Jablonec - Další konec dalšího trenéra v tomto ročníku české nejvyšší fotbalové soutěže. Tentokrát se nový kormidelník bude hledat na severu Čech a to konkrétně v Jablonci. Právě tam totiž po sobotní další porážce Jablonce, který tedy doma nestačil na Brno (1:2), skončil na trenérském postu Zdenko Frťala. Nebyla to však jediná hlava v jabloneckém klubu, která po sobotě padla. Až celkem nečekaně totiž odešel i sportovní ředitel Ivan Horník.
Ani ne před rokem přišel na lavičku Jablonce kouč Zdenko Frťala, který loni v prosinci tento post převzal po Jaroslavu Šilhavém. Nyní musí po řadě nelichotivých výsledcích, v rámci kterých je i vypadnutí z českého poháru, ven. Po deseti ligových kolech se navíc ambiciózní severočeský celek nachází až na jedenáctém místě v tabulce. "Osobně mě mrzí, že jsem nenaplnil představy vedení klubu. Nastalo to, co má svou logiku," uvedl sám odstupivší kouč na pozápasové tiskové konferenci a dodal: "Musíme jen přát Jablonci, aby se zvedl a předváděl to, proč se řadí pořád ještě mezi týmy, které jsou v českém fotbale pro lidi zajímavé, atraktivní. Věřím, že tohle bude ten impulz, který změní myšlení některých hráčů."
Po deseti měsících však tento klub neopouští pouze trenér Zdenko Frťala, ale opravdu velice překvapivě i sportovní ředitel Ivan Horník, jehož proslavila fotbalová aféra s kapříky na počátku tisicíletí. Právě kvůli této známé kauze musel tento kontroverzní funkcionář na několik let oželet své působení ve fotbale a vrátil se do něj právě až minulý rok v prosinci.
Přitom pro Jablonec nezačal tento ročník vůbec špatně, jelikož se v něm uvedl hned dvěma výhrami a to v duelech s nováčky této soutěže, tedy jak s Karvinou, tak i s Hradcem Králové. Od té doby už se však na severu Čech nemůžou chlubit výtečnými výsledky a vedle toho už nemůžou pomýšlet ani na úspěch v domácím poháru, neboť v něm tento týden skončili proto, že nestačili na třetiligový Králův Dvůr. Jen pro připomenutí, naposledy se v Jablonci radovali z výhry 10. srpna, kdy právě v poháru dokázali zvítězit nad Domažlicemi 4:1.
"Byly zápasy, kdy hráči určitě měli předvést víc, protože kvality na to jsou. Tohle fotbal prostě přináší. Není to procházka růžovým sadem. Problémy byly, jsou a budou a je na každém jedinci, jak se k tomu postaví. Je to výsledek nejen hráčů, ale i nás realizačního týmu," pokračoval v hodnocení svého angažmá v Jablonci Zdenko Frtala na zmiňované tiskovce a že jsou jeho dny v tomto ligovém klubu zřejmě sečteny, tak to si možná říkal během sobotního zápasu s Brnem, kdy fanoušci dávali najevo mimo jiné i svou nespokojenost s klubovým vedením. "Někteří hráči si v průběhu mého působení stěžovali na psychická tlak. Já se jim snažil říct, že vůbec netuší, co je psychický tlak, když vidíme, čeho jsou schopni fanoušci v jiných zemích. Tohle je logická nespokojenost. Kdo není schopen hrát pod tlakem, nemá šanci se v profesionálním sportu uplatnit," řekl dále Frťala.
I když se mu ale v posledních dnech zrovna nedařilo, mohl se i tak přesto nadále spolehnout na kluobvého šéfa Miroslava Peltu. "Vážím si toho. Říkal, abych neměl myšlenky na ukončení angažmá. To člověka povzbudí. Důvody, proč se podle mě nedařilo, jsem panu Peltovi osobně prezentoval. Věřím, že určité věci si uvědomí hlavně hráči," řekl.
Jak uvedl tiskový mluvčí klubu Štěpán Hanuš, jablonecký A-tým bude pro zatím vést současný kouč tamního dorostu Klucký, nástupce Zdenka Frťala by mohl být zvěřejněn do několika dnů. Stát by se jím mohl třeba Karel Krejčí, bývalý kouč Plzně a taktéž bývalý asistent reprezentačního kouče. Alespoň se o tomto jménu v zákulisí čile spekuluje.
Související
Slavia typicky českým přehlížením vrazila fotbalu dýku do zad. A ani disciplinárka nepomohla
Fotbalová liga hlásí první zimní přestupy. Posily vítají Plzeň, Olomouc i Pardubice
Aktuálně se děje
před 42 minutami
Už to není Palestina ani Írán. Netanjahu vytáhl krátce před volbami nového úhlavního nepřítele
před 2 hodinami
Vyšší úmrtnost už měl jen covid. Červnové a červencové extrémní počasí má v Evropě desetitisíce obětí
před 3 hodinami
I Kanada má svá esa v rukávu. Jak zareaguje na Trumpovu obchodní válku?
před 4 hodinami
"Novinářské kachny." Peskov odmítl zprávy o chystané mobilizaci
před 5 hodinami
Němečtí vyšetřovatelé objevil u letiště v Lipsku třetí dron s výbušninou
před 7 hodinami
Trumpova mocenská představa narazila na tvrdou realitu. Po Íránu se ho nezalekla ani Kanada
před 8 hodinami
Počasí do konce září: Léto se chýlí ke konci, tropy vystřídá ochlazení
včera
Závod o dobytí vesmíru zpomaluje. Čína odložila misi zaměřenou na hledání vody na Měsíci
včera
Masivní požáry už zasáhly i USA. Z Nevady utíkají před plameny desetitisíce lidí
včera
Oceány jsou nejteplejší v historii. Dopady už brzy pocítí celý svět
včera
Vláda chystá rozsáhlou reformu odměňování státních zaměstnanců
včera
Největší řeka v EU vysychá. Politici nemají žádný plán, co s tím
včera
Zelenskyj požádal USA o střely do Patriotů. Pence přišel s jiným návrhem
včera
Ukrajina po náletech na Wildberries zahájila útoky na centra druhého největšího ruského prodejce
včera
Velká Británie zpřístupní Ukrajině utajované technologie k výrobě raket Storm Shadow
včera
Jednání mezi USA a Kanadou zkolabovala. Trump rozpoutal novou obchodní válku
včera
Očkování proti rakovině naráží na první problém. Od lidí, kteří mu vůbec nerozumí
včera
Zelenskyj: Rusko koncem roku zahájí novou vlnu mobilizace, povolá 300 000 vojáků
včera
USA vyhlásí "ekonomický den D". Írán čekají nejtvrdší sankce v historii
včera
Počasí v novém týdnu. Vrátí se tropy, víkend už bude zase chladnější
V Česku začíná poslední ryze prázdninový týden, který bude zajímavý i ohledně počasí. Na naše území se opět dostane teplý vzduch z jihu, takže nejvyšší teploty dosáhnou tropických hodnot. Na víkend se však ochladí. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Zdroj: Jan Hrabě