat chybu domácí obrany. Tentokrát ale úspěšný nebyl, přestřelil. Až 68. minuta znamenala pro sparťanské fanoušky radost. Před chvílí střídající Konaté se prodral po pravé straně do výhodnější pozice, následně odcentroval na Lafatu, který přiklepl taktéž střídajícímu Julišovi a ten se tak mohl radovat ze své druhé branky v tomto ročníku, 1:1. I při druhé sparťanské brance hrál důležitou roli Konaté. Stalo se tak po dvou minutách od prvního gólového momentu, když zmiňovaný Afričan nacentroval před branku, kde byl přítomen Lafata, který tak nakonec hlavou skóroval. Sparta tedy vyhrála 2:1.
Konečné výsledky 15. kola české fotbalové Synot ligy:
Dukla Praha - Teplice 4:0Branky: 45. a 89. Gorkšs, 40. Čajič, 74. Přikryl
Ostrava - Jihlava 1:2Branky: 31. Krejčí (vl.) - 6. Nerad, 44. Mešanovič
Olomouc - Slovácko 2:0Branky: 4. a 85. (z pen.) Malec
Slavia Praha - Příbram 2:1Branky: 26. Škoda (z pen.), 67. Piták - 74. Divíšek
Mladá Boleslav - Bohemians 1905 1:1Branky: 31. Zahustel - 27. Jirásek
Jablonec - Plzeň 0:1Branka: 32. Baránek
Zlín - Liberec 2:0Branky: 29. Koreš, 65. Poznar
Sparta Praha - Brno 2:1Branky: 68. Juliš, 70. Lafata - 32. Řezníček
Související
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Fotbalový Hradec se dočkal prodeje. Získá ho skupina kolem Nedvěda a Ulicha
Fotbalová 1. liga ČR , FC Viktoria Plzeň , Fotbal
Aktuálně se děje
před 2 minutami
Velikonoční mši vynechají dcery bývalého prince Andrewa. Rodina je ale nezavrhuje
před 24 minutami
Fotbal v Itálii v krizi. Potřetí v řadě se nepostoupilo na MS, končí šéf svazu i trenér
před 48 minutami
Babiš prozradil řidičům, jak se budou stanovovat maximální ceny pohonných hmot
před 1 hodinou
Moravec zřejmě po konci v ČT půjde na vlastní pěst
před 2 hodinami
Trump mluví o otevření Hormuzského průlivu. Už jím projela první západní loď
před 3 hodinami
Češi před fotbalovým MS odehrají dva přípravné duely. Je problém s nákupem lístků
před 3 hodinami
Historie legendární značky Mercedes. První vůz vyjel před 125 lety
před 4 hodinami
Rakušan to definitivně vzdal. Místopředsedkyní Sněmovny se má stát Urbanová
před 5 hodinami
Hegseth uprostřed války vyměňuje jednu z ústředních postav armády
před 6 hodinami
Už ani korunu. Turek naznačil, že Hnutí Duha přijde o peníze od ministerstva
před 7 hodinami
Astronauti už opravdu míří k Měsíci. Mise Artemis II pokračuje
před 7 hodinami
Zemřel Petr Pleva, bývalý poslanec za ODS
před 8 hodinami
Česká nafta zdražila v EU nejvíce, ukazují data. Expert zhodnotil dopad snížení daně
před 9 hodinami
Velikonoční počasí a pranostiky. Experti vysvětlují, proč nejsou spolehlivé
před 10 hodinami
Mosty, pak elektrárny. Trump opět pohrozil Íránu ničivou silou americké armády
před 11 hodinami
Není to uzavřené. Pavel nadále chce jet na letní summit NATO
před 11 hodinami
Tak jsem ho vyřešil. Klempíř odvolal předchůdce Baxu ze správní rady Pražského jara
před 13 hodinami
Počasí přinese příští týden výrazné oteplení i citelné ochlazení
včera
Rakousko zakázalo americkým vojenským letounům bojujícím s Íránem využívat svůj vzdušný prostor
včera
Trump nečekaně odvolal ministryni spravedlnosti Pam Bondiovou
Prezident USA Donald Trump se rozhodl odvolat Pam Bondiovou z funkce ministryně spravedlnosti, což potvrdily webu CNN zdroje blízké Bílému domu. Na její místo dočasně nastoupí Todd Blanche, dosavadní náměstek ministryně, který povede resort jako úřadující generální prokurátor. Trump toto rozhodnutí oznámil na své sociální síti Truth Social s tím, že Bondiová přechází do soukromého sektoru.
Zdroj: Libor Novák