Mnichov - Po této sezóně 2015/2016 se uskuteční další výměna trenérů v jednom z největších evropských fotbalových klubů, tentokráte se jedná o německý Bayern Mnichov. Současnému kouči Pepu Guardiolovi totiž vyprší po tomto ročníku tříletá smlouva, klub tak v neděli oznámil, že od příští sezóny bude německého úřadujícího mistra trénovat Ital Carlo Ancelotti.
I v této sezóně to vypadá, že německý ligový titul opět získá právě bavorská mašina. Španělský stratég by si tak ve službách tohoto mnichovského celku připsal další úspěch k těm předešlým, tedy například k Německému poháru, který s klubem jednou získal, během tříletého působení dokázal Guardiola s Bayernem vyhrát i Superpohár UEFA a v letošním ročníku hodlá ještě zaútočit na prvenství v nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů UEFA.
Místo Španěla přijde do Allianz Areny, domácí svatostánku Bayernu Mnichov, Ital a to Carlo Ancelotti. Ten je bez práce od června. Právě tehdy totiž skončil v Realu Madrid, kde ho nahradil Rafael Benítez. I ve španělském hlavním městě měl tento známý italský trenér úspěchyh. Tak třeba v roce 2014 s Bílým baletem dokázal vyhrát Ligu mistrů. Stejnou soutěž v minulosti dokázal vyhrát s AC Milán (v tomto případě hned dvakrát). Kromě těchto mužstev vedl Ancelotti i Juventus Turín či Paris Saint Germain. Mnichovu se nyní upsal na tři roky.
"Doufáme, že s Guardiolou ještě v této sezoně dosáhneme spousty úspěchů. S Ancelottim pak přijde do Bayernu další veleúspěšný trenér, těšíme se na spolupráci." To uvedl deníku Bild Karl-Heinz Rummenigge, samotný šéf Bayernu.
Připomeňme, že Pep Guardiola působí v Mnichově již od června roku 2013, kdy přišel do Německa z Barcelony. S tímto katalánským celkem hned dvakrát zvítězil v Lize mistrů S bavorským celkem se mu to nepodařilo ani jednou, pokaždé došel s klubem vždy jen do semifinále. A kam by mohly směřovat další kroky Pepa Guardioly v jeho trenérské kariéře? Nejvíce se v zákulisí spekuluje o Manchesteru City, ale také o Chelsea či Manchesteru United. Mimo hru však není ani roční pauza. Rok bez fotbalu byl totiž Guardiola i po odchodu z Barcelony v sezoně 2012/2013.
Související
Trenérské změny v Anglii. Rudí ďáblové skoncovali s Amorimem, do Chelsea jde kouč z Francie
Gabon na fotbalovém mistrovství Afriky neuspěl. Tamní vláda proto zasáhla
Fotbal , Pepe Guardiola , Bayern Mnichov
Aktuálně se děje
včera
Dosáhli jsme rámcové dohody o Grónsku, bude navždy, prohlásil Trump a zrušil cla
včera
Může americký Kongres zabránit Trumpovi v převzetí Grónska? Má k tomu hned několik nástrojů
včera
Trump prohlásil, že se dnes setká v Davosu se Zelenským. Ten tam ale vůbec není, potkat se tak mají zítra
včera
Grónsko není Island, Spojeným státům nikdy nepatřilo. Trumpův projev byl plný chyb a hoaxů
včera
Trump navrhuje, aby jeho Rada míru nahradila OSN. Jmenoval se neodvolatelným předsedou
včera
Válka na Ukrajině se USA netýká, dal najevo Trump. Nemáme s ní nic společného, co z ní USA získaly, zeptal se
včera
Chceme okamžité jednání o koupi „kusu ledu“. Odmítněte a budeme si to pamatovat, řekl Trump v Davosu
včera
Trump v Davosu: Evropa se neubírá správným směrem. Ničí ji migrace a lídři nedělají nic, aby úpadek zastavili
včera
USA dávají najevo, že jsou ochotny jednat tvrdě. Zásah v Latinské Americe ale může povzbudit Čínu a Rusko, říká Řepa
včera
Češi více investují do bezpečnosti a estetiky bydlení. Moderní vchodové dveře do domu jsou toho důkazem
včera
Evropa by měla být Trumpovi vděčná, prohlásil v Davosu Rutte
včera
Nejprestižnější skupina v historii, říká Trump o Radě míru. Kdo do ní už vstoupil?
včera
Evropská unie pozastavila schvalování klíčové obchodní dohody s USA. Británie hrozí Trumpovi odvetnými cly
včera
Doba lichocení Trumpovi definitivně skončila. Evropa musí odpovědět silou, vyzval bývalý šéf NATO
včera
Do Davosu dorazil nečekaný dopis. Stovky milionářů a miliardářů požadují vyšší zdanění superbohatých
včera
Bessent dorazil do Davosu. Seďte a čekejte na Trumpa, vmetl evropským lídrům
včera
Může Trump skutečně získat Grónsko? Cesta k akvizici je mnohem složitější, než se zdá, ve hře jsou i jiné možnosti
včera
Letadlo s Trumpem mířící do Davosu se kvůli poruše muselo vrátit
včera
Výhled počasí na příští týden. Zima se otěží nepustí
20. ledna 2026 22:02
Policie odhalila detaily případu, který se má týkat zápasníka Vémoly
Protidrogová policie se den po propuštění Karlose Vémoly z vazby na kauci rozhodla odhalit, o co přesně v ostře sledované kauze jde. Některým obviněným v případu hrozí až 18 let za mřížemi.
Zdroj: Jan Hrabě