Mnichov - Fotbalová Liga mistrů UEFA už pomalu ale jistě míří do finále, tento týden se jedná o to, kdo se v Římě, kde se bude finálový zápas této soutěže konat, spolu utká. První finalista už známý je. Stalo se jím celkem překvapivě Atlético Madrid, které si tak po vyřazení Barcelony, na kterou narazilo ve čtvrtfinále, připsalo další velmi cenný skalp poté, co pro změnu v semifinále dokázalo vyřadit Bayern Mnichov. Do Bavorska si z minulého týdne svěřenci kouče Diega Simeoneho přivezli těsnou výhru 1:0 a mnichovští tak museli k vysněnému postupu do finále vstřelit doma alespoň dvě branky a ideálně neinkasovat. Zatímco první věc se německému velkoklubu podařilo, to druhé nikoli a právě díky tomuto vstřelenému gólu do sítě Bayernu na jeho hřišti se z postupu raduje španělský celek.
Ne zrovna nejlépe začal odvetný zápas pro madridské Atlétiko, jelikož poté, co uběhla půlhodina hry, zahrávali domácí volný přímý kop, k jehož rozehrávce se postavil Xabi Alonso. Tomu se podařilo prostřelit zeď, konkrétně se trefil přesně mezi nohy Giméneze, navíc pak díky teči hostujícího obránce míč zamířil do protipohybu gólmana Oblaka a proto se tak otevřelo skóre, 1:0 pro Bayern. O tři minuty pak mohli domácí zvýšit na 2:0, což by se Mnichovanům ohromně hodilo. A příležitost k tomu měli opravdu obrovskou, neboť po faulu na Martíneze v šestnáctce kopal penaltu. Tu následně zahrával Müller, jenže ten si v tu chvíli na gólmana Oblaka nepřišel. Vzhledem k tomu, že hosté v první půli předváděli velmi hluboký defenzivní blok, odkopávali balóny a do mnoha šancí se příliš nedostával, tak to všechno nenechávalo v žádném případě chladným kouče Diega Simeoneho. U postranní čáry předváděl svůj tradiční koncert gestikulací, přičemž celkem s železnou pravidelností opouštěl své vymezené území. Dlouho ho však jeho svěřenci neposlouchali a nadále tak pokračoval jejich defenzivní styl. Naopak domácí se dostávali do šancí a jen díky výtečnému Oblakovi madridský celek po poločase neprohrával větším rozdílem. Lewandowski ho ve svých dvou příležitostech nepřekonal, a stejně úspěšný byl proti němu i Ribéry.
Šance na postup do finále tak pro Atlético stále žila. A žila ještě více krátce po přestávce, kdy se po dlouhém pasu a výměně balónu s Torresem dostal do brejkové příležitosti Griezmann a ten se v přímém souboji s gólmanem Neuerem nemýlil, 1:1. Od tohoto momentu bylo jasné jednak to, že se prodloužení v Mnichově nedočkají a jednak také, že bavorští museli vstřelit hned dvě branky. Proti nim však hrálo skvěle a urputně bránící Atlético, které bylo ještě posíleno příchodem Carrasca. Dvacet minut domácím trvalo, než se dostali přes nepřestupnou hostující obranu a vytvořili si gólovou akci, na jejíž konci byla přesná hlavička Lewandowskiho. Když do závěrečného hvizdu chybělo sedm minut, byla proti německému celku nařízena penalta, ovšem nesprávně, jelikož se faul Martíneze na Torrese uskutečnil ještě před šestnáctkou. Nicméně, spravedlnost šla v tu chvíli zřejmě kolem a na chvíli zavítala i do Allianz Areny, neboť tuto chybně nařízenou penaltu Torres neproměnil. V závěru se samozřejmě domácí snažili vstřelit onen jeden vysněný postupový gól, na hřišti se to kolikrát jiskřilo a hodně do toho všeho promlouvali i trenéři obou celků. Hosté nakonec mohli děkovat Oblakovi, který dokázal vychytat jak Lewandowskiho, tak i Comana či Alabu. I proto totiž madridský celek postoupil po vyřazení dalšího favorita soutěže do finále.
Konečný výsledek odvetného semifinálového duelu Ligy mistrů UEFA (3.5.2016):
Bayern Mnichov - Atlético Madrid 2:1Branky: 31. Xabi Alonso, 74. Lewandowski - 53. GriezmannPrvní zápas: 0:1, postupuje Atlético Madrid
30. listopadu 2025 21:08
Navzdory červené kartě na závěr kvalifikace Ronaldo o start fotbalového MS nepřijde
Související
Slavia ani na pátý pokus v Lize mistrů nevyhrála. Tentokrát remizovala s Bilbaem
Slavia držela krok s londýnským gigantem půlhodinu. Pak Arsenal ukázal rozdíl
Liga mistrů , Atlético Madrid , Fotbal
Aktuálně se děje
včera
Pavel v úterý jmenuje Babiše premiérem
včera
Britský expert pro EZ: Globální potravinová bezpečnost bude stabilní, rizikem ale zůstává Putin
včera
Babiš oznámil, že se navždy vzdá Agrofertu
včera
New York Times podává žalobu na Pentagon a Hegsetha
včera
Letadlo se Zelenským pronásledovaly záhadné vojenské drony
včera
Je naprostá iluze věřit, že by Rusko mohlo na Ukrajině prohrát, prohlásil belgický premiér
Aktualizováno včera
Na Hrad dorazil Zůna, Šebestyán a Macinka. Jmenování Turka ministrem není pravděpodobné, řekl Pavel
včera
Macron tajně varoval evropské lídry: Existuje šance, že USA zradí Ukrajinu a Evropu
včera
Amerikou hýbe očkovací kauza: Po vakcíně zemřelo 10 dětí, tvrdí úřady. Důkazy ale nikdo nemá
včera
Král Karel III. pronesl vzácné prohlášení k Ukrajině. Odsoudil Rusko
včera
Zemřel světově proslulý kostýmní výtvarník Theodor Pištěk
včera
Co si myslí Evropané? Bojí se války a Trumpa vnímají jako nepřítele
včera
Eurovize čelí nejtěžšímu rozhodnutí v historii: Rozhodne, zda vyhodí Izrael
včera
Putin nezahálí. Po neúspěšném jednání o Ukrajině míří do Indie
včera
Cesta k míru na Ukrajině je nejistá, varuje Trump. Američtí vyslanci chystají setkání s kyjevským představitelem
včera
Proč rozhovory dosud nic nepřinesly? Putin na mír nespěchá, užívá si pocit, že se ho svět doprošuje
včera
Počasí na některých místech potrápí řidiče, avizovali meteorologové
3. prosince 2025 21:58
Na Štědrý den půjde nakoupit i letos. Jeden z řetězců ale bude pokračovat v tradici
3. prosince 2025 21:07
Bývalý princ Andrew je bez dvou dalších poct. Ztrácí status rytíře
3. prosince 2025 19:54
Metro zastavila vážná nehoda. Mladá žena spadla pod soupravu
Vážný incident se v úterý stal na lince A pražského metra. Ve stanici Hradčanská spadla pod soupravu mladá žena, která utrpěla vážná zranění. Zřejmě šlo o pokus o sebevraždu. Událost ovlivnila provoz na zmíněné lince.
Zdroj: Jan Hrabě