Madrid - V úterý byly na programu první dva odvetné čtvrtfinálové zápasy nejprestižnější evropské klubové soutěže Ligy mistrů UEFA a v obou těchto duelech byly kvidění hned ddva madridské kluby. Zatímco slavnější Real Madrid nastoupil před domácím publikem proti Bayernu Mnichov, jenž předešlý zápasy v bavorské metropoli vyhrál 2:1, městský rival Bílého baletu Atlético Madrid musel ke svému utkání cestovat na Britské ostrovy, kde na něj čekaly Lišky z Leicesteru a kde tak chtěl potvrdit své týden staré vítězství nad tímto anglickým úřadujícím šampionem z domácího prostředí 1:0. Parta kolem Cristiana Ronalda nakonec postoupila mezi nejelepší čtyři mužstva díky výhře 4:2 v prodloužení, kam odvetný zápas s Bayernem dospěl poté, co po 90 minutách hry byl stav následující: 1:2 pro mnichovský klub. Nutno však dodat, že maďarští rozhodčí v čele se zkušeným Kassaiem nebyli na Santiagu de Bernabeu zrovna v té nejživotnější formě a i proto Real postoupil i díky dvěma Ronaldovým trefám, které padly z ofsajdu. Platily, a Cristiano Ronaldo se mohl mimo jiné radovat i z hattricku. V Leicesteru skončil duel nerozhodně 1:1, což tak tedy dál posunulo madridské Atlético.
Byl to zápas hned dvou stovkařů. Duel mezi Realem Madrid a Bayernem Mnichov na Santiagu de Bernabeu byl 100. zápasem v této soutěži pro obránce madridského velkoklubu Sergia Ramose, ovšem zrovna pro něj nemusel nakonec být tím šťastným, neboť právě díky němu mohl mít daleko blíže k postupu mnichovský celek. Tím druhým stovkařem tohoto večera pak byl samotný Cristiano Ronaldo, jenž nejen, že v tomto odvetném utkání vstřelil hattrick, ale hlavně zaznamenal svou již 100. přesnou trefu v Lize mistrů. Co naplat, že dva z nich vstřelil z ofsajdové pozice. Ale pěkně po pořádku.
Sergio Ramos svůj jubilejní duel v této soutěži mohl okořenit přesnou trefou. Vždyť po necelé úvodní půlhodině hry vyslal na branku Bayernu Mnichov střelu, která sice gólmana Neuera překonala, ovšem vše zachránil těsně před brankovou čárou svým výkopem obránce Boateng. Místo toho se tak stal nešťastníkem, neboť v 78. minutě zazmatkoval a neodehrál tak balón dod potřebného bezpečí, tedy pryč od Navasovy svatyně. Byl to nakonec on, kdo tehdy poslal nešťastně míč do vlastní branky a dostal tím tak do vedení 1:2 hosty, jelikož jako první se v zápase trefili právě hosté a to konkrétně Lewandowski z penalty krátce po zahájení druhé půle, v 76. minutě se pak o vyrovnání postaral Cristiano Ronaldo. Kvůli Ramosově vlastenci šel však tento duel do prodloužení, ve kterém to vše rozhodly hned dvě sporné situace. Blížil se závěr prvního prodloužení, když stál Ronaldo v době Ramosovy nabídky v jasném ofsajdu. Přesto gól tohoto forvarda Bílého baletu platil a zvýšil tak tedy na 3:1. Ve 110. minutě tu pak byl rychlý brejk domácích, na jehož konci pak šli hned dva hráči Realu sami na gólmana Neuera, Ronaldo dostal přihrávku od svého kolegy z druhé vlny a i když záběry nakonec ukázaly, že i v tomto případě šlo s největší pravděpobností o ofsajd, mohl se přesto radovat Ronaldo nejen ze zkompletování svého hattricku, ale i ze své 100. trefy v Lize mistrů, 3:2. Na konečných 4:2 pro Real pak ještě ve 113. minutě upravil Asensio, čímž tak jen zpečetil postup Realu do semifinále.
Saúlova hlavička zařídila semifinálovou účast pro Atlético
Po 26 minutách hry bylo prakticky na stadionu Leicesteru o všem rozhodnuto. Právě tehdy totiž hostující Saúl hlavičkoval tak přesně, že dostal svůj celek do vedení 1:0 a od té doby museli vstřelit Lišky hned tři branky, aby mohly pmýšlet na další účinkování v této soutěži. Proti skvěle bránícím Simeonevým svěřencům to bylo zkrátka a jednoduše nemožné. Zvlášť když domácí se zrovna v žádných velkých příležitostech nenaskytli a nenašli ani nějakého pořádného střelce, jenž by se během zápasu odhodlal k zakončení. U balónu byli po většinu času první půle hosté, kteří měli k dispozici hned několik rychlých protiútoků, které však přetavit v gól nedokázali.
Ve druhé části hry se přeci jenom domácí rozhodli otevřít hru a snažili se alespoň nějak zkorigovat skóre, což se nakonec podařilo. Jen krátce po hodině hry se povedlo Vardymu dostat balón za Oblakova záda, 1:1. Pro hosty ale mohlo být ještě daleko hůře, kdyby své šance dokázali využít jak Ulloa nebo Mahríz, jehož trestný kop zamířil jen těsně nad břevno. V závěru zápasu to ale bylo opět Atlético, které se vrátilo ke své skvělé defenzivní hře z prvního poločasu a už tak do žádných větších akcí soupeře nepouštělo. I proto se tak mohlo nakonec radovat z postupu mezi nejlepší čtyři mužstva tohoto ročníku Ligy mistrů.
Konečné výsledky odvetných čtvrtfinálových zápasů Ligy mistrů UEFA (18.4.2017):
Real Madrid - Bayern Mnichov 4:2 (1:2, 0:0) po prodloužení Branky: 76., 105. a 110. Ronaldo, 113. Asensio - 53. Lewandowski (z pen.), 78. Ramos (vl.)První zápas: 2:1, postupuje Real
Leicester - Atlético Madrid 1:1Branky: 61. Vardy - 26. SaúlPrvní zápas: 0:1, postupuje Atlético
Aktualizováno 20. července 2026 0:06
Sledovali jsme ONLINE: Finále MS ve fotbale vyhrálo Španělsko, Argentinu porazilo 1:0
Související
Paris Saint Germain po roce opět slaví titul v Lize mistrů. Ve finále porazil Arsenal až na penalty
Slavii se poslední zápas v Lize mistrů nevydařil. Ani na Kypru si výhru nepřipsala
Liga mistrů , Cristiano Ronaldo , Fotbal
Aktuálně se děje
včera
Rusko přitvrzuje. Kreml zpřísnil své územní požadavky, Putin je ochoten jednat až po ovládnutí Doněcké oblasti
včera
Lavrov se po téměř roce sejde s Rubiem. Chce, aby mu vysvětlil Trumpovy výroky o míru
včera
Guardian: Coca-Cola, Mondelēz, Danone či Ferrero bojují proti zdravému stravování vleklými žalobami
včera
Pavel poprvé vetoval Babišově vládě zákon. Sněmovně vrátil spornou novelu rozpočtových zákonů
včera
Hútíové oznámili blokádu Báb al-Mandab, klíčové objízdné trasy Hormuzského průlivu
včera
Trump schválil dohodu, která umožní Saúdské Arábií obohacovat palivo pro jaderné reaktory
včera
Po zásahu na pražském magistrátu policie obvinila šest lidí a dvě firmy
včera
Írán podporuje Čína i Rusko. Podle Hegsetha je ale na kolenou
včera
„Nikdo nás nezachrání před bombami ani režimem.“ Jak se žije lidem v Íránu pod každodenními nálety?
včera
Francie jako první země v EU zakáže přístup na sociální sítě dětem mladším 15 let
včera
Zelenskyj pod tíhou protestů odvolal Syrského. Fedorov se do funkce nevrátí
včera
Počasí moc léto nepřipomíná. Podle meteorologů to v srpnu nebude lepší
21. července 2026 22:02
WHO: Vedra nejsou jednorázový, ale trvalý problém. Za čtyři roky zabila jen v Evropě 200 tisíc lidí
21. července 2026 20:49
Lukašenko čelí rostoucímu tlaku ze strany Putina. Do války s Ukrajinou se mu ani trochu nechce
21. července 2026 19:37
Nový žebříček: Nejsilnější pas světa má asijský stát. USA se rapidně propadly, lépe je na tom i Česko
21. července 2026 18:24
Nespokojenost na Ukrajině narůstá. Lidé hrozí neomezenými protesty, žádají výměnu Syrského za Fedorova
21. července 2026 17:01
Kanada hasí požáry i nový skandál. Domorodé kmeny údajně nikdo nevaroval, evakuovat se musely samy
21. července 2026 15:52
Na pražském magistrátu zasahuje policie, údajně měla několik osob zadržet
21. července 2026 14:40
Novým britským ministrem zahraničí je zastánce ochrany klimatu. Bílý dům se bouří, Londýnu poslal varování
21. července 2026 13:22
Češka nesla na pláži v Chorvatsku slunečník. Zasáhl ji blesk, v nemocnici bojuje o život
Na pláži v chorvatské Bašce na ostrově Krk došlo v ranních hodinách k vážnému zranění ženy, kterou během silné bouřky zasáhl blesk v momentě, kdy nesla slunečník.
Zdroj: Libor Novák