Liga mistrů: Real Madrid i díky devadesáté trefě Cristiana Ronalda v této soutěž zlomil italské prokletí, Wolfsburg potvrdil roli favorita

Madrid - V úterý pokračovala fotbalová Liga mistrů UEFA svými dvěma odvetnými osmifinálovými zápasy, v rámci kterých se proti sobě utkaly jednak Real Madrid a AS Řím, jednak také Wolfsburg a Gent. V zápase hraném na Santiagu de Bernabeu mohl v první půli jako první skórovat hosté z Říma, ovšem nakonec 2:0 vyhrál Bílý balet, když se na tomto vítězství podílel svým devadesátým gólem v této soutěži Cristiano Ronaldo. Druhý odvetný duel se konal ve Wolfsburgu, kde tamní Vlci hostili belgický Gent a kde jen potvrdili roli favorita. A díky Schürrleho gólu se mohli radovat z premiérového postupu do čtvrtfinále Ligy mistrů.

Čekalo by se na stadionu Realu Madrid, že by Bílý balet celkem snadno potvrdil svůj dvougólový náskok z prvního zápasu, který nad římským AS tedy vyhráli 2:0. V odvetě ale mohlo být hned po čtrnácti minutách všechno jinak, kdyby ovšem hosté z Říma, konkrétně Edin Džeko, proměnili obrovskou příležitost. Bosenský útočník se tehdy ocitl úplně osamocen na hranici šestnáctky, jeho střela ovšem neměla ty nejpřesnější parametry a minula tak těsně bránu, kterou hájil gólman Navas. Římané, kteří vycházeli ze zajištěné obrany a čekali na brejkové příležitosti, se mohli chytat za hlavu a to také zvlášť poté co svou tutovku neproměnil ani Salah. V prvním dějství to v žádném případě nevypadalo na to, že by si domácí favorité uvědomovali, že jsou vlastně doma a do mnoha šancí se tak nedostávali. Rozhodně se nedalo mluvit v té chvíli o tom, že by madridští hosty přehrávali. Do jedné z mála příležitosti se tak dostal po přesné Baleově přihrávce Ronaldo, jenž se rozhodl tvrdě vypálit, gólman Szczesney tuto ránu vyrazil.

Stejným způsobem si polský brankář ve službách římského celku poradil pět minut po obrátce se střelou Rodrígueze, které předcházel závar v šestnáctce. Hosté tak mohli pomýšlet stále na to, že by prodloužili prokletí Realu Madrid, který již 28 let nedokázal postoupit v Lize mistrů přes italského soupeře, ovšem to museli proměňovat své obrovské šance. Do další z nich se dostal opět Salah a opět vyhořel. To se ale už nedalo říct o druhé příležitosti, do které se na druhé straně dostal Cristiano Ronaldo, po hodině hry se tak tento Portugalec radoval jednak ze své již devadesáté přesné trefy v Lize mistrů a jednak také z vedení 1:0. Tím pádem tak bylo vzhledem k výsledku z úvodního zápasu vlastně rozhodnuto. A to zvlášť poté, co po čtyřech minutách zvýšil na konečných 2:0 střífdající Rodríguez. Italský celek se snažil duel ještě zdramatizovat, jenže nepomohl tomu ani hostující veterán Francesco Totti, jenž se dočkal v Madridu potlesku vestoje a ani Perotti, jenž trefil tyč. Do čtvrtfinále tak tedy postoupil Real Madrid.

Schürrleho trefa dostala poprvé v historii Wolfsburg do čtvrtfinále

Domácí Wolfsburg, jenž hostil na svém hřišti belgický Gent, se nikterak dopředu tlačit nemusel a ani tak nečinil. Nesplnil ani přání svých fanoušků, kteří chtěli vidět jak jejich Vlci válcují belgické mužstvo. V prvním zápase totiž na hřišti Gentu Wolfsburg vstřelil hned tři branky, při čemž tedy nakonec vyhrál 3:2. A tak se rozhodl německý celek k vyčkávací taktice, při čemž se samozřejmě dostávali i do příležitostí. Do jedné takové se domácí dostali po čtvrthodině hry a dostal se do ní Kruse, nic z toho však nebylo. K dalekonosné střele se pak dostal také Guilabvogui, ale ani ta nebyla úspěšná. Gólman Sels si s ní poradil. Jinak se ale toho moc vzrušujícího na hrací ploše nedělo.

Aktivnější byli v tomto střetnutí hosté, kteří se mohli pyšnit 57procentním držením míče, jenže do žádných možností se nedostávali. V první půli vůbec, v té druhé alespoň do jedné ano, když se v ní ocitl Miloševič, gól ale z toho nebyl. Ten přišel na drurhé straně a to ve chvíli, kdy do závěrečného hvizdu chybělo čtvrthodiny. Tím šťastným střelcem byl Schürrle a tento hráč, jehož jsme mohli v minulosti sledovat v dresu Chelsea, tak rozhodl o historickém postupu Vlků do čtvrtfinálové fáze této prestižní soutěže.

Konečné výsledky odvetných osmifinálových zápasů Ligy mistrů UEFA (8.3.2016):

Wolfsburg - Gent 1:0Branka: 74. SchürrlePrvní zápas: 3:2, postupuje Wolfsburg

Real Madrid - AS Řím 2:0Branky: 64. Ronaldo, 68. J. RodríguezPrvní zápas: 2:0, postupuje Real Madrid

Související

Fotbal, ilustrační fotografie.

Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0

Ani na pátý pokus se fotbalistům pražské Slavie nepodařilo skórovat v rámci probíhajícího ročníku Ligy mistrů. Nutno však přiznat, že tentokrát proti svěřencům kouče Jindřicha Trpišovského stál další z velice kvalitních soupeřů, londýnský Tottenham. Přestože se Pražané se svým věhlasným soupeřem snažili držet dlouho krok, nakonec postupem času ukázaná platila a nejen díky větší kvalitě v zakončení, ale i kvůli zbytečným slávistickým faulům ve své šestnáctce nakonec Slavia odjíždí z britských ostrovů s porážkou 0:3.
SK Slavia Praha, stadion v Edenu

Slavia ani na pátý pokus v Lize mistrů nevyhrála. Tentokrát remizovala s Bilbaem

Po zápasech s Interem Milán (0:3), Atalantou Bergamo (0:0) a londýnským Arsenalem (0:3) se fotbalové Slavii ani na čtvrtý pokus nepodařilo vstřelit branku a s dalším svým soupeřem Bilbaem bezbrankově remizovala. Naposledy tak skórovala v rámci právě probíhajícího ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů v jejím úvodu, kdy remizovala doma 2:2 s Bodö/Glimt. Na svém kontě má v rámci hlavní ligové fáze tři body.

Více souvisejících

Liga mistrů Real Madrid Cristiano Ronaldo

Aktuálně se děje

před 28 minutami

před 1 hodinou

před 2 hodinami

před 3 hodinami

Vladimir Putin

Lavrov promluvil o úmyslech Moskvy a varoval Evropany

Rusové ani v den, kdy mají americký a ukrajinský prezident jednat o míru na Ukrajině, nevylučují válku s dalšími evropskými národy. Podle ruského ministra zahraničí Sergeje Lavrova sice Moskva nemá v úmyslu na kohokoliv útočit, ale je připravena na rozhodnou odvetu, pokud se Rusko stane terčem jakéhokoliv útoku.  

před 4 hodinami

před 4 hodinami

před 5 hodinami

Brigitte Bardotová

Zemřela ikonická herečka Brigitte Bardotová

Světovou kinematografií otřásla po Vánocích smutná zpráva. Ve věku 91 let zemřela legendární francouzská filmová herečka a zpěvačka Brigitte Bardotová. Za dvě dekády úspěšné kariéry natočila desítky filmů, se šoubyznysem se překvapivě rozloučila už před čtyřicítkou. 

před 6 hodinami

Filip Turek dorazil za prezidentem Petrem Pavlem. (22.12.2025)

Turek se nevzdává. Pavel by měl dodržet svá slova, říká poslanec

Česko se v roce, který se pomalu chýlí ke konci, dočkalo nové vlády v čele se staronovým premiérem Andrejem Babišem (ANO). Součástí kabinetu ale stále není poslanec Filip Turek (Motoristé). Doufá však, že i přes výhrady nakonec bude prezidentem jmenován do funkce ministra životního prostředí. 

před 7 hodinami

před 7 hodinami

před 8 hodinami

před 10 hodinami

včera

Prezident Trump v Mar-a-Lago.

"Zelenskyj nemá nic, dokud to neschválím." Trump dal jasně najevo, kdo rozhoduje o válce na Ukrajině

Americký prezident Donald Trump dal v rozhovoru pro server Politico jasně najevo, kdo drží klíče k ukončení války na Ukrajině. Před plánovanou nedělní schůzkou s Volodymyrem Zelenským na Floridě Trump sebevědomě prohlásil, že jakýkoliv ukrajinský návrh má váhu pouze tehdy, pokud jej on sám posvětí. „On nemá nic, dokud to neschválím já. Takže uvidíme, s čím přijde,“ komentoval Trump Zelenského snahy o diplomatický průlom.

včera

Polsko rozmísťuje na hranici s Ruskem a Běloruskem protitankové zátarasy

Obrana za miliardy. Polsko se opevňuje před Ruskem, staví dračí zuby i protidronové bariéry

Polsko se v reakci na rostoucí ruskou hrozbu rozhodlo k masivní investici do své bezpečnosti. Varšava plánuje během příštích čtyřiadvaceti měsíců vybudovat podél své východní hranice rozsáhlý systém protidronového opevnění v hodnotě přesahující dvě miliardy eur. Náměstek ministra obrany Cezary Tomczyk v rozhovoru pro deník The Guardian uvedl, že první části tohoto ochranného valu by mohly být funkční už za půl roku.

včera

Moskva

Rusko válkou ničí samo sebe. Chytilo se do své vlastní ekonomické pasti

Ruská federace se s blížícím se čtvrtým rokem plnohodnotné invaze na Ukrajinu potýká s nečekaným vedlejším efektem své válečné politiky. Regiony bohaté na energetické suroviny, které tvoří hospodářskou páteř země, totiž doplácejí na konflikt nejvyššími lidskými i ekonomickými ztrátami. Kreml proměnil odlehlé oblasti v zásobárnu vojáků i peněz, čímž však paradoxně ohrožuje průmyslová odvětví, která Putinovu agresi financují.

včera

Donald Trump

Období hlubokého otřesu a nejistoty. Rok 2025 se zapíše do dějin Evropské unie

Uplynulý rok 2025 se do dějin evropské ekonomiky zapíše jako období hlubokého otřesu a nejistoty. Server Politico jej popisuje jako jeden z nejvíce vyčerpávajících roků pro unijní obchod, kterému dominoval nevybíravý tlak staronového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Ten od svého lednového návratu do úřadu nešetřil na adresu Bruselu urážkami a označil Evropskou unii za uskupení vytvořené k parazitování na Americe, což následně podpořil zavedením nejtvrdších celních bariér za posledních sto let.

včera

Americká armáda, ilustrační fotografie

Revoluce ve válčení. USA podle expertů vytváří zbraně, které budou využívat umělou inteligenci

Americké ministerstvo války učinilo zásadní krok k transformaci moderního válčení spuštěním nové platformy GenAI.mil. Podle vojenské expertky Emelie Probasco představuje tento nástroj „kritický první krok“, který má americkým vojákům a civilním zaměstnancům Pentagonu umožnit bezpečné experimentování s umělou inteligencí přímo v jejich každodenní pracovní agendě.

včera

Demonstrace, ilustrační foto

Už nenadávají u mobilů. Hněv generace Z se v roce 2025 přetvořil a začal měnit svět

Rok 2025 se stal okamžikem, kdy se hněv generace Z převalil z displejů mobilních telefonů do ulic po celém světě. Od Káthmándú přes Jakartu až po Limu se mladí lidé narození na přelomu tisíciletí postavili zavedeným elitám a proměnili lokální nepokoje v globální hnutí za spravedlnost. Podle sociologů nejde jen o rebelii pro rebelii samotnou, ale o protest poháněný univerzálními hodnotami, jako je právo na vzdělání, dostupné bydlení a konec korupce.

včera

U.S. Air Force, ilustrační fotografie

Americká armáda provedla sérii leteckých úderů v Nigérii, útočila na Islámský stát

Spojené státy podnikly na druhý svátek vánoční sérii leteckých úderů proti ozbrojencům napojeným na Islámský stát (IS) v severozápadní Nigérii. Operace se zaměřila na tábory radikálů ve státě Sokoto u hranic s Nigerem, kde se extremisté pokoušejí vybudovat novou základnu. Přestože přesný počet obětí není znám, americké i nigerijské úřady potvrdily, že při útoku zahynulo několik teroristů.

včera

Počasí: Meteorologové vydali varování před ledovkou. Část Česka zasáhne už dnes večer

Český hydrometeorologický ústav vydal varování před ledovkou, která se může vytvořit už během dnešního večera. Komplikace hrozí především v severních a severovýchodních Čechách, konkrétně v Ústeckém a Libereckém kraji. Přechod studené fronty sem přinese nejen sněžení, ale místy i mrznoucí mrholení nebo déšť, což může na silnicích a chodnících vytvořit nebezpečný kluzký povrch. Riziko těchto nebezpečných srážek by mělo pominout během noci na neděli.

Zdroj: Libor Novák

Další zprávy