Madrid - V úterý večer se ke slovu po kratší pauze opět přihlásila ke slovu nejprestižnější evropská fotbalová klubová soutěž Liga mistrů UEFA, která má o tomto týdnu na programu své dva úvodní semifinálové duely. Zatímco ve středu se spolu střetnou Monako a Juventus Turín, už ve středu se spolu utkali madridští rivalové, tedy Real Madrid a Atlético Madrid. Už v semifinálové fázi tak tedy dochází k repríze loňského finále této soutěže a její první část nejlépe zvládli domácí fotbalisté Realu Madrid, kteří si tak do odvety odnesou tříbrankový náskok 3:0 a to hlavně díky Cristianu Ronaldovi, jenž si připsal v tomto utkání hattrick a načal tak tím druhou stovku branek vstřelených v Lize mistrů.
Prvních deset minut hry přežívala obrana Atlética Madrid útočné pokusy Bílého baletu celkem bez větší úhony, pak ale přišla z jejich strany hrubka, která znamenala větší prostor pro Cristiana Ronalda a byl to právě tento hvězdný forvard tehdy otevřel skóre, 1:0. Díky v tu chvíli ne příliš dobře bránícímu Savičovi tak mohl načít Ronaldo svou přesnou hlavičkou druhou stovku, co se týče počtu jeho vstřelených branek v Lize mistrů. Pro černohorského obránce ve službách hostujícího celku to vůbec nebyl povedený start. Krátce před tímto gólem Realu Madrid totiž balón odvrátil pouze ke Casimirovi, který pak nahrál na skórujícího Ronalda.
Zanedlouho to mohlo být hned o dvě branky, kdyby ovšem proti hlavičkujícímu Varanemu nestál gólman Oblak, jenž se zaskvěl výtečným reflexem a soupeře tak vychytal. Následně mohl vedení domácích navýšit Modrič svým parádním zakončením, to ale mířilo jen těsně vedle hostující svatyně. Stejně tak pak nebyl úspěšný ani Benzema. U balónu byl po většinu času Real Madrid, jenž během první půhodiny prakticky svého soupeře ke kulatému nesmyslu nepustilo. Na straně Atlético bylo zkrátka znát, jak moc mu chybí zraněný Juanfran. A zatímco se tedy hosté snažili marně dostat se k míči, domácí se pro změnu dostali hned k deseti střelám, které ale cestu za záda gólmana Oblaka nedošly. Následovaly pak ale minuty, během kterých se už svěřenci kouče Davida Simeoneho vymanili z tlaku favorizovaných domácích a pouze tak organizovaně a discplinovaně hlídala svá zadní dvířka a jen tak čekala na příležitosti.
V jedné z mála v první půli se hosté ocitli už v 17. minutě, kdy se ale Gameiro nakonec ke střele nedostal. Griezmanna společně s později příchozím Torresem pak dokázala domácí defenziva vymazat. Čekalo se tak tedy na další úder Bílého baletu a ten přišel v 73. minutě a byl opěšět u toho Ronaldo, který svou pěknou střelou zvýšil na 2:0. Přispěl k tomu i chybující obránce Felipe Luiz. A stejně jako v předešlé čtvrtfinálové odvetě s Bayernem Mnichov, tak i nyní si připsal na své konto Ronaldo hattrick. Ten tentokrát zkompletoval čtyři minuty před závěrečným hvizdem. Real Madrid tedy vyhrál jasně 3:0 a je tak jednou nohou ve finále tohoto ročníku Ligy mistrů.
Konečný výsledek úvodního semifinálového zápasu Ligy mistrů UEFA (2.5.2017):
Real Madrid - Atlético Madrid 3:0Branky: 10., 73. a 86. C. Ronaldo
Související
Slavii se poslední zápas v Lize mistrů nevydařil. Ani na Kypru si výhru nepřipsala
Slavia hrála v Londýně sympaticky, kvalita soupeře ale byla jinde. Tottenham vyhrál 3:0
Liga mistrů , Cristiano Ronaldo , Fotbal
Aktuálně se děje
včera
Ajatolláh Alí Chameneí je po smrti
včera
TOI: Íránské revoluční gardy zřejmě zablokovaly jednu z nejdůležitějších námořních cest světa, Hormuzský průliv
Aktualizováno včera
Chameneí je po smrti, tvrdí izraelské úřady
včera
Útok na Írán byl největší leteckou operací v historii Izraele. Mrtvých jsou stovky
včera
Izraelské letectvo zahájilo další nálety na Írán. Exploze zní v Teheránu i u jaderné elektrárny
Aktualizováno včera
Írán zahájil novou vlnu raketových útoků po celém Blízkém východě. Zasáhl luxusní hotel v Dubaji
včera
Trump: Zaútočili jsme, protože Írán vyvíjí rakety schopné zasáhnout USA. Podle rozvědky to není pravda, tvrdí CNN
včera
Válka na Blízkém východě: Íránský ministr i šéf revolučních gard jsou po smrti. Britská letadla jsou ve vzduchu, zasedne RB OSN
včera
Chameneí mohl být při útoku na Írán zabit, tvrdí Izrael. Teherán to popírá
včera
Na dívčí školu v Íránu měly dopadnout tři rakety. Mrtvých je přes 50, tvrdí Teherán
včera
Blízký východ je útoky „zděšen“. Není to naše válka, vzkazuje
včera
Cílem útoků USA a Izraele se stala Chameneího kancelář i prezidentský palác
včera
První reakce na útoky v Íránu: Blízký východ se ocitá na pokraji katastrofy, varuje svět
včera
Blízký východ v plamenech. Íránské rakety dopadají na Katar, Kuvajt, SAE i Bahrajn, Izrael zahájil nové nálety
včera
Pákistán vyhlásil Afghánistánu válku. Spustil rozsáhlou operaci Spravedlivý hněv
včera
Armáda se připravuje na rozsáhlou operaci v Íránu. Teherán odmítli šance na ukončení jaderných ambicí, prohlásil Trump
včera
Izrael a Spojené státy zaútočily na Írán
včera
Počasí bude o víkendu kopírovat trend z posledních dní
27. února 2026 21:56
Expremiér Nečas se rozvedl s druhou manželkou
27. února 2026 21:08
Je nemocný a má nízké IQ. Trump se velmi ostře pustil do De Nira
Americký prezident Donald Trump se v souvislosti s kritikou političek, které si dovolily mu oponovat během úterního projevu, pustil do slavného herce Roberta De Nira. Filmovou hvězdu označil za člověka s nízkým IQ.
Zdroj: Lucie Podzimková