Praha - České legionáře Marka Suchého a Tomáše Vaclíka čeká další těžký zápas v play off Evropské ligy. Po duelu se St. Etienne narazí s Basilejí na španělskou Sevillu.
Tomáš Vaclík i Marek Suchý patří stabilně mezi základní stavební kameny obrany Basileje, se kterou s velkým přehledem vedou švýcarskou Super League. Evropská liga je ale kvalitnější soutěží, o čemž se čeští hráči přesvědčili ve dvojzápase se St. Etienne. Ve Francii totiž nejprve prohráli 3:2 a následně pak na domácím hřišti díky gólu na 2:1 v poslední minutě vydřeli postup.
Nyní je čeká nový a ještě zvučnější soupeř než francouzský klub. Španělská Sevilla totiž obhajuje loňský titul, Sevilla navíc dokázala zvítězit i v předloňském roce, a tak letos útočí na hattrick. Čeští hráči to proti současně pátému týmu španělské Primera Division budou mít hodně těžké. Bude to ale i na těchto dvou, aby dokázali zastavit ofenzivní sílu španělského klubu a dovedli svůj tým k vítězství.
Osmifinálový zápas čeká také londýnský Tottenham, který letos zažívá zatím jednu z nejlepších sezón v novodobé historii. Současně druhý tým anglické Premier League patří díky výborným výkonům mezi hlavní favority Evropské ligy. Ze skupiny postoupili Kohouti z prvního místa a v prvním kole play off je čekala silná Fiorentina. Po remíze 1:1 v prvním zápase se očekávala tvrdá taktická bitva, avšak Tottenham dokázal doma udeřit už po 25 minutách, což značně ovlivnilo průběh utkání a zápas v Londýně se proměnil v jednoznačnou záležitost.
Nyní je ale čeká Borusssia Dortmund, která stejně tak patří mezi horké favority soutěže. Po výhrách 2:0 a 1:0 nad silným Portem ukázali fotbalisté německého klubu, že se s nimi musí počítat. Svým soupeřům tak vzkázali, že nejenže mají jeden z nejnebezpečnějších útoků v Německu, ale že také dokážou výborně bránit. Oba kluby tak čeká těžký zápas, do kterého vstupuje Dortmund s výhodou domácího prostředí.
16. prosince 2025 21:06
Ani napodruhé na nabídku nekývl. Bilič nebude trénovat českou fotbalovou reprezentaci
Související
Fotbalisté Plzně trápili Lazio. O postupu Italů rozhodla gólová technologie
Plzeň dvakrát v zápase s Frankfurtem prohrávala. V závěru dvěma brankami šokovala soupeře
Evropská liga (fotbal) , Fotbal
Aktuálně se děje
před 26 minutami
Polsko se opevňuje před Ruskem. Na východní hranici staví obranné linie, které se osvědčily na Ukrajině
před 1 hodinou
Jednání o půjčce Ukrajině tříští Evropu. Na povrch vyplouvají staré spory, ve hře je nový plán
před 1 hodinou
V Bruselu začíná summit, který rozhodne o finančním kolapsu Ukrajiny
před 2 hodinami
Ukrajina se musí vzdát, prohlásil ruský diplomat. Zelenskyj naznačil, co bude dál
před 3 hodinami
Ať Macinka závěrečné varování od Lipavského klidně ignoruje. Historie ale mluví jasně
před 3 hodinami
Hromadná nehoda uzavřela dálnici D1 na Vysočině. Havaroval i autobus
před 4 hodinami
Turek se podíval do kalendáře. Chce novou schůzku s prezidentem
před 5 hodinami
Trump se rozhodl přilepšit vojákům. USA mají dosud nevídaný respekt, tvrdí prezident
včera
Ani Ukrajina, ani Pásmo Gazy. Rutte prozradil, co je největším úspěchem Trumpa
včera
WHO vydala varování před masivní epidemií chřipky. Překvapivě se šíří i ve školách
včera
Falešné video odhalilo sílu AI. Smyšlená zpráva o převratu ve Francii otřásla celým světem
včera
Pavel telefonoval se Zelenským. Řešili další podporu Ukrajině
včera
Klimatická krize v Česku skončila, prohlásil Macinka. Počasí nesouhlasí
včera
Rusko dosáhne svých cílů na Ukrajině za každou cenu, prohlásil Putin. Evropské lídry označil za prasátka
včera
Venezuela uvidí něco, co ještě nikdy nespatřila, vzkázal Trump. Caracas válečné hrozby odsoudil
včera
Monumentální zrada tradic, vydírání... Fotbalové MS může být kvůli politice USA a cenám vylidněné
včera
Ústavní soud zrušil oddělené termíny zápisů pro děti z Ukrajiny. Podle něj jsou diskriminační
včera
Babiš se vrací k evropskému stolu v kritický moment. Ukrajině se neúprosně krátí čas
včera
Soud poprvé rozhodoval v případu únosu chlapce ze Zlínska. Verdikt nepřekvapil
včera
Tři soutěsky už nebudou největší. Čína hluboko v Himálajích potají buduje nejvýkonnější vodní elektrárnu na světě
Stovky kilometrů od přelidněného čínského pobřeží, v hlubokém zářezu himálajských velehor, vzniká jeden z nejambicióznějších a zároveň nejkontroverznějších infrastrukturních projektů historie. Čína zde buduje hydroenergetický systém v hodnotě 168 miliard dolarů, který má generovat více elektřiny než jakékoli jiné zařízení na světě. Tento gigantický zdroj energie má podpořit čínský přechod k elektromobilitě a nasytit energeticky hladové modely umělé inteligence, v nichž Peking soupeří s globálními rivaly.
Zdroj: Libor Novák