Buenos Aires - Před pár dny Lionel Messi šokoval celý fotbalový svět prohlášením, že končí v argentinské reprezentaci. V Buenos Aires na jeho počest odhalili sochu a při této slavnostní příležitosti zazněly další hlasy, které kanonýra Barcelony prosí, aby si konec v reprezentaci ještě rozmyslel.
Když Argetina prohrála ve finále poháru Copa América na penalty s Chille, byl Lionel Messi očividně frustrovaný. Nicméně to, co následovalo po zápase, nikdo nečekal. Messi se vzdal reprezentace.
"V národním týmu končím," pustil do světa. "Už jsem hrál čtyři finále, zřejmě mi to není souzeno. Snažil jsem se, co to šlo. Strašně jsem ten titul pro Argentinu chtěl, ale nedokázal jsem to, takže si myslím, že je konec," dodal Messi.
Pětinásobnému nejlepšímu fotbalistovi planety teď ale v Buenos Aires odhalili jeho vlastní sochu. A většina Argentinců doufá, že jde o gesto, které pomůže hvězdu Barcelony přemluvit.
Zdroj: YouTube"Tohle je příhodný moment, jak požádat Lea, aby zůstal. Kdo můžete, udělejte si fotku se sochou, dejte ji na sociální sítě a žádejte, aby zůstal," uvedl v projevu starosta města Horacio Rodriguez Larreta.
Messiho ke změně svého rozhodnutí nepřímo vyzval i šéf argentinského fotbalu Luis Segura: "Věřím, že Messi ještě změní své rozhodnutí, nezaslouží si takový konec. Argentina ho navíc potřebuje. S ním mistrovství světa v Rusku vyhrajeme."
A připojili se i fanoušci,m kteří se rovněž nechtějí smířit s tím, že teprve devětadvacetiletý Messi už dres argentinského nároďáku neoblékne.
16. května 2026 17:32
Slováci na úvod vydřeli tři body v zápase s Norskem, Rakušané zvládli duel s Británií
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Prohraný zápas, obří pokuta a zápasy bez diváků. Slavia zná trest, podle LFA s problémy musela počítat
Fotbal , Lionel Messi , Sochy
Aktuálně se děje
včera
OBRAZEM: Sudetští Němci dorazili do Brna. I se synem Wintona uctili židovské oběti
včera
Zraněný Fico se omlouval novinářům. Vysvětlil, co se mu stalo
včera
Kriminalisté uzavřeli případ z obchodního domu v Hradci Králové. Navrhli obžalobu
včera
Knihovnu Václava Havla rozděluje spor. Vyjádřila se i bývalá první dáma
včera
Velké pražské výročí. Je to 145 let, co začal fungovat první místní telefon
včera
Tragické napadení v Pardubicích. Napadená dívka podlehla zraněním
včera
Trapas britského rádia. Oznámilo smrt krále, teď se omlouvá za chybu
včera
Finové deklasovali hledající se Američany, Kanada nedopustili překvapení. Němci se trápí
včera
Víkendové počasí může nabídnout jednu letošní premiéru, naznačili meteorologové
včera
Okamžitě přestaňte vyhrožovat Kubě, vzkázala Čína USA
včera
Rutte vysvětlil, jaký bude mít stažení amerických vojáků vliv na obranu Evropy
včera
Politico: Ukrajina by měla být v NATO, prohlásil český náčelník generálního štábu
včera
Policie evakuuje školu v Pardubicích. Na místě došlo k napadení
včera
„Budete čelit zdrcující reakci.“ Rutte varoval Putina před použitím jaderných zbraní proti Ukrajině
včera
USA se jednoduše rozhodly, že epidemii eboly nezastaví, varují experti
včera
Právní proces s politickým podtextem. Americké ministerstvo po 40 letech obvinilo Castra
včera
Ukrajina je vojenskou velmocí. Evropa se musí rozhodnout, zda skončí v ruských rukou, varuje Estonsko
včera
Mír v Evropě není samozřejmostí. Dějiny na nás čekat nebudou, není čas ztrácet čas, cituje světový tisk Pavla
včera
Nervozita v Grónsku stoupá. Trumpův zmocněnec pronesl v závěru nezvané návštěvy nepříjemnou hrozbu
včera
Česká diplomacie si opět trhla ostudu. Jako jediná z EU nepodpořila rezoluci OSN k ochraně klimatu
Valné shromáždění Organizace spojených národů schválilo rezoluci zaměřenou na ochranu globálního klimatu. Tento krok navazuje na dřívější snahy, kdy bylo uznáno právo na čisté a zdravé životní prostředí jako lidské právo a soud byl požádán o vyjasnění povinností jednotlivých zemí. Nově přijatý dokument má za cíl převést dřívější právní závěry do konkrétní politické a praktické roviny, což by mělo zintenzivnit celosvětové úsilí v boji proti klimatickým změnám.
Zdroj: Libor Novák