Barcelona - Souboj mezi Barcelonou a Madridem se nemusí vždy omezit na duel s Realem. Atlético před týdnem překvapivě zaváhalo v prvním semifinále Copa del Rey na domácí půdě a pokud chtělo postoupit do finále, muselo zdolat Barcu na půdě Camp Nou.
Navíc s ohledem na první výsledek (1:2) by "Atletům" výhra 1:0 nestačila. Bylo jasné, že půjde o hodně vyhrocené utkání, ale skutečnost nakonec předčila veškeré očekávání.
Atlético vstoupilo do zápasu aktivněji a Barcelonští si mnohdy s jejich presingem nevěděli rady. Přesto se do první šance dostali domácí, ale Suárezovu střelu zastavila pouze boční síť. Na druhé straně nevyužil šanci Torrés a další Carrascovu střelu bravurně vyrazil Cillesen. O převaze hostů svědčily i čtyři ofsajdy, do kterých se červenobílí dostávali, stejně jako narůstající počet rohových kopů. Jenže když už myslely oba týmy na šatnu, zahřmělo nečekaně před brankou Madridu - Messi si navedl míč do středu, jeho ránu levačkou z hranice pokutového území brankář Moyá jen vyrazil a Luis Suárez pohotově vrátil míč do sítě.
Atléticu nezbývalo v druhém poločase než ještě víc přitlačit a po úvodní pětiminutovce druhé půle dokonce Griezmann dostal míč do sítě, ale předtím byl signalizován ofsajd - upřímně řečeno sudí v tomto případě madridské poškodil. Vzápětí dostali ale jinou výhodu - Sergio Roberto s jednou žlutou na kontě nesmyslně vystartoval šlapákem proti míči a výsledkem byla červená karta. Před Madridskými ležela více než půlhodina hry v početní převaze.
Než ji však mohli "Atleti" využít, poměr sil se srovnal, Carrasco při atakování Turana zčásti podklouzl a tureckého forwarda zkosil - sudí sáhl do kapsičky podruhé pro žlutou a madridský útočník šel rovněž pod sprchy. Utkání bylo stále více vyhrocené, karty padaly za ostré fauly i za tradiční nešvar hráčů - komentování rozhodnutí sudího. Všichni svatí stáli při Atléticu v 76. minutě, kdy po faulu Saviće napřáhl Messi z trestného kopu z dobrých 25 metrů, ale jeho táhlou bombu zastavilo břevno Moyáovy branky. Pak se zase štěstí usmálo na Madridské - v 80. minutě Gameiro vnikl zprava do pokutového území a Piqué ho při obranném skluzu poslal na zem. Pokutový kop však sám postižený trestuhodně zahodil, pouze otřel míč o horní hranu Cillesenova břevna.
Nakonec se obléhání barcelonské branky podařilo Atléticu zúročit, když po dobrém přenesení hry se dostal do výhodné pozice Griezmann, neukvapil se a přes bránícího Umtitiho prohodil míč na Gameira, který tak mohl zčásti odčinit své předchozí zaváhání. Tři minuty nato sice dopravil L. Suárez míč do madridské sítě, ale přihrávka Messiho evidentně směřovala do ofsajdu - na rozdíl od podobné situace na druhé straně byl tentorkát prohřešek proti pravidlům jasný. Poslední šanci dostali Madridští v době, kdy vypršela řádná hrací doba - Suárez při snaze vyvézt míč fauloval loktem a dostal rovněž druhou žlutou. Barcelona musela odrážet nápor, ale nakonec jí pomohli sami hráči Atlética - nebezpečnou střelu Griezmanna zastavil Gameiro, Koke po dobrém uvolnění nacentroval do země nikoho a ani poslední roh, na který se z branky vydal i Moyá nevedl k ničemu. V samotném závěru ještě plály emoce po faulu zezadu na Messiho, za který ale žlutý trest nepřišel, naopak Busquets za odkoputí míče vyfasoval "jubilejní" desátou žlutou (v součtu s těmi opakovanými).
Barcelona tak postoupila do finále španělského poháru - jméno svého soupeře se dozví zítra, kdy bude sehráno utkání CD Alavés - Celta Vigo. První zápas na půdě Celty skončil bez branek.
FC Barcelona - Atlético Madrid 1:1 (1:0)
Branky: 43. L. Suárez - 83. Gameiro
Žluté karty: S. Roberto, Rakitić, Cillesen, L. Suárez, Busquets - Carrasco, Savić
Červené karty: 57. S. Roberto, 90. L. Suárez - 69. Carrasco
Sudí: Jesús Gil Manzano
FC Barcelona: Cillesen - S. Roberto, Piqué, Umtiti, Alba - Rakitić (72. Iniesta), Goméz, D. Suárez (62. Mascherano) - Turan (69. Busquets), Messi, L. Suárez.
Atlético Madrid: Moyá - Filipe Luis, Godín (Lucas), Savić, Juanfran - Saúl, Koke, Gaitán (48. Correa) - Carrasco, Griezmann, Torrés (61. Gameiro)
Diváků: 67 734
Související
Problém pro Barcelonu. Do silvestrovské půlnoci nezaregistrovala mistra Evropy Olma
Bude mít Barcelona ve svých řadách českého gólmana? Má se zajímat i o Pavlenku
FC Barcelona , Fotbal , fotbalový pohár
Aktuálně se děje
před 1 hodinou
Už to není politický nováček. Trump a Ťin-pching se setkávají za jiných okolností, na stole je řada citlivých témat
před 2 hodinami
Slovensko uzavřelo všechny hraniční přechody s Ukrajinou
před 3 hodinami
Trump přistál v Číně. Uvítali ho červeným kobercem, Zelenskyj mu poslal vzkaz
před 4 hodinami
Na další výletní lodi se šíří norovirus. V karanténě je 1700 pasažérů
před 5 hodinami
Trump se ostře pustil do Obamy. Sdílel lži, konspirační teorie a falešné citáty
před 6 hodinami
Česko kvůli hantaviru žádná speciální opatření nechystá
před 7 hodinami
Může vás postihnout kletba, vzkázal zlodějům lebky svaté Zdislavy pražský arcibiskup
před 8 hodinami
Polsko jako hlavní terč hybridní války. Počet cizích špionů v zemi raketově roste
před 8 hodinami
Trump odletěl na ostře sledovanou návštěvu Číny
před 9 hodinami
Pentagon zveřejnil, na kolik už USA vyšla válka v Íránu
před 10 hodinami
Trump prohlásil, že se blíží konec války na Ukrajině
před 10 hodinami
Muž v černém ukradl lebku svaté Zdislavy. Policie se obrátila na veřejnost
před 12 hodinami
Počasí do konce týdne: Celý víkend proprší
včera
Francie požaduje okamžitou celoevropskou reakci na šíření hantaviru
včera
Evropští ministři budou řešit, co s odmítnutými žadateli o azyl
včera
Sobotní exces v Edenu bude mít dohru. Šťastný chce zakázat zahalování obličeje na sportovních akcích
včera
Nové detaily o útoku Hamásu na Izrael: Ozbrojenci používali extrémní formu znásilňování a mučení
včera
Kvůli hantaviru není důvod panikařit, tvrdí vědci. Proč tím veřejnost příliš neuklidňují?
včera
Proč Starmer pod tlakem nerezignuje? Bojuje o čas
včera
Prohraný zápas, obří pokuta a zápasy bez diváků. Slavia zná trest, podle LFA s problémy musela počítat
Sobotní pražské derby mezi Slavií a Spartou, které mělo být oslavou fotbalu, skončilo pro vršovický klub naprostou pohromou. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace (LFA) na svém mimořádném zasedání vynesla tresty, které v historii samostatné české ligy nemají obdoby. Výsledkem je nejen ztráta bodů u zeleného stolu, ale také obří finanční postih a uzavření stadionu.
Zdroj: Libor Novák