Liga mistrů: Bayern dokázal otočit nepříznivý stav s Juventusem a výhra po prodloužení ho posunula do čtvrtfinále. Dál jde i Barcelona

Mnichov - Neuvěřitelný odvetný zápas se odehrál ve středu, v poslední hrací den osmifinálové fáze Ligy mistrů UEFA, v Mnichově, kde tamní Bayern hostil fotbalisty Juventusu Turín. Ten měl vzhledem k výsledku z úvodního duelu (2:2) také šanci na postup do čtvrtfinále a byla to právě Stará dáma, která začala odvetu v Bavorsku lépe. Neuběhla totiž ani první půlhodina hry a už celkem překvapivě vedla 0:2. Svěřenci kouče Pepa Guardioly však do konce základní hrací doby dokázali vyrovnat a to i přesto, že soupeř z Itálie měl hned několik příležitolstí k tomu, aby svůj náskok ještě navýšil a tím pádem o osudu tohoto osmifinále rozhodl. Nicméně se šlo do prodloužení a v něm německý velkoklub vstřelil dvě branky rychle za sebou, čímž tak obranu Juventusu rozložili a rozhodli o konečném výsledku této odvety. Poslední osmifinálová odveta se hrála v Barceloně, kde se na Nou Campu představil londýnský Arsenal, jenž v prvním zápase na svém stadionu prohrál 0:2. Katalánský celek byl tak v odvetě jasným favoritem a potvrdil to, když nad Londýňany vyhrál 3:1.

Deník Shopaholičky

Takový začátek odvety v Mnichově domácí rozhodně nečekali. Už po pěti minutách totiž bavorský celek inkasoval a to poté, co se mezi sebou nedohodli gólman Neuer s bránícím Alabou. Tohoto nedorozumění pak plně využil Pogba a právě on otevřel skóre tohoto odvetného osmifinálového duelu, 0:1. Ze začátku byli zkrátka hosté lepší, než domácí celek, od kterého se čekalo, že to bude právě on, co bude po celý čas dominantním mužstvem na hřišti. A bylo to naopak. Byli to hráči z Turína, kteří měli navrch a kteří spoléhali jak na slušně zvládnutou defenzivu, tak i na organizaci hry. A zároveň také spoléhali na útočné výpady, jeden takový předvedli po necelé půlhodině hry, kdy dostal balón na půlící čáře Morata a ten následně obešel hned tři bránící hráče, pak předal balón svému spoluhráči Cuadradovi a ten tak nakonec zvýšil na 0:2. Klidně to mohlo být už o tři branky, kdyby pět minut před touto trefou Moratovu příležitost po další chybě gólmana Neuera nepřekazili sudí odmáváním a odpískáním ofsajdu. Po druhém gólu se viditelně zakočení mnichovští fotbalisté usadili před šestnáctkou hostí. Jejich tlak byl spíše statický a především kvůli nepřesnostem z něj moc možností k ohrožení Buffonovy svatyně nevytěžili. Zdlouhavá kombinace a žádný nápad, tak by se dala v tu chvíli charakterizovat hra Bayernu. Ani v osobních soubojích nebyli domácí úspěšní. K první větší šanci se nakonec dostali až tři minuty před přestávkou, kdy se do ní dostal Müller, jenže neuspěl, stejně jako na druhé straně Cuadrado, proti němuž zasáhnul Neuer.

A i díky tomuto zákroku tak mohli i po přestávce domácí stále pomýšlet na zdramatizování této odvety. V úvodu druhého dějství sice mohl třetí branky přidat Morata, jenž byl jasně nejlepším hráčem tohoto střetnutí, ovšem ani tato akce se nesetkala s úspěchem a po této příležitosti se Bayern Mnichov přeci jenom rozhodl, že bude hrát lépe, než v půli první a tak zahájil svvou jízdu ke srovnání nepříznivého stavu. V 73. minutě hlavičkoval Lewandowski a tento forvard tak snížil na 1:2, to všechno v době, kdy Juventus sázel na bránění dvougólového vedení. Především díky příchodu Comana na hrací plochu hráli bavorští poněkud živěji a protože se domácí rozhodli, že v závěru budou hrát důraznější, rychlejší a přesnější fotbal, dokázali v první minutě nastaveného času vyrovnat na 2:2, úspěšně hlavičkoval tentokrát Müller. Skvělý zápas tak mířil do prodloužení.

Krátce poté, co tato 2x15 minut dlouhá nadstavba začala, se do šance dostal hostující Manžukič, jenž v minulosti oblékal dres Bayernu Mnichov, jenže gólmana Neuera nedokázal překonat. Domácí však tehdy byli očividně  lepším mužstvem, než hosté a tak v závěrečné patnáctiminutovce zasadili hned dva rychlé hřebíky do turínské rakve. Jako první rozradostnil Allianz Arenu před tím střídající Thiago, krátce po něm rozvlnil síť Buffonovy branky Coman. Španělskému stratégovi ve službách mnichovského velkoklubu Pepu Guardiolovi tak střídání vyšla a i díky nim se Bayern Mnichov představí i ve čtvrtfinálové fázi.

Messi a spol. vyprovodili ze soutěže Arsenal

Že to na barcelonském Nou Campu nebude mít londýnský Arsenal vůbec jednoduché, tak to bylo celkem jasné od samého počátku. Díky dvěma úžasným zákrokům Davida Ospiny, jenž tak musí v těchto dnech chytat za zraněného Petra Čecha, jednak proti Suárezovi a jednak také proti Messimu, to neskončilo vyšším rozdílem, jakým to nakonec skončilo. V 17. minutě tu byla první přesná trefa, jejíž autorem byl Brazilec Neymar a stav byl tak 1:0 pro Barcelonu a v té době už bylo jasné, že Londýnané svou cestu za ušatou trofejí ukončí v osmifinále I přesto se ale svěřenci kouče Arséna Wengera rozhodli, že nebudou v žádném případě zalezlí a i oni budou vystrkovat růžky. Arsenal, jenž do Barcelony přijel značně oslaben, jelikož na marodce jsou kromě zmíněného Čecha i Wilshere, Ramsey, Oxlade-Chamberlain či Cazorla, hrál aktivně bez bázně a hany. A to hrálo do karet katalánského mužstva, které tak mohlo pomýšlet na své oblíbené útočné výpady. Například Elneny a později Sánchez mohli jako první srovnat nepříznivé skóre a rozradostnit alespoň trochu své fanoušky. Všechny možnosti Londýňanů však končily vždy nepřesným zakončením.

Výjimkou byla 51. minuta, kdy se na hranici šestnáctky rozhodl ke střele Elneny a vyrovnal tak na 1:1. I tak ale museli hosté odejít po konci této odvvety do kabin jako poražení, jelikož se v 65. minutě nejprve trefil svým volejem Suárez, střelecký účet pak uzavřel v 88. minutě svým lobem Messi. Barcelona tak doma vyhrála nad Arsenalem 3:1 a i ona pokračuje v cestě za vysněnou trofejí.

Konečné výsledky odvetných osmifinálových zápasů Ligy mistrů UEFA (16.3.2016):

Bayern Mnichov - Juventus Turín 4:2 (2:2, 0:2) po prodlouženíBranky: 73. Lewandowski, 90. + 1. Müller, 108. Thiago, 110. Coman - 5. Pogba, 28. CuadradoPrvní zápas: 2:2, postupuje Bayern Mnichov

FC Barcelona - Arsenal FC 3:1Branky: 18. Neymar, 65. Suárez, 88. Messi - 51. ElnenyPrvní zápas: 2:0, postupuje Barcelona

Deník Shopaholičky

Související

SK Slavia Praha, stadion v Edenu

Slavia ani na pátý pokus v Lize mistrů nevyhrála. Tentokrát remizovala s Bilbaem

Po zápasech s Interem Milán (0:3), Atalantou Bergamo (0:0) a londýnským Arsenalem (0:3) se fotbalové Slavii ani na čtvrtý pokus nepodařilo vstřelit branku a s dalším svým soupeřem Bilbaem bezbrankově remizovala. Naposledy tak skórovala v rámci právě probíhajícího ročníku nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů v jejím úvodu, kdy remizovala doma 2:2 s Bodö/Glimt. Na svém kontě má v rámci hlavní ligové fáze tři body.
SK Slavia Praha, stadion v Edenu

Slavia držela krok s londýnským gigantem půlhodinu. Pak Arsenal ukázal rozdíl

V nejprestižnější evropské klubové fotbalové soutěži Lize mistrů byl v úterý dalším soupeřem pražské Slavie jeden z věhlasných soupeřů, konkrétně londýnský Arsenal. S aktuálním lídrem anglické Premier League sice sympaticky první půlhodinu držela krok, nakonec ale ve 32. minutě inkasovala z penalty, kterou proměnil aktivní Saka. Hřebíčkem do rakve slávistických nadějí na nějaký senzačnější výsledek byl vstup do druhé půle, kdy celkem záhy dostala druhou branku. V 68. minutě pak třetí brankou i díky chybě gólmana Markoviče Arsenal potvrdil, kde se oproti Slavii nachází. Pražanům neumožnili sudí ani kopat penaltu, aby z ní tak mohli alespoň snížit.

Více souvisejících

Liga mistrů Bayern Mnichov Fotbal

Aktuálně se děje

před 50 minutami

před 1 hodinou

Vladimir Putin na summitu Rusko Afrika 2023.

Putin v Indii vyjednává jednu dohodu za druhou. Země obnoví dodávky paliv z Ruska

Summit ruského prezidenta Vladimira Putina a indického premiéra Narendry Modiho v Novém Dillí přinesl další posílení bilaterálních vztahů v oblastech obrany, energetiky a technologií. Putin po jednáních, která se konala v pátek, potvrdil, že Rusko je připraveno pokračovat v nepřerušovaných dodávkách paliv pro Indii, což Moskvě zajišťuje důležitý trh v době západních sankcí.

před 2 hodinami

Vladimír Putin

Putin: Rusko se za každou cenu zmocní celého Donbasu

Ruský prezident Vladimir Putin prohlásil, že Moskva se zmocní celého ukrajinského regionu Donbasu buď „vojenskými, nebo jinými prostředky“. Tímto postojem se utvrdil v jednom ze svých hlavních požadavků v době, kdy ukrajinští představitelé odjíždějí na další kolo mírových rozhovorů do Spojených států. Putin dorazil ve čtvrtek do Dillí, kde má jednat s indickým premiérem Narendrou Modím.

před 2 hodinami

před 3 hodinami

před 3 hodinami

Ruská armáda, ilustrační fotografie.

Rusko má kapacity napadnout nejen Evropu. Rádo jich využije, když vycítí slabost

Válka na Ukrajině nadále pokračuje, protože Moskva podmiňuje jednání požadavky ohrožujícími ukrajinskou suverenitu i západní strategické zájmy. Kreml mezitím upevňuje ideologii trvalé konfrontace a rozšiřuje svůj vliv hybridními prostředky od Pobaltí až po Kazachstán. Slábnoucí jednota Západu posiluje ruské ambice a zvyšuje riziko, že konflikt přeroste v širší bezpečnostní krizi, již už nebude možné ignorovat.

před 4 hodinami

Filip Turek

S Turkem ve vládě nemá problém pouze prezident, ukázal průzkum

Nejenom prezident má problém s vládním angažmá poslance Filipa Turka (Motoristé), který by se po poslední rošádě měl stát ministrem životního prostředí, nikoliv šéfem diplomacie. Podle průzkumu nechce Turka v příští české vládě více než polovina lidí. 

před 5 hodinami

Friedrich Merz (CDU)

Merz na poslední chvíli mění plány. Nečekaně pojede kvůli Ukrajině do Bruselu

Německý kancléř Friedrich Merz odcestuje v pátek večer do Bruselu, aby se pokusil přesvědčit belgické vedení k podpoře půjčky pro Ukrajinu ve výši 165 miliard eur. Tato reparační půjčka má být financována z peněžní hodnoty zmrazených ruských státních aktiv, které jsou uloženy na belgickém území. Merz zrušil své původní cestovní plány do Osla, aby se mohl zúčastnit klíčové večeře s belgickým premiérem Bartem De Weverem a předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyenovou.

před 6 hodinami

včera

Petr Pavel a Andrej Babiš

Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem

Prezident Petr Pavel oznámil, že v úterý 9. prosince v 9 hodin jmenuje Andreje Babiše do funkce předsedy vlády. Toto rozhodnutí učinil poté, co předseda hnutí ANO splnil prezidentovu podmínku. Pavel konkrétně ocenil jasný a srozumitelný způsob, jakým Babiš dostál jejich dohodě a veřejně oznámil, jakým způsobem vyřeší svůj střet zájmů.

včera

Vladimir Putin

Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin

Globální potravinová bezpečnost zůstává podle britského biologa a odborníka na potravinové systémy Tima Bentona relativně stabilní, především proto, že současné geopolitické otřesy zatím nepřerostly do scénáře s přímým dopadem na širší evropský prostor. Benton exkluzivně pro EuroZprávy.cz upozornil, že zásadní hrozbu by představovala pouze výrazná eskalace války ze strany Vladimira Putina.

včera

Andrej Babiš po setkání s prezidentem Petrem Pavlem (27.10.2025)

Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš oznámil ve čtvrtek v podvečer na sociálních sítích ve videozprávě, že se nevratně vzdá svého holdingu Agrofert. Tímto krokem hodlá natrvalo vyřešit svůj střet zájmů, aby mohl být jmenován předsedou vlády. Babiš zdůraznil, že voliči rozhodli o jeho osudu v nedávných volbách a že by si připadal jako zrádce, kdyby se po vítězství stáhl z politiky a zanechal hnutí ANO.

včera

Pete Hegseth

New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha

Deník The New York Times podává žalobu na Ministerstvo obrany USA kvůli novým, přísným omezením přístupu pro novináře, která Pentagon zavedl. Žaloba míří na Ministerstvo obrany, ministra Peta Hegsetha a hlavního mluvčího Pentagonu, Seana Parnella, a má za cíl zrušení říjnové politiky. Kvůli těmto restrikcím museli reportéři akreditovaní v Pentagonu odevzdat své novinářské průkazy.

včera

Volodymyr Zelenskyj

Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony

Letadlo ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského bylo podle zpráv sledováno čtyřmi drony vojenského typu těsně před přistáním na dublinském letišti v pondělí. Zdroje deníku The Journal uvedly, že drony vzlétly z místa na severovýchodě irské metropole. Tyto bezpilotní stroje pak letěly směrem k letové trase ukrajinského prezidenta, čímž narušily bezletovou zónu, která byla zavedena irským úřadem pro civilní letectví (IAA) pro dobu jeho návštěvy.

včera

Aktualizováno včera

Jaromír Zůna Prohlédněte si galerii

Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel

Prezident Petr Pavel pokračuje v jednání s osobnostmi, které navrhl Andrej Babiš (ANO) pro obsazení pozic v nové vládě. Kabinet má vzniknout ve spolupráci hnutí ANO, SPD a Motoristů sobě. Jako první ve čtvrtek na Hrad dorazil nominant SPD na ministra obrany, Jaromír Zůna, a kandidát stejné strany pro zemědělství, Martin Šebestyán. Poté se Pavel sešel s lídrem Motoristů, Petrem Macinkou.

včera

včera

Vakcína proti nemoci covid-19, ilustrační foto

Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá

Nejvyšší americký úředník pro očkování, Vinay Prasad, přišel s dlouhým a argumentačním memorandem, které zaslal zaměstnancům. V něm slíbil, že přepracuje regulaci vakcín poté, co tvrdil, že nejméně deset dětí zemřelo v důsledku očkování proti nemoci Covid-19. Pro toto závažné tvrzení však neposkytl žádné důkazy a ani minimum podrobností o tom, jak bude nový přístup k regulaci vypadat.

včera

včera

Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk

Českou uměleckou scénu zasáhla smutná zpráva. Ve věku 93 let zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk, držitel Oscara, Césara či Českého lva. Proslavila ho zejména úspěšná spolupráce s oscarovým režisérem Milošem Formanem. 

Zdroj: Jan Hrabě

Další zprávy