Madrid - Nedělní El Clásico nabídlo fotbal nejvyšší kvality okořeněný o mistrovskou zápletku. Barcelona by v případě prohry ve zbývajících pěti kolech španělské ligy jen těžko doháněla manko na vedoucí Real. Důležitou výhru v poměru 3:2 Kataláncům zařídil ve druhé minutě nastavení Lionel Messi – svým druhým gólem v utkání a 500. gólem za klub.
Argentinský útočník prvně úřadoval v 33. minutě. Před vápnem přebral přihrávku, prosmýkl se mezi obránci Realu a přízemní ranou levou nohou překonal brankaře Navase.
Atraktivita střetnutí gradovala. Oba týmy přidaly po brance a hlavní sudí byl nucen vytáhnout červenou kartu. Skok domácího kapitána Sergia Ramose nohama napřed proti Messimu nemohl skončit jinak než vyloučením.
Když už se přítomní na stadionu Santiaga Bernabéa smiřovali s dělbou bodů, podruhé si vzal slovo barcelonský kouzelník s číslem deset. Pár sekund před vypršením dvouminutového nastavení napnul síť střelou z voleje. Brankou na 3:2 Messi posunul Barcelonu do čela tabulky a z osobního hlediska pokořil další výrazný milník. Svůj počet gólů na klubové úrovni, během níž oblékal pouze červeno-modré barvy, zaokrouhlil na cifru 500.
Messiho branky za Barcelonu v jednotlivých soutěžích Španělská liga 343 Liga mistrů 94 Španělský pohár 43 Španělský superpohár 12 Mistrovství světa klubů 5 Evropský superpohár 3 Celkem 500 branek v 577 zápasechespnfc.com
Devětadvacetiletý fotbalista dvěma trefami ukončil šestizápasový gólový půst proti madridskému mužstvu a nadto vylepšil střelecký rekord duelů mezi Barcelonou a Realem. Ve vzájemných soubojích skóroval po 23., nejvíce ze všech hráčů v historii El Clásica.
V dosavadním průběhu kariéry Messi vstřelil gól 68 různým klubům, z čehož se minimálně desetkrát prosadil proti 20 různým klubům.
Messiho branky nejoblíbenějším soupeřům B Z Sevilla 29 30 Atlético Madrid 27 34 Valencia 24 26 Real Madrid 23 34espnfc.com
Pětinásobný držitel Zlatého míče má nejpřesnější mušku v závěrečných čtvrthodinách, v úsecích mezi 75. a 90. minutou zaznamenal 120 branek.
Messiho branky v jednotlivých časových úsecích zápasů Min B 1. - 15. 52 16. - 30. 80 31. - 45.+ 90 46. - 60. 81 61. - 75. 76 76. - 90.+ 120 91. - 105.+ 0 106. - 120.+ 1espnfc.com
Lionel Messi se nikdy nevyhne srovnání s jiným výjimečným fotbalistou, který v současnosti běhá po světových trávnících. Cristiano Ronaldo dosáhl hranice 500 gólů už dříve v letošní sezóně. Portugalec ale k zápisu potřeboval o 112 utkání více a také delší dobu. Ronaldovi bylo při jubileu 31 let a 313 dní, Messimu 29 let a 304 dní.
Související
Po neúspěšné baráži o MS skončil u rumunských fotbalistů kouč Lucescu. Den poté dostal infarkt
Fotbal v Itálii v krizi. Potřetí v řadě se nepostoupilo na MS, končí šéf svazu i trenér
Fotbal , Primera Division (fotbal Španělsko) , Lionel Messi , FC Barcelona , El Clásico
Aktuálně se děje
před 16 minutami
Nebezpečný precedent. OSN reaguje na americkou námořní blokádu
před 1 hodinou
Babiš usměrnil Turka. Motorista chtěl mluvit do účasti prezidenta na summitu NATO
před 1 hodinou
Neshody mezi Íránem a USA. Problém je v obohacování uranu
před 2 hodinami
Pokus o vraždu v plzeňské věznici. Případ řeší kriminálka
před 3 hodinami
Vance mluví o pokroku v jednáních s Íránem, obvinil ho ale z ekonomického terorismu
před 3 hodinami
Babiš nechápe, proč by prezident měl být členem delegace na summitu NATO
včera
Dva ze čtyř už někdy vyhráli. StarDance představuje tanečníky pro letošní řadu
včera
Karel III. bude na návštěvě USA pod tlakem. Epsteinovy oběti chtějí konfrontaci
včera
Počasí se má v týdnu ještě vylepšovat, slibuje aktuální předpověď
včera
Babiš napsal dopis do Bruselu. Vláda schválila novely zákonů o dokladech
včera
Slovenské cíle se nemění. Fico reagoval na Orbánovu volební porážku
včera
Zemřel legendární kapelník Václav Hybš
včera
Nad Česko doputoval prach ze Sahary. Může i ovlivnit počasí
včera
Kam se poděl Szijjártó? Od voleb se na veřejnosti neobjevil, jeho letadlo odletělo do Afriky
včera
Magyar: Szijjártó běžel po volbách na ministerstvo skartovat dokumenty. Omezíme výkon funkce premiéra
včera
Na uvolnění Hormuzského průlivu se bude podílet i Británie, prohlásil Trump. Podle Londýna je to úplně jinak
včera
Babišova vláda schválila zákon, který má pomoci s regulací cen pohonných hmot
včera
Rusové, jděte domů, hřmělo o víkendu Budapeští. Největším vítězem voleb je Ukrajina, míní experti
včera
Je hrozný a slabý, zaútočil Trump na papeže Lva. Ten promptně zareagoval
včera
VIDEO: Novináři se zeptali Trumpa na hodnocení voleb v Maďarsku. Urazil se a odešel
Americký prezident Donald Trump, který Viktora Orbána v předvolební kampani hlasitě podporoval, reagoval na zprávu o jeho porážce velmi neobvyklým způsobem. Zatímco z celého světa přicházely gratulace vítěznému Péteru Magyarovi, v Bílém domě zavládlo nezvyklé ticho. Když se nakonec novináři pokusili získat Trumpovo vyjádření přímo, dočkali se překvapivé scény, která nyní zaplavuje sociální sítě.
Zdroj: Libor Novák